jeśli jeszcze dostępne to biorę
Byłeś pierwszy, masz pierwszeństwo. Masz wiadomość na priv-a.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Nowa obudowa dla 800XL - zostało 36 dni Niewiele ponad miesiąc do końca kampanii.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
atari.area forum » Posty przez darpajdp
jeśli jeszcze dostępne to biorę
Byłeś pierwszy, masz pierwszeństwo. Masz wiadomość na priv-a.
Jak w tytule, do naprawy, rozkręcone brak śrubek reszta powinna być.
Odbiór osobisty w Płocku. Nie chce mi się pakować i wysyłać.
Reszta na priv-a
No ja też kiedyś miałem taki pomysł bo byłem ciekawy jak on się by sprawdzał w porównaniu z tym co udało mi się kupić na giełdzie na grzybowskiej (klasyk oparty na LM324 i filtrach pasmowych), ale początkowo odstraszyło mnie symetryczne zasilanie tegoż układu (+/- 12V) ... a potem niedostępność NE565.
U mnie montaż interfejsu na NE565 był aktem desperacji, bo wykańczał moją psychikę magnetofon XC12, który czytał jak chciał a jak nie chciał to nie czytał (z przewagą tego drugiego).
Co dotyczy zasilania to układ potrzebuje napięć +/-5V. W dawnych czasach posiłkowałem się dodatkowym zasilaczem -5V a obecnie zastosuję przetwornice ICL7660.
Z dostępnością NE565 fakt był problem, pamiętam na Wolumenie miał go tylko jeden gość z walizeczką (pełną scalaków).
Właśnie miałem kiedyś zmontowany i montuje ponownie interfejs według schematu z " Mikroklan nr 1 z 1987 ".
No właśnie ja nawet nie pamiętałem, że nadawali tylko 800 bodów.
Dzięki za info. Zmontowałem w dawnych czach interfejs na układzie NE565 czytał wszystko jak leci. Wczytywałem nim programy z Radiokomputera ale czy wszystkie były nadawane w T2600 czy 1300. Postanowiłem zmontować ponownie ten interfejs, kończę montaż i będą testy.
Przydał by się kopier ze stacji dysków na T2600.
Seban przeprowadzałeś testy praktyczne tego interfejsu (nagrywania i czytania zapisanych plików)?
Do prób i testów zamiast BC159B i BC206B użyj BC559B (BC560B).
Seban SZOK jaki rozbudowany ten interfejs.
Chyba znalazłem jedną nieścisłość w opisie wejścia zasilania jest "SIO_+5V_[12]". Jak dobrze rozumiem "[12]" na końcu to nr pinu złącza SIO Atari. Jeśli tak to powinno być 8 lub 10.
Chociażby te zabytkowe BC206B już przyciągają uwagę ;D
BC206B to nisko szumny tranzystor którego polskim odpowiednikiem w owym czasie powinien być tranzystor BC159B. Ale nie zawsze polakom wychodziła ta nisko szumność i dlatego producenci zastosowano BC206B.
Seban dobra robota. Ja pokusiłem się o zrobienie interfejsu na układzie LM565 (czekam na części).
Znając życie to elementy (układy scalone) będą miały pościerane napisy. Ale chętnie zobaczę jak to wyglądało.
dobra odkopałem ten posty, które napisał "marekk" i w którym pisał że jego interface działał z T2600, wspomina o tym tutaj: post #1, a następnie był uprzejmy załączyć schemat swojej wersji interface, o tutaj: post #2.
pozwolę sobie zacytować te posty również tutaj, aby było w jednym miejscu w całości, bo za każdym razem kiedy ktoś zapyta o Turbo 2600, to szukam tych postów i nigdy znaleźć nie mogę.
marekk napisał/a:Dawno, dawno temu (1988) zbudowałem interfejs T2600 własnego pomysłu. Działał dobrze z magnetem kasetowym (nie miałem firmowego). Jeśli kogoś to interesuje, to odtworzę schemat. Z grubsza to składał się z następujących części: wzmacniacz-ogranicznik na 741, podwajacz częstotliwości, dekoder na 74123 i 7474.
...
