Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
Opcje wyszukiwania (Strona 17 z 149)
Ciekawe na ilu się skończy. I czy to nie wałek...
Mamy różne interfejsy pozwalające podpiąć drukarki PC ze złączem Centronics do Atarki. Jest tego wiele różnych modeli, np. Microprint itp. Ale czy da się w drugą stronę? Czyli czy mogę wyposażyć np. mozaikową 1025 albo 1029 (żeby było łatwiej) w interfejs Centronics i podpiąć to kablem do PC, ST albo Amigi? Obstawiam, że średnio ale może jednak? Może ktoś wie coś na ten temat? Mam po prostu w domu sprawne i działające 1025 i 1029 i fajnie by było móc je użyć do czegoś poza Atari.
Na malinie? Czy opłata za HDMI w cenie? No i co z dźwiękiem po HDMI?
Gdzie tu jest przycisk "Like" coby wcisnąć?
Phi0 to 14MHz podzielone przez 4, może być trochę mało.
Najprostsze to są chyba Carty od @gienekp, przy odrobinie chęci można sobie dodrutować mechaniczny przełącznik banków co może być pożądanym rozwiązaniem. Ja na takim poprzez dodanie kilku kawałków kynaru zrobiłem cart Basic dla 1200XL.
Wszystkie inne to albo jeden wsad, albo multi ale z menu wyboru (tylko trzeba sobie taki wsad zrobić).
Też, ale w zasadzie... po co? Jeśli masz kompa jedynie z Gotekiem to nie ma na co przenosić ;-) Chyba jedynie gdy ma się zestaw z atarowski HDD bo w przypadku nowych rozwiązań klasy UltraSatan (i podobne) nie ma takiej potrzeby.
Aczkolwiek perspektywa zrobienia sporego obrazu z nagranym np. Edytorem tekstu i dokumentami czy trackerem i muzyczkami itp. jest bardzo fajna.
Dyskietką bym tego nie nazwał, chociaż mam urządzenie i nośniki, które mają taką pojemność. Ale nie sądzę, czy Atari by to obsłużyło - raczej na pewno nie.
Sama opcja jest ciekawa bo zrobienie takiego obrazu pod Linuksem to pikuś. Zawsze to jest jakiś sposób na uruchomienie czegoś "twardyskowego" z "dyskietki". Intrygujące...
To musiała być ustawka (Kup Teraz pod konkretną osobę) albo ktoś nie wiedział co sprzedaje bo 500 to jak za darmo.
Może sprzeda. Zaxon brał mniej.
O... Fajnie... No to czas wyciągnąć Falcona z szafy :-)
I'd be interrested in one as well. By the way, there's a Super Salt cartridge with a different, more dophisticated software for this interface. It's not for a "regular" simpler SALT cart.
_tzok_ napisał/a:tylko się zastanawiam do czego to może być przydatne. Sygnał CSYNC (w miejscu CVBS) generowały Atari ST bez modulatora TV, bo niektóry monitory RGB (w tym TV z wejściem SCART) potrzebowały złożonej, a nie oddzielnej synchronizacji, ale małe Atari nie generuje sygnału RGB, a wszystkie inne standardy (CVBS, S-Video, Component Video) mają synchronizację "zaszytą" w sobie.
Do tego samego co w ST, czyli do RGB po SCART - w przypadku użycia VBXE.
Ja obstawiam, że w tym, w którym chcesz - Cart po wykryciu zera na nCCTL powinien ustawić starsze bity adresu tak jak chcesz (czyli np. tak, żeby to było ostatnie 256 bajtów kości pamięci) i tyle. A JMP $A000 czytany z $D5xx przestawia nCCTL na 1, na co cart reaguje podstawiając ostatnio ustawiony blok 8KB. Po prostu w carcie musi być odpowiednio szybka i skomplikowana logika, żeby nadążyć. W szczególności ustawienie tych wysokich bitów musi się wyrobić w trakcie ustawiania niskich bitów. Tak to widzę.
No, chyba że psuje to jakiś pipeline'ing ;-)
Ale, jak wspomniałem, nie znam się :-D
Nie znam się Ale logika podpowiada, że powinieneś wszystkie starsze bity zignorować i sobie je w takiej sytuacji ustalić tak jak potrzebujesz. Czyli jeśli ncctl jest 1 to bierzesz z szyny a jak 0 to ustalasz na jakąś wartość konkretną. W zasadzie to mógłbyś mieć do tego nawet osobny układ adresowany wyłącznie niskimi bitami adresu.
Ma to sens?
DiskDoctor napisał/a:Da się gdzieś kupić ten cart? Orientujecie się?
Zerknij tu (na górze w menu jest "Order")
Uno może nie obsługiwać tego konkretnego bankowania. Zaraz zerknę jak to wygląda na Harmony.
[Edit]
To o to demo chodzi? https://www.pouet.net/prod.php?which=51961 Puściłem z mojego Uno2600 i działa. Na kostce pasek też jest. Na twarzy na początku gliczy nie widzę.
[Edit]
ale jednak z Uno nie jest dobrze. Też brakuje początku. Puściłem z Harmony i jest zupełnie inaczej - pojawiła się pierwsza połowa. I idzie całość.
Dobrze wyświetla. Ona wygenerowała ciekawość i pytanie @peterkaczorowski. Aczkolwiek robi za taką moją płytę testową więc nie jest ciągle używana.
Moja wewnętrzna (zapewne błędna) teoria jest taka, że przy tym przełączeniu GTIA dostaje zadyszki i przy przejściu na 1000 najpierw zeruje młodsze bity - przez co dostaje w pewnym momencie 0000. I nie zdąża z ustawieniem 4-go bitu na czas. Dlatego masz czarny pasek. Oryginalny 4050 najwyraźniej jest bardzo wierny i nie pomija tego paska. Zamiennik za to - a i owszem. I go kasuje.
Tam się akurat zmieniają na raz 4 bity
Trzeba było obciąć przy płycie i wtedy odgiąć. Wiadomo, lepiej wylutować ale jak nie idzie to czasami lepiej radykalniej żeby płyty nie zniszczyć.
Jeśli wziąłeś ten mocniejszy to mam nadzieję, że zauważyłeś, że wymaga zmiany wtyczki ;-)
Znalezione posty [ 401 do 425 z 3,709 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.094 sekund, wykonano 13 zapytań