Proszę uprzejmie nie robić ze mnie idioty.
Jakby Ci to powiedziec - nie mam na to wplywu.
MM: Punkt 8 regulaminu.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
atari.area forum » Posty przez Krzysztof (Kaz) Ziembik
Proszę uprzejmie nie robić ze mnie idioty.
Jakby Ci to powiedziec - nie mam na to wplywu.
MM: Punkt 8 regulaminu.
Taaak? Nie zauważyłem wyobraź sobie.
Zauwazylem, ze nie zauwazyles. Inaczej bys nie pisal rzeczy oczywistych.
Kaz napisał/a:10 duszkow w linii pozwalaloby pokryc caly ekran - toz to rewelacja!
Standardowa liczba PMG w Atari 8bit pozwala na pokrycie całego ekranu. Bez trików i haczyków.
320 pikseli to nie jest caly ekran Atari. Poza tym, jak ktos Ci juz pisal - jest roznica miedzy pikselami 2x1 a 8x1. Wolalbym miec te pierwsze niz te drugie.
Niestety było to niepraktyczne, ponieważ z oczywistych powodów (opóźnienia) nie pozwalało na dowolne pozycjonowanie. Z tego co pamiętam udało się wyświetlić 10 duchów w jednej linii.
Niepraktyczne do dynamicznych gier, ale do statycznych obrazkow moze by sie idealnie nadawalo? 10 duszkow w linii pozwalaloby pokryc caly ekran - toz to rewelacja! W czym tkwi haczyk (o ile jakis istnieje?)
Inna sprawa, że my nie sprzedajemy/zarabiamy więc to nie jest w moim ujęciu kradziejstwo.
To akurat nie jest dobry argument - jak ukradniesz komus samochod, zeby samemu nim pojezdzic, a nie sprzedac, to to nie jest juz zlodziejstwo? Jezeli juz bronic tezy, ze lamanie praw autorskich nie jest kradzieza to raczej w inny sposob i z innych pozycji swiatopogladowych.
Co do paragrafow - nie licz na to, ze sciaganie najnowszego "Predator kontra Godzilla i Shrek" zostanie potraktowane jako eksperyment naukowy albo edukacyjny :)
Hmmm... tamten tekst, mimo, ze pewnie mial w sobie cos z belkotu :), to jednak nie az takiego strasznie przypadkowego.
Przy okazji - pamietam, ze w ktoryms Bajtku byl artykul Borka o pakowaniu tekstu w ZX Spectrum (na podstawie doswiadczen z pisania gry "Puszka Pandory") - kojarzy ktos, ktory to numer albo rocznik?
Polecam artykul podsumowujacy pewne ostatnie akcje antypirackie - dobry, bo odsyla do wszystkich zrodel, w ktorych ostatnio ciekawie sie dzialo/pisalo (Vagla, Napisy.info, itd): http://di.com.pl/news/21404,0,Tysiace_p … pozwu.html
Tekst w jezyku polskim, z polskimi znakami, znaki interpunkcyjne, cyfry, raczej zadnych "AAAAAAAAA" nie bylo. 100 KB to jakies 30 stron tekstu A4 normalnie sformatowanego.
To co było super i cieszyło 16 lat temu niekoniecznie musi "kręcić".
Rzeczywiscie, ciagle zapominam, ze my tu nie jestesmy na forum o komputerze, ktory byl super i cieszyl 16 lat temu. Musze to sobie powtarzac, bo tytul forum jest mylacy.
To inaczej, wszystkie chwyty dozwolone, kompresja, ściskanie, pakowanie, RAM pod ROM, etc...etc.... ile max. tekstu wejdzie do zwykłej nie przerabianej Atarynki?
I to bylo sedno pomyslu.
1. A kto powiedzial, ze to trzeba czytac? ;)
2. Ja pamietam, ze lubilem czytac w starych demkach scrolle, sluchajac jednoczesnie muzyki. Kto pamieta teksty o docencie z odziezowca he he? :)))
wspolczesne nowatorskie demo powinno miec scrolla
Kiedys napisalem tekst do scrolla - mial byc rekordowej dlugosci, wiec tekst mial 100 KB. Jak ktos zechce napisac Scroll Demo, w ktorym zmiesci sie spakowane 100 KB tekstu i rozpakowywane w locie, to odszukam go na dyskietkach.
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Z tego wynika, ze wspolczesne nowatorskie demo nie powinno uzywac Gr.9 :)
Kaz: czy demka oparte na trybach opartych na gr.9 (tip, apc itp) też się kwalifikują ?
Jak mi zaznaczysz, ze to nie GR.9 tylko APAC albo TIP to tez sie kwalifkuja.
co do Sheola - naturalne kolory dostępne w gr.9
A dokladniej?
