3,576

(29 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Wracając do głównego tematu: nowa wersja pod wiadomym adresem. Różni się poprawieniem ze dwóch błędów przede wszystkim, poza tym drobiazgi.

3,577

(271 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

epi napisał/a:

Pin: bios kmk nie używa lba, więc mogło chodzić o chs, co byłoby nawet sensowne, bo cf-ki żadnych cylindrów, głowic i sektorów nie mają

A co to ma do rzeczy, czy mają czy nie mają? Nawet prawdziwe dyski nie mają tej liczby cylindrów, głowic i sektorów, którą podają, bo geometria CHS jest geometrią logiczną, a nie fizyczną, co jest zresztą napisane w dokumentacji ATA, tylko trzeba ją przeczytać :P

Poza tym o ile mi wiadomo, standard ATA wciąż wymaga pracy w trybie CHS od urządzeń podających się za dyski ATA, natomiast LBA jest opcjonalne. RTFM.

3,578

(29 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Nowa wersja programu (SpartaDOS TAR v.1.1) do pobrania spod adresu jak wyżej. No i jeszcze jedno: MEMLO max. $2000. Wersję, która się relokuje zrobię następnym razem :)

3,579

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Draco: spokojnie. To nie tak.

Fakt, przecież ty masz konto w mBanku. Tak to jest, jak się pisze na śpiąco.

ostatnio doplacilem do interesu 30 PLN...

To fajnie, że dopiero teraz o tym mówisz.

Reszta: miałem nosa z tym potwierdzaniem cen, facet teraz chce 5,63 funta za VIA - poprzednio też tak było, ceny zmieniały mu się w miarę dogadywania szczegółów :/ Ok, nowa kalkulacja:

* procesor 4,44 GBP + VIA 5,63 GBP + transport 1,16 GBP + bankomat 0,3 GBP  =  11,53 GBP za komplet = 66,83 PLN.

Wybraliśmy kiepski moment, od wczoraj kurs funta podskoczył o 4,5 grosza :(

* Lizard: 66,83 PLN + "parę groszy" na różnicę kursu wedle uznania
* sirmaxim: 66,83 PLN + "parę groszy" na różnicę kursu wedle uznania
* Sniegowy: 267,32 + "parę groszy" na różnicę kursu wedle uznania

3,580

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

sirmaxim: a dzięki :)

Ok, temat zamknięty. Sześć kompletów, cena za jeden wraz z wysyłką 60 złotych i 4 grosze.

* sirmaxim: 60,04 PLN (10,46 GBP)
* Lizard: 60,04 PLN (10,46 GBP)
* sniegowy: 240,11 PLN (41,83 GBP)

Informacji na temat koordynat docelowych (bank, numer konta itd.) udziela Lewis, proszę się doń zgłosic mailem (adres da się znaleźć na forum). Uwaga, to będzie przelew za granicę - na waszym miejscu spróbowałbym się dogadać między sobą tak, żeby dwóch przelało forsę jednemu, a ten dopiero do Lewisa, obniży to koszty całej operacji. Moje pośrednictwo nie wchodzi tu w grę, bo ja nie kupuję procesorów tym razem.

PS. Poprosiłem jeszcze dealera o potwierdzenie cen, wstrzymajcie się z przelewami, póki nie dam znać.

3,581

(23 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

electron napisał/a:

Co prawda moje 65XE generuje już RGB (takich kolorów jeszcze nie widzieliście)

He, he, widzieliśmy. Jacek Żuk zrobił coś takiego, nie wiem, z osiem lat temu, miał podpięty kolorowy monitor CGA i faktycznie można było np. wybierać kolory oddzielnie dla pisma i tła w GR.0 albo GR.8.

3,582

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Co prawda podałem linki do trzech różnych stron :) ale domyślam się, że chodzi ci o tę: http://jswremakes.emuunlim.com/Systems/atari.htm. Ten ATR zawiera plik, który wszyscy mają, oraz loader do jego załadowania - jest to taka sama "wersja całodyskowa", jak oryginał gry "Hans Kloss" :)

3,583

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Wersję na Spectrum da się skończyć po zaaplikowaniu do oryginału łatek wymienionych na wyżej wspomnianej stronie. Większość kopii, z tego co rozumiem, ma to już zaaplikowane, więc działa.

Sikor: jaką wersję z jakiej oficjalnej strony? Może podaj jakiś adres.

3,584

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Na razie mogę tyle powiedzieć, że komnat jest 52, żadnych dodatkowych nie ma z całą pewnością.

3,585

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak, coś około jednej.

3,586

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Pewno masz na myśli to: "Description: Well, this is without doubt the lousiest version of JSW ever! What a piss poor attempt at programming! But one thing makes up for it (bigtime!): Rob Hubbard did the music!!! Download and have the time of your life! (just don't play the game...)" (http://jswremakes.emuunlim.com/Systems/atari.htm). Ale to jest kwestia gustu, dla mnie wersja na Spectrum jest wizualnie o wiele gorsza, na Atari przynajmniej animacja wszystkich obiektów na ekranie jest płynna.