Oto schemat. Trochę wyjaśnień. Interfejs zrobiłem z tego, co miałem w szufladach. Więc jeśli ktoś chciałby takie coś zbudować to niech się za bardzo nie sugeruje doborem elementów. Kondensator oznaczony ? ma prawdopodobnie 330 pF. Diody Ge rosyjskie z serii D2xx, Si dowolne małe krzemowe. Wzmacniacz SFC2741 (μA741), tranzystory nieopisane dowolne NPN małej mocy.
ps1) Dodam że miałem na szybko sklecić ten interface i sprawdzić jego działanie z T2600, jednak przyznaję że do dziś nie znalazłem na to czasu :(
patrzę na datę posta od marekk i nie wierzę, 2018 ?!? mi to się wydawało że tan schemat marekk wrzucił może maksymalnie rok temu, ale że 4 lata?!? Kiedy to minęło?!? Naprawdę nie wiem.ps2) tutaj Pet/BB wspomina jak wyglądał interfejs dla Turbo 2600 firmy SZOK.
ps3) to jeszcze dorzucę w tym poście link do schematu który udostępnił marekk (tak aby wszystko było już w jednym miejscu z odpowiednim tematem), ponieważ jest to link do obrazka załączonego do posta kolegi marekk, to widać go będzie dopiero po zalogowaniu się na forum:
No właśnie chodzi o sprawdzony schemat (wartość kondensatora ? 330pF). Niedawno zmutowałem podobny interfejs, ale też musi być w nim jakiś błąd bo ma problem z czytanie standardowego formatu zapisu a ten interfejs powinien go czytać bez problemu (w tym co zmontowałem kondensator ? ma wartość 33nF).
Czy ktoś jeszcze używa Turbo 2600 rozpowszechniany kiedyś przez Zakład Elektroniczny SZOK ze Świebodzina. Jakiego interfejsu używacie do wczytywania programów, chodzi mi o sprawdzony schemat.
Potencjometr jak się nie mylę to ms wartość 500kohm (można wstawić 470kohm).
Na płytach z Fredkiem trzeba rozkręcić obudowie bo standardowo otwór w obudowie jest w miejscu dla płyt bez Fredka.
Miałem przypadek w 130XE, że za brak koloru odpowiedzialny był procesor (za mała amplituda na jednym z wyjść)
Jak 3,5'' to za duża obudowa i cena. Tak poza tym OK.
Odezwij się do Zaxona. On produkował płytki UAV do 1088XEL, może coś ci podpowie.
Ja mam złe wspomnienia z magnetofonem XC12 (nowy z Pewex-u). Gry wczytywały się jak chciały. Wymieniłem silnik fabryczny bo miał odśrodkowy stabilizator obrotów (mechaniczny) na silniczek 6V z elektronicznym regulatorem obrotów. Po kalibracji obrotów z magnetofonem nowym było trochę lepiej. Zmontowałem interfejs do zwykłego magnetofony, ten wczytywał praktycznie 100:100. Zacząłem grzebać w elektronice XC12 z braku oscyloskopu podłączałem miernik uniwersalny w różne miejsca elektroniki filtrów magnetofonu i sprawdzałem jak się wczytuje. O dziwo miernik podłączony w jakimś miejscu spowodował, że magnetofon zaczął poprawnie wczytywać gry. Podłączyłem w to miejsce rezystor o takiej wartości jaką miał rezystancje multimetr na danym zakresie i magnetofon przez przypadek udało mi się naprawić. Dwóch kolegów miało magnetofony CA12 i XCA12 i nie mieli takich problemów.
Ja bym obstawiał brak 5V na 10 pinie SIO. Sprawdź pod obciążeniem (np włączone przewijanie)
W wolnej chwili sprawdzę, może pomoże wyjęcie i ponowne wsadzenie tych scalaków.
Mam Atari STF i taki sam objaw, Tos nie był ruszany. Do usterki doszło podczas grania. Ja obstawiam RAM. Ale mam drugie ST wiec to jest na części.
Cześć. Według mnie szkoda czasu na taką płytę, której nie będzie widać na zewnątrz. Chyba, że ktoś opracuje i wyprodukuje obudowę z przezroczystego plexi.
Produkcja płyty 800XL miała by sens, jak by się ktoś pokusił o chociażby o dodanie rozszerzenia pamięci do 256kB spotykane w 800LX (wymiana kości pamięci 4164 na 41256 plus kilka dodatkowych scalaków). Dodatkowo wyrzucenie modulatora i dodanie w to miejsce gniazda s-video.
Ja darowałem sobie wyjście kompozytowe i wlutowałem w to miejsce samo gniazdo s-video.
Fajny pomysł. Szkoda, że to nie wersji XL.
(Ale moje SIO2SD w obudowie od magnetofonu 1010 z przelotowym gniazdem SIO też się fajnie prezentuje.)
atari.area forum » Posty przez darpajdp
Wygenerowano w 0.020 sekund, wykonano 43 zapytań