Witam!
Od wczoraj katuję kompilator Deep Blue C. Wbrew temu, czego się obawiałem, implementacja nie jest _aż tak_ okrojona, żeby się nie dało pracować, a różnice w stosunku do oryginału (te nieszczęsne nawiasy) do przełknięcia. Biedna jest tylko dokumentacja; z Sieci nie udało mi się niczego ciekawego wygrzebać, a w załączonych demkach nie wszystkie konstrukcje są użyte.
Tak na pierwszy rzut oka, bardzo ciekawy język do najrozmaitszych zastosowań. W odróżnieniu od Basic-a pozwala na wygodne umieszczanie kodu maszynowego w treści programu, bez potrzeby przerzucania go np. na szóstą stronę. Gdyby jeszcze tylko w łańcuchach tekstowych można było używać kodów szesnastkowych...
Ciekawi mnie, dlaczego jest to język praktycznie zapomniany. Lepsze "branie" ma już Action!, nie mówiąc o takich językach jak Forth. Jakoś trudno mi uwierzyć, że nikt z kolegów nie pracuje w konwencji C, bo przecież teraz trudno znaleźć język do "poważnych" zastosowań, oparty na innej konwencji.
Czy ktoś z Was programował/-uje w DBC? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie komentarze na temat tego języka.
Pozdrowienia
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Atari Floppy Image Toolkit Potężne narzędzie w stylu GEM do obsługi dyskietek Atari ST w przeglądarce internetowej.
Delete Me Hard Nowa, rozbudowana strzelanka arcade dla komputerów Atari XL/XE, NES oraz C64.