Szukam demek, ktore sa zrobione/maja elementy w GR.9 albo zblizonym. Rzuccie jakimis tytulami poza AssKickerem, Shaol, Reditus, Ultra i The Shrine.
Przy okazji: jak sa zrobione kolorki w tunelu Shaola?:
http://www.youtube.com/watch?v=OcUnWuPw … re=related
Okazalo sie, ze mialem racje - to demka (slideshow) w Basicu. Obrazki sa w formacie AtariArtist (czyli Koali) i Micropainter, a te na koncu w Fun With Art. Najfaniejsze jest to, ze niektore obrazki sa zrobione w Basicu metoda "PLOT, DRAW"... Czysty masochizm!
EDIT:
Aha, oczywiscie tej muzyki nie ma w wersji na Atari i filmik jest szybszy niz Atarynka :).
Trafiles w sedno - bylo odznaczone, choc glowe bym dal sobie uciac, ze nie bylo.
I juz bym k... nie mial glowy... :) Dzieki Dely.
Mam dyskietki w formacie SpartaDOS (stare wersje 2.3e, 3.2c), chcialbym przekopiowac pliki na peceta. Nie dziala D1:COPY D1:*.*, H1:*.*, ktore zglasza blad 135 (Channel or IOCB not open for output), a MakeATR i ATRUtil nie pozwalaja wyekstraktowac pojedynczych plikow. Czy sa jakies inne metody, ktore mozna przeprowadzic na pececie?
uzyskać 5 kolorów głównych+5 półtonów
Piec czy cztery poltony? Czy nie jest tak, ze piaty duszek powstaje z polaczenia czterech pociskow, a te przyjmuja kolor swoich graczy?
Gratulacje! Czekam cierpliwie w kolejce po urzadzonko oraz po numer konta :)
sprawa sprowadza się do tego że można użyć tylko 1 zmiany dla każdego rejestru koloru czy też obiektu PMG, to wszystko, dzięki temu nie będzie potrzebne przerwanie DLI, obrazek tak stworzony trzeba jeszcze trochę poprawić od strony kodu, bo obrazki G2F zawsze włączają sobie przerwanie DLI, nie ważne czy coś na tym przerwaniu się dzieje czy też nie
A nie mozna by w takim razie wprowadzic ustawiania parametrow zapisu pliku xex - byloby tam tez miejsce na wlaczanie/wylaczanie przerwania DLI. Albo zeby GFA rozpoznawalo, czy potrzeba zapisywac DLI czy nie. Grafik moglby sam przygotowywac i testowac obrazki dla programisty, bez zawracania glowy temu ostatniemu.
maks 5 kolorów pola gry + jeśli podbarwiamy duchami, to dany duch/pocisk można użyć tylko raz, oczywiście takie ograniczenia nie pozwalają stworzyć obrazka wyuzdanego kolorystycznie
Dzieki za info (wynika z niego, ze moj obrazek spokojnie moglby sie wyswietlac PODCZAS ladowania). To i tak dziewiec kolorow do wykorzystania, wiec nie jest zle.
która pozwoliła by mi na otrzymanie 6ciu kolorów na ekranie...
A nie moze byc piec kolorow? To wiele uprosci... :)
To, ze mozna obrazek czterokolorowy (a nawet pieciokolorowy czy szestanstodcieniowy) to ja wiem. Ale akurat w tym przypadku ja sie chce dopasowac do istniejacego oprogramowania i zadne obrazki w czasie ladowania nie sa potrzebne.
Dokladnie tak jak napisal Luka - najpierw laduje sie calosc (obrazek + program glowny), potem odpala sie obrazek, po nacisnieciu klawisza (lub po okreslonym czasie) uruchamia sie program glowny, obrazek moze odejsc w niebyt.
BTW: nie wszystko chyba na obrazku G2F robione jest na VBL, prawda? W takim razie w jakim stopniu mozna podkolorowac obrazek, zeby nie kolidowaly z procedurami szybkiego odczytu? Na pewno kolor w inwersie, bo z programistycznego punktu widzenia to standardowy tryb Atari. A czy same duszki? Samo DLI?
Tym razem sprawa jest znacznie latwiejsza, moze skusi sie ktos, kto nie ma za duzego doswiadczenia w pisaniu programow, ale potrafi co nieco w assemblerze/disassemblerze?
Sprawa wyglada tak. Jest gotowa gra (xex). Potrzeba uruchomic przed gra inny program (xex), a konkretnie obrazek G2F, ktory zaladuje potem program glowny. W programie glownym trzeba zmienic zawartosc rejestrow kolorow. I to wszystko.
byly numery specjalne iks poswiecone tylko atari chyba 2 numery. jesli dobrze pamietam jeden z nich byl caly pomaranczowy
Rzeklbym, że raczej różowy :)
atari.area forum » Posty przez Krzysztof (Kaz) Ziembik
Wygenerowano w 0.029 sekund, wykonano 30 zapytań