To jest, kolego, stacja XF551 (DS/DD) jak najbardziej firmy Atari.
Edit: to dosyć popularna stacja, niestety prezentowany egzemplarz wyposażony jest w chyba gorszy napęd z dwóch rodzajów występujących.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
SV 2024 WE - program imprezy Już za tydzień odbędzie się zimowa edycja Silly Venture
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
atari.area forum » Posty przez electron
To jest, kolego, stacja XF551 (DS/DD) jak najbardziej firmy Atari.
Edit: to dosyć popularna stacja, niestety prezentowany egzemplarz wyposażony jest w chyba gorszy napęd z dwóch rodzajów występujących.
Niezadługo demo "w ruchu". Poprosze o jakiś hosting dla projektu, ktoś chętny ? :-)
Nie znam się też na robieniu www i temu podobnych diabelstwach.
Teraz szlifuję rdzeń verilogowy, bo jeszcze parę bugów było i trochę usprawnień / przyspieszeń zrobiłem.
Przecież to jest nic innego jak dekoder PAL/NTSC jaki mamy w każdym telewizorze ...
Seban - czyżby MICROCHIP PIC z wykorzystaniem PSP ??? :)
Edit: a swoją drogą fajnie, że projekty są coraz bardziej dojrzałe technologicznie - PCB, montaż etc.
OK, Sprawa zakończona, dzięki Lotharek. Monitorek działa - przeczyściłem go i wymieniłem trochę kondków (tak z racji wieku). Dodatkowo dodałem wejście S-Video (chroma / luma) , działa super :-)
mac: nie masz racji :)
Upublicznię po prostu projekt tak jak jest i tyle.
Poprawiłem tylko problem z niestabilnością zauważony na majówce (inne napięcie zasilania).
A poprawka ta nie dotyczy hardware-u tylko oprogramowania FPGA.
chyba tak, dzięki Seban - wolę PHILIPSA od 1085S :)
Pasuje, podaj numer konta, reszta na priv. tpiorek na o2 pl DZIĘKI !!!
Hmmm... może jeszcze ktoś chce sprzedać monitorek taki jak w pierwszym poście ?
Seban: no szkoda, że to nie 1084s ... Wejście S-Video naprawde by się przydało - ale potrzebuję też RGB do vbxe. A Composite Video jest ? Prześlij mi jakieś fotki o ile masz możliwość .
Kupię monitor kolorowy PHILIPS CM8833-II lub Commodore 1084S-D1/D2.
Oczywiście wiem, że istnieje Allegro. Po prostu jakby ktoś z Was posiadał akurat taki monitorek a chciałby go wymienić na środki płatnicze
to jestem chętny.
To straszny błazen jakiś, a jeśli ktoś trzeźwo myślący przeczyta ten wątek to do takiego samego wniosku dojdzie, więc panie ser czy też kasta - nie ma się czym podniecać, bo na idiotę to ty tylko wyszedłeś.
Z tego co piszesz Pin, wynika, że nie ma napięcia żarzenia na kineskopie .. (nie świeci drucik w lampie) albo lampa jest uwalona... Proponuję znaleźć w sieci schemat kineskopu - powinno być podane napięcie żarzenia i to sprawdzić.
Brak dźwięku potwierdzałby jakiś problem z zasilaniem.
A moim zdaniem DobrySer pokazał nam, dlaczego upadła w Polsce scena c64 ...
u mnie też pokręciło ...
Aleście się czepili MacGyvera... :-) "najważniejsi są ludzie" przecież nikt tego nie neguje, a sentyment do miejsca przecież też istnieje chyba u każdego kto tam był, a Wy zaraz kubeł zimnej wody, ech ...
Panowie, powiedzmy to: GTIA jest po prostu do d....
Drac030 : czy jesteś pewien tego ? Przyjrzyj się dokładnie, podejrzewam, że wcale nie są zamienione, tylko "wbudowana" niedokładność wagowego przetwornika D/A luminancji w atarce, zbudowanego na rezystorach powoduje, że niektóre odcienie (sąsiednie) mało się od siebie różnią a niektóre bardziej. W tęczy to rzeczywiście może dać złudzenie zamiany kolorów.
Gdy w końcu dojdzie do skutku projekt nowej płyty atari, wówczas przetwornik wagowy należałoby zastąpić typem R2R i po problemie.
Oczywiście nie wykluczam, że jednak coś jest u Ciebie nie tak, ale raczej bym się zdziwił.
lampart: no niestety ... nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości, GTIA w Twoim kompie działa powiedzmy tak sobie ... nie za dobrze.
Co do napięcia zasilania, to teraz nie moge sprawdzić, ale o ile pamiętam to była też zależność z tym, że nie przeprowadzałem dokładnych testów, ot luźna obserwacja, obecnie nie mam kompa z uszkodzonym GTIA.
Logika jest taka, że pierwszy cykl koloru wyświetlany jest prawidłowo, natomiast drugi cykl koloru w zależności od koloru (0 ... 15) wyświetlany jest źle (przy czym kolor 0 zawsze czarny, czyli OK) i zmiania się to między egzemplarzami GTIA, czasami "wadliwych" kolorów jest więcej, czasami mniej, czasami drugi cykl koloru miga sobie. Zależy to też od napięcia zasilania komputera, nagrzania GTIA. Miałem takie GTIA, które włączone na zimno działało bardzo źle, po chwili coraz lepiej a po zmianie zasilacza w kompie całkiem dobrze (to sprawa napięcia zasilania a nie mocy zasilacza). Generalnie jest to problem wybitnie związany z zależnościami czasowymi w układzie detekcji danych z szyny ANx ANTICA wewnątrz GTIA (jakieś opóźnienia na bramkach etc). Mam wrażenie, że wiąże się to z jakimiś drobnymi zmianami w technologii wykonania późniejszych układów produkowanych przez AMI, co spowodowało przesunięcie niektórych czasów w niebezpieczne / niestabilne rejony.
I to tyle, co miałbym do powiedzenia.
Dajcie xxl'owi spokój, zamknął projekt niech robi coś nowego :)
jeżeli chodzi o vbxe to powinno być dopracowane w okolicach quasta.
mercenary ?
Piguła - naprawdę warto przemyśleć, czy przy okazji rozszerzeń w wersji nazwijmy to "combo" nie przeprojektowac wszystkiego co się da na SMD a logikę i GALe zastępować tanimi CPLD (jak np. EPM3032A / EPM3064A ALTERY). Można by zrobić dużooo mniejsze i zgrabniejsze płytki.
A co do PCB to polecam firmę BAZEKO (nie robiłem, ale widziałem ich plytki) lub TECHNOSERVICE (w tej firmie robiłem PCB do vbxe)
Sam zamierzam zabrać się za temat, pewnie ze 3 lata to zajmie :)
atari.area forum » Posty przez electron
Wygenerowano w 0.030 sekund, wykonano 39 zapytań