Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
FujiNET firmware v1.5.0 Nowa wersja firmware, która wprowadza szereg ulepszeń i poprawek.
Prima Aprilis Compo 2025 Wystartowała nowa edycja Prima Aprilis Compo, w której obowiązuje jedno wyzwanie - piszemy wyłącznie w Atari BASIC.
maxYMiser FM v1.67 Nowa wersja trackera.
Echa Forevera 23 Wyniki konkursów dla platformy Atari.
Atari Font Maker V1.16.14.4 Narzędzie do projektowania zestawów znaków dla Atari właśnie otrzymało aktualizację
Opcje wyszukiwania (Strona 29 z 104)
seban: Jak wstawisz '*' pomiędzy 2 i nawias to już nie ma zabawy! ;)
Mój fx-570ES pokazuje 288 i byłbym skłonny przypuszczać, że wynik na kalkulatorze po lewej to pomyłka w dizajnie lub implementacji. Wolfram dość dobrze obrazuje "jedyną słuszną" ;) interpretację.
Z moimi narzędziami nie ma takich problemów:
python napisał/a:>>> 48/2(9+3)
Traceback (most recent call last):
File "<stdin>", line 1, in <module>
TypeError: 'int' object is not callable
Atari Basic napisał/a:? 48/2(9+3)
ERROR- ? 48/2(9+3)
(zaznaczony nawias otwierający)
;)
laoo/ng napisał/a:Widzę też, że składanie książek w LaTeXu ostatecznie poszło do lamusa...
To prawda, że zwykle składa się nim skrypty akademickie na polibudach i artykuły dla IEEE, ale np. w zeszłym roku kupiłem TDPL, też składane w LaTeXu.
"API małego atari" - ROTFL. :)
Nie trzeba czyścić rejestru, 64-bitową paczkę trzeba odinstalować przez panel sterowania. "Uninstall" w menu start jest tylko do 32-bitowej.
Ale nagrobki to były w Back2Life.
Nie wiem o co chodzi i nie znam się na tym, ale to chyba dobra motywacja do udzielenia odpowiedzi w "Bałaganie". Jeśli zastrzegli sobie do tego prawo w regulaminie, a ty zobowiązałeś się go przestrzegać, to tylko twój problem. Możesz sprawdzić, czy taki regulamin jest zgodny z prawem i próbować swoich sił w UOKiK, prokuraturze, u proboszcza lub u mafii, zależnie komu bardziej ufasz. Powodzenia!
Ale nie chcemy filmików, tylko carta.
grey: Dla innuendo (a bardziej dla mnie) mogą być rozbierane komputery. Jakieś czipy świecące gołymi plackami krzemu, ew. do tego jakiś niedomyty i nieogolony, ale dobrze poinformowany geek, opowiadający co jak i dlaczego.
Ta czapka to wejdzie na moją głowę (tzn. czy obwód jest ok. 60cm)?
Proponuję party na Wawelu!
Tyskie jest dobre, ale Żywe jest lepsze. :)
Czytaj do końca:
YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:I zero osób niszczących sprzęt.
Co jest takiego w tym midline process oprócz tego silnika 3D, powolniackiego zresztą? Zero designu, dużo tekstów, z których nic nie wynika (a to 2004 rok podobno), no i jest nieznośnie przydługie.
Wieści z party: SDX jest już sportowana i działa. Sterownika do RTC jeszcze nie ma.
Co do ceny, to biorąc pod uwagę, że na płytce są same TTLe i trochę pamięci, obstawiałbym mniej niż 200pln.
Bober napisał/a:są języki, gdzie akurat jest ważne czy to spacja czy tab (chyba python, a makefile to na pewno).
FORTRAN! :)
Bober napisał/a:tak po mojemu, tam gdzie to obojętne (spacja/tab) - to raczej kwestia gustu - więc problem nierozwiązywalny.
Chyba większość edytorów to ma jako opcję (ale niektóre globalną, a nie per format pliku). Pomijając osobiste upodobania i ich argumentację, ta opcja jest przydatna jeśli chcesz poprawiać czyjeś źródła i nie zepsuć formatowania.
To może jeszcze jakieś fajerwerki, np. nie wzgardziłbym wbudowaną grą w nible, jak w fasttrakerze, tylko tutaj trzeba będzie uważać, żeby nie walnąć w kod, który się napisało. ;>
O! o! I to co mówi electron o szerokości tabów różnej dla różnych języków, to też bym polubił.
Przydałby się wybór listy rozkazów (a najlepiej jeszcze dyrektyw asemblera) przy edycji źródła w aśmie. Edytory typu N++ czy PN mają zwykle kolorowanie mnemoników x86, a mi zdarza się robić po trochę kodu np. na 6502 (raz w xaśmie, raz w ca65), AVR czy MicroBlaze w różnych porach dnia i wolę już mieć kolorowanie wyłączone, niż kombinować, żeby mieć zawsze odpowiednie. A jakbyś jeszcze potrafił przebiec po kodzie i obczaić która lista pasuje najlepiej i samemu dopasować, byłoby super.
Powinien też być dużo prostszy w konfiguracji niż np. N++. Scintilla ma za dużo stopni swobody a edytory na niej oparte dorabiają do tego parę schematów w xmlu i chaotyczne, przeładowane GUI do ich dostosowywania. Stopień skomplikowania konfiguracji jest tak duży, że nawet sami autorzy nie dają rady wszystkiego ogarnąć i czasami na ekranie pojawiają się zaskakujące rzeczy.
Candle: a to fajnie, trzeba było tylko napisać o tym prostym, żołnierskim językiem - nie każdy na forum komputerowym potrafi wyczaić, co poeta miał na myśli.
Znalezione posty [ 701 do 725 z 2,589 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.096 sekund, wykonano 17 zapytań