Nie przesadzałbym z tym "nagrywaniem jako flux". To się sprowadza do bezpośredniego odczytu/zapisu przejść namagnesowania powierzchni, ale za prąd zapisu/kasowania odpowiada wyłącznie elektronika stacji, nie jest to kontrolowane z zewnątrz.
tOri napisał/a:@uicr0Bee - niestety - czujnik stacji PC MUSI zostać zablokowany w trybie DD, gdy chcesz używać stacji w Atari, Amidze tak jak standardowej stacji. Inaczej standardowy kontroler w komputerze się nie dogada - "timingi" nie będą pasować.
To chyba pole do eksperymentów, bo w zasadzie to stacja ma tylko "szeregowe" wejście/wyjście danych, na którym jest dostępny surowy sygnał MFM (czyli te mityczne magnetic flux transitions/reversals). Wyjście to praktycznie jest analogowy sygnał z głowicy. Dyskietkę kalibracyjną to sobie nagrywałem generatorem arbitralnym.
Zarówno przy dyskietce DD jak i HD jest 300 rpm, oraz taka sama liczba ścieżek, jedynie jest 2x więcej sektorów na ścieżkę, ale to są soft sektory i timing jest odtwarzany programowo z sygnału MFM. Stan przełącznika HD jest raportowany przez PCtową stację na pinie 2, który w ST nie jest podłączony (w Amidze jest tam sygnał Disk Change). Więc jeśli cokolwiek jest przeszkodą do obsługi dyskietki HD w trybie DD bez "zaklejania dziury" jest jakaś konfiguracja filtrów/układu formowania sygnału w stacji.
Niestety znalezienie schematu stacji HD 3,5" graniczy z cudem...