576

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Maw, mieszkasz niedaleko tego sklepu, jest wszystko co potrzebujesz, pamięci 4-ro bitowe też http://www.nikomp.com.pl/

577

(23 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja tam nie mam żadnych oporów, pytał... odpowiadałem, pomagałem, doradzałem.  Co z tym zrobi, jego sprawa, gdybym chciał kasę i tzw "autorskie" to wcześniej bym się upomniał. Robiłem z grzeczności i zwykłej przyzwoitości.  To jego, i zrobić z tym może co zechce. Zarobi na tym... po to grzebał i pomocy szukał.

578

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Panowie, zwykła transmisja RS-232 wystarczy byle ktoś bystry mądre oprogramowanie napisał, do tego potrzebne są tylko trzy przewody nic więcej

579

(15 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

czyli wszędzie, co równa się.... usunąć je

580

(15 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Już się naprawiło.....

581

(15 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Dzialajace Atari bez blach zakluca co sie da...... nastaw radio na fale dlugie, odbieraj cokolwiek i przybliz je do pracujacego Atari bez blach. Potem zaloz blachy i powtorz czynnosci, zreszta to samo robi PC bez blach. Impulsy prostokatne to suma harmonicznych, zawsze jedna skladowa trafi tam gdzie trzeba.
Kazdy widzi ze polskich literek nie ma. Mam nowa klawiature do PC i cholera wie co trzeba zrobic by byly, ja nie wiem. HELP

582

(26 odpowiedzi, napisanych Zloty)

na takie cos..... zwalone mialem gtia w 800xl

583

(3 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Ja tez nie....

nie ma problemu pisz na priwa....

585

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

To co Jaras zaproponował i co zacząłem robić to przełącznik elektroniczny (zasada multipleksera)

586

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Takie CÓŚ swego czasu zaproponował Jaras i opisane to jest w jednym z SERIOUSów, dla siebie mam schemat roboczy, nawet zacząłem montować i tak jakoś leży obok do teraz.......

587

(15 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Napisz se..... ArchieIl dał pomysł i wytyczne, kierunek.... do przodu

588

(41 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Jaki algorytm będzie nad tym czuwał?

589

(23 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Podziwiam zaangażowanie i upór.

590

(37 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Napisałem..ile wejdzie a nie ile się wygeneruje przez np. 10 PRINT "A": GO TO 10

591

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Diabeł tkwi w szczegółach.... Jest jeszcze jedna opcja. TV lub monitor którego używasz ma negatywny wpływ na prawidłową pracę. Wbrew pozorom to możliwe. Niedawno przez GG pomagałem uruchomić magnetofon komuś w podobnej sytuacji do Twojej. Co prawda uruchamiał przerobiony magnetofon na Turbo, pomogło podłączenie innego TV do zestawu. Do dziś nie mam sygnału by coś szwankowało.

592

(37 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

To inaczej, wszystkie chwyty dozwolone, kompresja, ściskanie, pakowanie, RAM pod ROM, etc...etc.... ile max. tekstu wejdzie do zwykłej nie przerabianej Atarynki?

593

(37 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Kto ma czas przeczytać scrolla 100KB ręka do góry.

594

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Cichy dźwięk, trwa około 20 sekund. Taśmę ustawiasz na jego początku lub lepiej, ciut bliżej (19sek). Leci ten cichy dźwięk,  (pilot) potem powinien wczytać sie loader, (kilka rekordów,,brrrr...Bzzz.... ...) znów pilot i właściwy plik. Nie zawsze tak musi być. zależy od gry. A to że gra wczytała się rano a wieczorem nie, świadczy o rozregulowanym magnetofonie lub taśmie złej jakości (lub "wyblakłym" nagraniem na niej). Jeżeli obroty stabilne, głowica nie wytarta, płyta sprawna ...i co tam jeszcze, to w takiej sytuacji zazwyczaj czepiam się źle ustawionej głowicy. Boisz się pokręcić śrubką, lepiej nie ruszaj bo rozregulujesz na amen. Moja metoda ustawienia głowicy jest taka. Biorę taśmę z nagranymi piosenkami i puszczam na magnetofonie Atari. śrubkami tak kręcę by dostać maksymalnie czysty dźwięk z zawartością wysokich tonów. W 95% zawsze głowica dobrze jest ustawiona po tej regulacji.

595

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przeróżne buczenia, czyli wcześniej system wykrył że się nie wczytuje i taka jego reakcja.
Weź nową kasetę całkowicie wykasowaną i cokolwiek na nią nagraj z poziomu BASICA. Potem wczytaj to do magnetofonu. Jak działa to OK. Jak nie, to w istocie trzeba magnet wyregulować. A jak wczytuje poprawnie i z poprzedniej kasety nie chce wczytać to kaseta jest już do bani. (wgnioty, częściowo się juz rozmagnesowała, lub cokolwiek innego z nią się stało. Nową kasetę weź o nośniku żelazowym, nie chromowym bo te wymagają większego prądu przemagnesowania. Popróbuj, to nie jest reguła.

596

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

calaris, czy ktoś w tym wątku proponował wykonać jakieś czynności sprzeczne ze sztuką uruchomienia magnetofonu
który nie odczytuje pliku?

597

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Co te zielone kable tam robią ? Fabryka ich nie dała

598

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

System wykrył błąd, i aby nie utrudniać uruchomił self test a boot error znaczy że nie potrafi się zbootować. Jak komp coś czyta to słychać taki czysty soczysty dźwięk transmisji.

599

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pewnie że się da, nie takie startowały

600

(51 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Grzebał, grzebał, bo jak przełącznik jest którego fabryka nie dała.... Buczy bo złe ekranowanie. Zobacz czy do głowicy są przylutowane 4 przewody,Wtyczki kabla trzeba by przejrzeć bo jak styki zaśniedziałe to źle łączy
Lekki szum będzie, te typy tak mają