Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
Opcje wyszukiwania (Strona 29 z 29)
Strony Poprzednia 1 … 27 28 29
Lewis: Heh.... Mossad... Używałem tego - super program :-)
Tak szczerze mówiąc, to FREDDIEgo nie interesuje jaką pamięć obsługuje. Odpowiedzialnym za obsługę rozszerzenia, w tym także oddzielnego dostępu CPU i ANTICA jest układ sterownika pamięci dodatkowej 130 XE... Popieram jednak Lewisa, że nie należy z tego korzystać - większość softu pisana była z założeniem, że ma działać tak samo na kompach z tą funkcją jak i bez niej. A tak poza tym POTRB ($d301)
dla 130 XE:
bit 4 = 0 - włącz dostęp CPU do extra RAM
bit 5 = 0 - włącz dostęp ANTIC do extra RAM
dla rozszerzeń bez oddzielnego dostępu:
bit 4 = 0 - włącz dostęp CPU i ANTICA (jednocześnie!) do extra RAM
bit 5 - najczęściej jest jednym z bitów wyboru banku.
i tyle, ...o!
Jaskier: OK, możesz się zgłosić do założenia STEREO, Jakby Ci się udało to załatw POKEYA, jak się nie uda to trudno, rozbebeszę płytę od 800XL.
W ogóle to jestem zszokowany twoim wyciągnięciem Atarynki z szafy... :-)
Jaskier: Ja poproszę o źródła AFM, o ile sam nie chcesz się w to bawić.
Nie używać nielegali - to jest nieprofesjonalne !
Czy ktoś je dobrze opisał ? Ktoś dał gwarancję, że ZAWSZE na każdej wersji procka każdego producenta będą tak samo działać ? A efekt ? Te parę cykli ? Po co i w imię czego ?
Co do 65816 to zupełnie inna sprawa, powinna być jednak opcja uruchomienia na 6502 i Wyraźna informacja o użyciu przez program tego
procesora.
Problemem może być to, że transmisja do sio2pc puszczana jest na standardowych dla atari poziomach 0-5V. Prawdę powiedziawszy byłem zażenowany, jak wykonywane są interfejsy sio2pc - przewód sio atari i gdzieś na końcu interfejs do zmiany poziomów napięć - to jest bez sensu ! A gdyby interfejs wbudować do kompa (ja tak mam) lub zamontować bezpośrednio na wtyczce sio wówczas transmisja na poziomach RS232 -11 i +11V byłaby znacznie mniej podatna na zakłócenia. Poza tym proponuję sprawdzić lutowanie, a może przewody są uszkodzone ?
Macgyver: Nie potrzeba cyklotronu ! U mnie w firmie robimy falowniki - to potrafi tak siać zakłóceniami elektromagnetycznymi, że o transmisji powyżej 19200 można zapomnieć. Sam PC może być w jakimś stopniu źródłem zakłóceń.
Uważam, że problem nie w tym "czy to jeszcze będzie atari czy nie".
Pytanie raczej brzmi: czy jest sens rozwalać sprawne kompy po to, by stworzyć jakieś hybrydy. Nawiązując do tematu drugiego ANTICA i GTIA
z innego wątku, chciałem powiedzieć, że trzeba raczej stworzyć coś
całkiem nowego a nie z klapkami na oczach opierać się na wysłużonych układach. Można zrobić coś ciekawego na FPGA, np. nowe GTIA z większą ilością spriteów i wyjściem RGB. To byłoby coś - przede wszystkim w końcu super czyste kolorki no i sprajty.
To jest możliwe, tylko dość drogie, rozpoznaję obecnie problem.
Orginał Arden (z 1995) miał rzeczywiście "lekkie" przegięcie z zabezpieczeniami. Jednak posiadam wersję Arden z 1996 lub 1997 nieco ulepszoną i typowo plikową. Jak znajdę to podrzucę, proszę o listy chętnych na adres: tpiorek@wp.pl :-)
rozstaw w TQFP to 0.4 - 0.6 mm, sam lutuję w ciągu 10 minut ręcznie DSP texasa a jest to 100 nóżkowe TQFP o rozstawie 0.5mm więc w czym problem ?
Co do rozszerzeń jednakże: dajcie SE SPOKÓJ z tymi pomysłami, generalnie cuda jak odtwarzanie MP3 czy nawet 816 to niepotrzebna strata czasu. A głupotą byłoby już pisać soft tylko pod te rzeczy - dla paru osób ? A co z resztą ?
Jak ktoś cierpi na nadmiar czasu to niech napisze lepiej jakieś proste gierki, jak najmniej dem a jeśli już to w stylu sprzed 1994 - skrole i te sprawy.
Pozdrawiam
Taquart istniał do 1997 !!! ;-) Potem już było tylko kółko towarzyskie...
Mam pytanie do użytkowników Atari podłączonego do jakiegokolwiek sprzętu przez S-Video (Chrom-Lum). Czy przy takiem podłączeniu nie
macie efektu w stylu wyrażnych pionowych cienkich pasów o szerokości mniej więcej 1 cyklu koloru (może trochę mniej) Bo u mnie take coś występuje i pomimo ogólnej poprawy kontrastu, nasycenia kolorów efekt jest kiepski. Zaznaczam, że posiadam tuner TV Aver Capture 2000
i przez wejście Composite Video takich pasków nie ma ! Jest to o tyle dziwne, że w komputerze sygnał Composite Video wytwarzany jest właśnie z chrominancji i luminancji dostarczonych (prawie) bezpośrednio do wyjścia S-Video komputera (piny bodaj 1 i 4 gniazda monitorowego DIN). Na drugim posiadanym przeze mnie komputerze efekt jest identyczny a są to sprzęty pochodzące z różnych okresów i sprawne (GTIA też sprawne). Może winna jest moja karta TV, może tego efektu nie ma na telewizorze / monitorze ?
Padło tu stwierdzenie, że dostępne są schematy układów specjalizowanych atari.... Ale gdzie?
OJ ludziki - mielibyśta ROM SIMULATORA toby nie trzeba było wywalać żadnych OSow z płyty - tylko wczytać inny :-) he he
DO FOXa : $d301 jako rejestr PIA6520 nie zależy od rozszerzenia pamięci. Jeżeli ustawisz go w trybie sterowania liniami portu a nie w trybie sterowania kierunkiem to pokazuje zawsze to, co się do niego ostatnio wpisało. Dobrze byłoby odpowiednio inicjować $d303 o ile pamiętam (i ustawić wszystkie linie jako PORTA jako wyjściowe, bo inaczej problem gotowy!). Służę precyzyjniejszą pomocą jak tylko odkurzę odpowiednie szare komórki... :-)
PS. Numen jest super.
Znalezione posty [ 701 do 715 z 715 ]
Strony Poprzednia 1 … 27 28 29
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.026 sekund, wykonano 32 zapytań