Tu:

http://www.mdfsnet.f9.co.uk/Software/JS … BigMap.htm

jest spektrumowa mapa i widać, że:

1) obok "Entrance to Hades" (czyli "DIE MORTAL") powinna być nie jedna, ale nawet dwie komnaty.

2) w atarowskiej wersji brakuje 4 komnat znajdujących się piętro niżej niż komnata "The Kitchen" i sąsiadujące.

3) są też braki na górze, co np. jest nad komnatą "On the roof" albo nad komnatą "On top of the house"? W spektrumowej wersji tam są jeszcze pokoje. Ogólnie wersja na spektrum na 63 komnaty, a atarowska 52.

Poza tym tu: http://www.geocities.com/andrewbroad/sp … i.html#jsw są opisane błędy w wersji na Spectrum, które uniemożliwiają skończenie gry. Może wersja na Atari ma podobnie (tj. niekoniecznie te same błędy, ale ogólnie błędy).

3,587

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Tak, już się pojawiają wiele wnoszące odpowiedzi :)

3,588

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Na mapie tej na mapy.atari8.info nie ma, ale sam pisałeś, że gdzieś na jakiejś mapie z "Bajtka" ta komnata jest. W grze natomiast ewidentnie tej komnaty nie ma, bo się nie da tam wejść. Może jej nie ma wcale ("ktoś zapomniał dorysować"), albo jest błąd w grze, albo plik binarny jest uszkodzony - w każdym razie nie ma.

Raczej nie jest tak, że to miało tak działać i być tym samym co komnata "DIE MORTAL", bo w "DIE MORTAL" się o ile pamiętam nie ginie, tylko nie da się stamtąd wyjść i jest po ptokach. Ale ludzik się rusza i można po tej komnacie łazić, jak ktoś ma ochotę.

Inna możliwość jest taka, że koledzy mimo swego głębokiego przekonania jednak nie wszystko zebrali. Można byłoby spróbować zbadać - przez analizę kodu - ile trzeba mieć przedmiotów, żeby wejść do babsztyla oraz - co jest pewnie trudniejsze - co do cholery jest z tą komnatą.

PS. A z komnaty znajdującej się nad "DIE MORTAL" wyleźć się da, ludzik potrafi czasem dość wysoko skakać, więc pewnie przez pionowy korytarz ze skrajnej prawej strony trzeba wyskoczyć.

3,589

(29 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tak jest łatwiej robić parsing całości linii komend.

3,590

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

I co z tego, że jest wejście, jak nie ma wyjścia. W komnacie nad Die Mortal nie ma wejścia na górę, gdzie jest wyjście. JDP mapę z Bajtka 3/4 1986, to obok Die Mortal jet druga taka sama, czyli Die Mortal.

I co z tego, że na mapie jest, skoro w grze nie ma :P A ogólnie jeśli ludzie twierdzą, że zebrali wszystkie przedmioty, a grube babsko nie wpuszcza, to znaczy, że gdzieś jeszcze jakieś przedmioty do zebrania są.

3,591

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Sikor, fr100 wie co mówi, przyjrzyj się mapie. Po prawej od "DIE MORTAL" powinna być komnata, bo na górze jest zejście do niej.

3,592

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Może jednak coś przegapiłeś.

3,593

(29 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Lizard napisał/a:

Wszystkie programy pod SDX pozwalają na grupowanie parametrów. Już się tak nie lansuj. :P

Pozwalają, tylko co z tego? Ten konkretny program nie używa biblioteki SDX do parsowania parametrów, więc wcale nie musi rozpoznawać ich grup :P

3,594

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Ale nie jest powiedziane, że żona go wpuściła (czyli przejść przeszedł, ale nie ukończył).

3,595

(29 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

64k chyba jeszcze łapie, natomiast problemy pojawiają się gdzieś pomiędzy 64k a 100k. Trzeba byłoby to sprawdzić. A SuperARC może sobie radzi, a może po prostu nie wypisuje komunikatu błędu.

Co do -v, przy pakowaniu i rozpakowywaniu jest przydatna o tyle, że przynajmniej widać, co program robi. Oczywiście nie jest użyteczna, gdy operator jest nieomylny :P

A przykłady dałem z 'v' z tego powodu, żeby pokazać, że tak można (co znaczy 'v' każdy się dowie z tego, co program wyświetla, kiedy jest wywołany bez parametrów), oraz po to, żeby widać było, że opcje można grupować - to znaczy zamiast "-x -v -k -m" można dać "-xvkm" :)

3,596

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jak masz kopię, która *naprawdę* nigdzie się nie wiesza, to podrzuć gdzieś do ściągnięcia.

3,597

(29 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Lizard, dodanie -f działającego tak jak na unixie, to znaczy, żeby bez tej opcji program nie przyjmował nazwy archiwum, ale od razu otwierał urządzenie "C:", to minuta osiem. Tylko od kiedy tak zatęskniłeś do magnetofonu i kto tego będzie używał w ogóle?

