Jeżeli Drac030 zechciałby rozebrać swoją przelotkę i sprawdzić jakie ustrojstwo w niej siedzi
Nie muszę jej rozbierać. Przelotka przedstawia się jako "Semitech Semiconductor", a Google mówi, że siedzi w tym układ Cypressa.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
7th Annual Atari Homebrew Awards Oczywiście nie zabrakło polskich akcentów.
Wyniki FujiCup 2024 Sprawdź, czy były niespodzianki!
Mad Pascal 1.7.2 Optymalizacje, poprawki błędów oraz nowe funkcjonalności.
Tydzień na oddanie głosu w FUJICUP! Głosowanie potrwa tylko do 22 lutego 2025...
TURGEN 9.3.1 Najnowsza wersja oprogramowania TURGEN wprowadza kilka istotnych ulepszeń.
atari.area forum » Posty przez drac030
Jeżeli Drac030 zechciałby rozebrać swoją przelotkę i sprawdzić jakie ustrojstwo w niej siedzi
Nie muszę jej rozbierać. Przelotka przedstawia się jako "Semitech Semiconductor", a Google mówi, że siedzi w tym układ Cypressa.
USB jest po to, że jest szybsze i bardziej uniwersalne od RS-232. I właśnie o przyszłości mowa, bo teraz, to wiadomo, że RS-232 przydaje się tylko wtedy, kiedy trzeba podpiąć mysz, albo małe Atari przez kabelek.
1. RS-232 w Atari jest (nazywa się SIO).
2. Po co w pececie RS-232, jeśli jest USB?
Nie mam specyfikacji, niestety. To znaczy od MIO wala się jakaś instrukcja tutaj http://www.dropmail.com/MIO/ ale na temat osiągów twardego dysku nic tam chyba nie ma. Co do msc - keine Ahnung, ale jeśli jest podobnie zbudowany, to i musi podobnie działać (aczkolwiek może nie mają tak szybkiego BIOS-u).
Faktem jest, że jakaś część XE nie chodzi (np. 800XE zdaje się), ale tu jedno z dwojga: albo te komputery już pod koniec produkcji po prostu nie trzymały parametrów (zob. trafione GTIA), albo jest coś, czego nie wiemy, a co trzeba zrobić, żeby to rozjeżdżanie się sygnałów nie było szkodliwe.
Niekiedy za rozstrojenie sygnałów odpowiadają rozszerzenia, ale też spora część egzemplarzy niechodzących to wina brudnych styków na złączu ECI/CART (!).
Pociesza mnie, że sławny BlackBox też trafia na takie egzemplarze, z którymi nie rusza. Ciekawe, jak to jest z MIO i msc.
ze wzgledu na trudnosc w montazu (dopasowania do konkretnego modelu ataraka)
Tak, a Duddie sprzedając interfejsy w USA i połowie Europy jeździ osobiście razem z każdym egzemplarzem do klienta, żeby na miejscu "dostosowywać" ... :P
Czyli jak w końcu, bo się zgubiłem: trzeba mieć 2 MB bufora, żeby płytkę nagrać, czy może wystarczy bufor na 1 sektor? :)
Backupy dysków :-)
Powinien pociągnąć i 450 kB/s (x3), a z wyłączonym ekranem ponad 600 (czyli x4). Jeśli trzeba mieć bufor w pamięci wielkości ścieżki, to faktycznie jest problem, ale przecież 816 ma 16 MB przestrzeni adresowej: trzeba będzie pasiową dopałkę upgradnąć z 1 MB do jakichś 4 MB RAM-u liniowego i można jechać.
Nie no, pomyłka fundamentalna w obliczeniach mi się zrobiła. Nie 330 kilobajtów na sekundę, ale 330 kilosłów (czyli 660 kilobajtów) wychodzi z obliczeń. Oczywiście to jest absolutne maximum, trzeba wziąć poprawkę na Antica chociażby. A im dłuższe sektory tym lepiej.
gdybys dal rade poprzez ten interface slac dane z predkoscia >150kb/s
Na sprzęcie z pasiową dopałką, o ile dobrze liczę, powinno pójść nawet ok. 330 kilo na sekundę. Ale ile to będzie naprawdę, to oczywiście wyjdzie w praniu.
