Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
FujiNET firmware v1.5.0 Nowa wersja firmware, która wprowadza szereg ulepszeń i poprawek.
Prima Aprilis Compo 2025 Wystartowała nowa edycja Prima Aprilis Compo, w której obowiązuje jedno wyzwanie - piszemy wyłącznie w Atari BASIC.
maxYMiser FM v1.67 Nowa wersja trackera.
Echa Forevera 23 Wyniki konkursów dla platformy Atari.
Atari Font Maker V1.16.14.4 Narzędzie do projektowania zestawów znaków dla Atari właśnie otrzymało aktualizację
Opcje wyszukiwania (Strona 26 z 60)
Tak, nada się. Przeciętnie taka kostka powinna kosztować w PL ok 5 zł/szt.
Na tej płycie rozszerzenie Artura się spokojnie mieści, nawet górny ekran można założyć. Problem w tym, że o ile sprawny RAM można wyłączyć, odcinając mu zasilanie, to uszkodzony nadal może sprawiać problemy.
Każda pamięć DRAM 41256-15 lub szybsza (-12, -10) powinna pasować.
Program major.exe tworzy dyskietkę z już nagranymi plikami (z grą MajorMotion).
Kabel od stacji dysków jest wlutowany do płyty Atari ST. Goteka musisz podłączać "do góry nogami".
Formatuj na PC z konsoli, poleceniem (Windows):
format A: /T:80 /N:9
Zasada jest taka, że formatujesz na tej stacji, na której nagrywasz. Używając dyskietek HD, formatowanych na 720 kB, jest to wręcz konieczne.
Stacja na PC raczej nie nagra obrazu, który ma więcej niż 80 ścieżek.
Zobacz czy dyskietka stworzona przy pomocy załączonego programiku będzie działała.
Na PC masz prawdziwą stację dyskietek czy na USB? Te na USB zwykle nie radzą sobie z dyskietkami 720kB. Z FloImg miałem mieszane doświadczenia. Jak masz grę "plikową", a nie całodyskową, to możesz normalnie skopiować pliki na dyskietkę pod Windowsem. Jeśli masz, to lepiej używać dyskietki DD, dyskietki HD sformatowane na DD (720kB) nie działają zbyt stabilnie - na stacji, na której były formatowane, działają, ale na innej, już nie koniecznie.
Jak 9 jest sprawne, to powinno wystarczyć tylko na 8. Wartość rezystora nie jest krytyczna 4k7 - 10k powinno być ok.
Można było spróbować dołożyć rezystory 4k7 podciągające piny 8 i 9 GTIA do linii 5 V. Jeśli nie uszkodziłeś układu podczas demontażu, można to sprawdzić, bo GTIA są towarem dość deficytowym.
Możesz ją uruchomić podając 5V na gniazdo zasilacza, albo na ten duży kondensator elektrolityczny poniżej gniazda. Jak bardzo chcesz to przez kabel flopa też można, ale nie widze sensu. Bez 12V nie będzie działało wyjście TV i (chyba) porty MIDI.
Jako zamiennik zasilacza nadaje się MeanWell RD-35A lub RD-50A.

Pliki .ST to tak naprawdę "raw image", czyli .IMG. Do edycji można użyć np. WinImage.
Dwie pierwsze odpowiedzi - nie o tym Atari ;)
Musi pochodzić z klawiatury Atari ST, czyli mieć oznaczenie "C070122-002". Ich pamięć programu to ROM, więc były "programowane" na etapie produkcji chipu.
To jest MCU, więc układ programowalny...
Myślę, że to powinno Ci pomóc:

SDRive MAX emuluje stacje 1050 i 810, próbowałeś obu ustawień?
Na tę chwilę jest to rozwiązanie dedykowane do Amigi, gdyż jest to nie tylko procesor, a również spory kawałek "glue logic" (głównie odpowiedzialny za emulację IDE).
Tak czy inaczej, jest to 2-wymiarowa tablica BLOBów (obiektów, wektorów - nie ma znaczenia, skoro mają być pobierane w całości), o różnych (?) rozmiarach i nie ma sensu na to patrzyć jako na tablicę 3W. Strategia na pewno zależy od tego, jaki procent komórek tej tablicy 2W jest zajęty.
Nie znam się na programowaniu Atari 8-bit, ale jeśli priorytetem ma być pamięć, to potrzebujesz 2 wymiarowej tablicy wskaźników do 256 elementowych wektorów. Część wskaźników będzie null. Tylko ta tablica zajmie 64 kB, nie licząc danych :/
lopez napisał/a:A masz jakiś opis ? czy według tego Exxosa robiłeś ?
Nie mam opisu, robiłem w/g schematu Atari i karty katalogowej 27C1000. One mają zasadniczo zgodny pinout z mask-ROMami, tylko mają 32 zamiast 28 pinów i 4 piny wystają poza podstawkę. Pin 1 trzeba połączyć z pin 30, 31, 32, a pin 2 z pin 16. Poza podstawkę wystają piny 1, 2, 31, 32. Niczego nie trzeba obcinać ani wyginać. Oczywiście do programowania trzeba sobie zrobić przejściówkę na pinout zgodny z JEDEC (czyli np. 27C010), bo TL866 nie obsługuje tych chipów.
Ja w STfm używałem 27C1000, mniej pinów trzeba zamieniać, można zrobić bezpośrednio na scalaku, nie trzeba budować kanapek z podstawek.
Sikor napisał/a:Co prawda korci mnie 2.06, ale tam chyba nie wszystko chodzi.
Konwersje gier na HDD robione przez Putnika chodzą na 2.06. Jeśli coś nie chodzi na 2.06, to tym bardziej nie będzie chodzić z HDD...
Obudowa super, ale jej wykończenie jeszcze ciekawsze. Zdradzisz, czym to malowałeś?
IMO lepsze konwersje robi Klaz (http://www.klapauzius.net), tylko że bez porównania mniej. Lepsze w sensie mniej problematyczne, te Putnika są strasznie wybredne, jeśli chodzi o to co jest w pamięci.
Partycje zakładane oprogramowaniem Putnika są kompatybilne z PC, a na Windows 10 nie ma już problemu, że na dyskach wymiennych widoczna jest tylko pierwsza partycja...
Masz to jako bonus, na pocieszenie... ale podstawowe (reklamowane) zastosowanie to:
xxl napisał/a:Nareszcie jest POKEY replacment (tak wyciągasz uszkodzonego POKEAYa i wkładasz POKEY MAX). POKEY MAX jest 100% zamiennikiem więc jeśli "siadł" Ci POKEY to jest szybkie rozwiązanie.
Devices like PokeyMAX are used to resurrect old hardware in case that the piece of original hardware have failed, and it is impossible to buy a new one. I could justify that. Yet U1MB designers decided to replace a good and working base memory mapper, with their own replacement. What is even worse, their replacement is not a recreation of the original MMU chip (which logic equations are well known, as it was a PAL chip originally), but acts like a poorly written emulator - it replicates behavior of the original hardware only up to the official specs, but beyond it, behaves differently. The MMU chip actually has nothing to do with the memory expansion. It is used only for base memory (it is strange they bother to implement it as U1MB doesn't replace the base memory), and all memory extensions I know, leave it untouched. So by installing U1MB, you basically throw away good, working, original chip, and replace it with an imperfect hardware emulator. I guess it was done only for a convenient way of installing the U1MB into the MMU socket, but instead of moving the original MMU onto the U1MB board, they decided to throw it away, and recreate it in CPLD.
Znalezione posty [ 626 do 650 z 1,484 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.051 sekund, wykonano 27 zapytań