Delete, update itd może się doda w dalszych wersjach.

Co do kompresowania plików przez ARC: ARC, ten który jest zaszyty w SpartaDOS X, niestety nie może kompresować długich plików! Nie wiem dokładnie, przy jakiej długości to występuje (ca 100k może), ale ARC w pewnym momencie zaczyna marudzić no i archiwum jest potem skopane.

Lizard napisał/a:

-v włącza efekty vizualne

No tu też przecież, prócz -t, gdzie efekty wizualne są zawsze, tylko -v je zmienia.

3,598

(29 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pin napisał/a:

łoł - czy to wersja na 6502? - czy da się to opcjonalnie dopalić na 16 bit ?

Tak, to jest wersja na 6502. Rzeczy, które ten program robi, są na tyle proste, że w zasadzie nie ma co dopalać. Aha, w zasadzie nie ma ograniczeń co do wielkości archiwizowanego drzewa katalogów - to znaczy są, ale i tak kilkakrotnie przekraczają możliwości SpartaDOS-u: przepełnienie stosu nastąpiłoby po zagłębieniu się do ponad 128 poziomów podkatalogów, podczas gdy pod SpartaDOS-em w zasadzie chyba nie da się przekroczyć 32 poziomów.

mikey napisał/a:

brawo draco, kawal dobrej roboty.

Dzięki :)

3,599

(29 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam

http://drac030.krap.pl/tar.arc

Program pod SpartaDOS (testowałem pod SpartaDOS X i SpartaDOS 3.2d) do archiwizacji w formacie zgodnym z unixowym programem tar. Napisałem go głównie do backupowania danych z twardziela atarynki na kompie z Unixem. Do tego samego celu służy HDSC, ale HDSC kopiuje całe dyski sektor po sektorze, a nie ma większego sensu przesyłać po SIO 16 MB danych, gdy do zarchiwizowania mamy np. 1 MB.

Mozna tez oczywiście rozpakować archiwum stworzone pod Unixem, tylko żeby ścieżki zapisane w archiwum nie miały więcej niż 64 znaki, a nazwy plików ponad 11 znaków, bo będą się cuda działy.

Instrukcja:

1) tworzenie archiwum:

tar -cv foo plik1 plik2 katalog1> katalog2>*.src

Tworzy archiwum pod nazwą foo.tar wrzucając doń pliki o nazwach 'plik1' i 'plik2', wszystkie pliki i katalogi (całe drzewo) znajdujące się w katalogu 'katalog1' oraz pliki *.src (plus wszystkie katalogi) znajdujące się w katalogu 'katalog2'. Dla tych, co się nigdy nie zetknęli z unixem i tarem: tar niczego nie kompresuje, tworzy tylko archiwum (nieskompresowane). Dlatego proszę się nie dziwić, jeśli archiwum wyjdzie dłuższe niż zawarte w nim pliki :) gzipa do pary może jeszcze kiedyś ktoś popełni ...

2) rozpakowywanie archiwum:

tar -xv foo
tar -xv foo *.src
tar -xv foo siala>baba>mak>*.src

W pierwszym przykładzie rozpakowuje się całość do katalogu bieżącego. W drugim tak samo do katalogu bieżącego wypakowywane są pliki z rozszerzeniem *.src. W trzecim przykładzie w katalogu bieżącym tworzone są katalogi siala>baba>mak>, a do nich wypakowywane są pliki z rozszerzeniem *.src. Oprócz plików program odpakowuje też wszystkie katalogi (odtwarza całe drzewo), co jest pewnym mankamentem, który może kiedyś poprawię ... (EDIT: poprawiłem, wersja 1.1 juz odpakowuje tylko te katalogi, w których sa pliki wybrane przez maskę).

3) przeglądanie archiwum:

tar -tv foo
tar -tv foo *.src

Listuje na ekranie zawartość archiwum albo całą (pierwszy przykład) albo tylko pliki zgodne z podaną maską. Nie są listowane katalogi, jeśli nie są zgodne z podaną maską. Listing podaje zawsze całą ścieżkę do pliku, a poza tym czas i datę modyfikacji tudzież długość lub ewentualnie typ. Pominięcie 'v' w opcjach skraca listing do samych nazw plików (razem ze ścieżkami).

3,600

(21 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

pr0be napisał/a:

Co do petli FOR to najprostsza wyglada mniej wiecej tak w C++:

  for (char i=0; i<64; i++)
  {
    tmp=tmp+i;
  }

natomiast w Asemblerze 6502 tak:

  ldx #0 ; int i=0
loop
  txa
  clc
  adc tmp
  sta tmp ; tmp=tmp+i
  inx ; i++
  cpx #64
  bne loop ; skoczy gdy X<64 (dokladniej gdy nie rowne 64)

'bcc loop' twoim przyjacielem (skok gdy X<64).