Jak mikey powiada, przelotki nie zawsze, względnie nie wszystkie, działają tak jak się oczekuje. Ja mam przelotkę USB<>RS-232, z APE nie działa za chińskiego boga, w jakim bądź trybie i jako jaki bądź COM. Aż musiałem sobie SIO2BSD napisać, bo inaczej nie szło iść ... ;)
Tak, dwutlenek węgla. A co z wyemitowanym węglem, tj. sadzą? Zostanie pochłonięty przez ziemię i wykopany z kopalni w następnym sezonie?
Szkoda, bo to akurat ważne (to znaczy, przy którym teście wystąpił błąd). A tak, nie pozostaje mi nic innego, jak ten "raport" po prostu zignorować, bo nic nie wiem :P
No i może się okazać, że to niszczy silnik i trzeba kupować nowy trzy razy częściej niż gdyby się jeździło na oleju napędowym. W takim układzie kalkuluje się to tylko jednej osobie - sprzedawcy płytek :)
Na razie mam dane o GFA:
GFA knows these types of variables:
Boolean LET name!=0 exclamation (true/false as in 0 or -1)
Unsigned byte LET name|=0 the vertical bar char
Signed word LET name&=0 ampersand
Signed long LET name%=0 percent sign
Float LET name#=0.1 pound sign (with DEFLIST set)
LET name=0.2 default (postfix not shown)
I to był ten "fatal" error? Że MBR format unknown? No wiesz ... :P
FDISK II v.2.1 - critical update ;) - v.2.0 jednak miała poważny błąd w obsłudze dysku slave. Plik uaktualniony równo o północy, kto pobierał wcześniej, ten ma wersję z błędem. Dzięki dla Pinka za test. Reszty zarequestowanych rozszerzeń i ulepszeń jeszcze nie zrobiłem, może jutro.
na jakiej podstawie to piszesz? chyba ze pecet to dla Ciebie tylko winda dosem popędzana...
Nie zawracaj głowy, przecież wyraźnie mówi się o "DOS mode" i problemach z "windą", więc ja też o MS-DOS-ie i spółce. A to tylko na piecu chodzi. Stąd "pecet" jako skrót myślowy.
No tak, panowie, ale pytanie brzmiało "jak w TOS-ie przeczytać ww. nośniki nie formatowane na TT". Więc odpowiedź "pod MagiC-em" (tak samo jak odpowiedź "pod MiNT-em" albo "pod Linuxem") jest nie na temat; chyba, że zbyt dosłownie rozumiem pytanie ...
No tak, bo na pececie tak jest, tam chyba mogą w ogóle być tylko dwie partycje, a jak chcesz podzielić na więcej, to się zaczyna jakieś, że zacytuję jellonka, "c***". W każdym razie atarowskiego formatu tablicy partycji pecet raczej nie zobaczy, oprócz pierwszego wpisu.
O ext2 pod TOS-em raczej zapomnij, a o ext3 zapomnij w ogóle. Co do FAT16, zdaje się, że pomaga załadowanie niejakiego BigDOS-a. Całkiem możliwe, że będzie też obsługiwał pecetowe partycje FAT32, ale tego nie jestem pewien.
HDBIOS v.1.9:
FDISK v.2.0:
http://drac030.krap.pl/fdisk2.arc
KMKDIAG v.1.1:
http://drac030.krap.pl/kmkdiag.arc
Official release ;)
Edit:
Tu http://atariki.krap.pl/index.php/IDE_JZ/KMK/FDISK_II można obejrzeć, jak FDISK II wygląda.
atari.area forum » Posty przez drac030
Wygenerowano w 0.137 sekund, wykonano 12 zapytań