I właśnie zastanawiam się po Hu** mi Falcon...
Gier nie ma, dem nie ma ...
No musisz zacząć robić ;P
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
atari.area forum » Posty przez saulot
I właśnie zastanawiam się po Hu** mi Falcon...
Gier nie ma, dem nie ma ...
No musisz zacząć robić ;P
no to jest fullscreen xbios na videlu pewnie (na filmie).
Fullscreen może jest do zrobienia na Radeonie z opcją GEM/VDI nie wykluczałem tego (to jest okno bez ramek), ale na bank to jest chała, bo nie ma przechwytywania eventów myszy i nie ma podwójnego buforowania i według mnie to właśnie potwierdzasz. Czyli możesz sobie co najwyżej ekran polizać i nie pograsz.
Jak widzę jeszcze teksty Krolla 'wolno działa/myszka nie jest płynna' to na bank blitowanie jest bezpośrednio to video ramu Radeona (na bank) i to zarzyna szynę.
Po tych ostatnich update'ach firmwaru Czuby, wszyscy się jarają portem IDE, że działa itp, ale nikt nie wie że tryb burst jest bardziej potrzebny niż obsługa ekstra IDE.
Ale rozumiem że ten patch do SDL to ten Twój wynalazek :) natomiast mi udało się uruchomić OpenTTD w 1280x1024 w fullscreen'ie, więc na oficjalnym SDL też jakaś ( przynajmniej lekka ) obsługa Radeon'a musi być :)
No bo to przez GEM/VDI leci, zadam małe, niedyskretne pytanie, myszka Ci działa ;P? Druga rzecz, założę się, że wyjście nie jest podwójnie buforowane.
A patch tak, w oficjalnej wersji nie ma wykrywania sprzętu i obsługi spod XBIOSu, pisałem już o tym.
1) po co uruchamiasz z controlem? uruchamiaj bez controla to będzie szybciej
2) Scummvm nie działa z radeonem, bo jest na SDLu, a SDL oficjalny nie wspiera Radeona, było to już maglowane wielokrotnie.
Na spatchowanym SDLu działa ok i wszystko jest grywalne. Na supervidelu pewnie też tak będzie (jak w końcu wyjdzie).
końcówka to listing tosu, więc to można olać, jest w każdym komputerze i każdy może sobie podejrzeć ;)..
Tak ST Internals (bo to jest jedna z tych książek, które trzeba znać jak się koduje na ST), najlepiej jakby było najnowsze wydanie. Ostatnie opisywało blitter, w polskich wersjach tego nie ma.
no to masz złą kopię/ktoś Ci kartki zeżarł.
Może to jakieś inne spiratowane wydanie (,bo to jest odpowiednik ST Internals Abacusa i niemieckiego ST Intern). Ja mam wydanie kołonotatnikowe M&M, kolorowa okładka z klawiaturą i kablami w śmietniku (po polsku za całe 70.000 ZŁ!) i jest wszystko.
gobliins 1,2 są na hdd, co ciekawe gobliins 1 w wersji atari st można odpalić też na PC DOS.
To nie jest wina portu tylko sdla jak odpala się gry w GEMie (przechwytywanie zdarzeń myszy). I to nie jest tylko problem openttd. Kolejna rzecz na długiej liście TODO.
Hades nie jest oficjalnie wspierany w porcie SDL (maks 3 użytkowników na krzyż, nikt tego nie testował itp itd).
Zawsze możesz zadzwonić do supportu Atari, jak Ci czas odpowiedzi nie odpowiada ;)..
I odpowiedź na Twoje ostatnie pytanie: tak.
pzdr,
P.
dlatego kochajcie deweloperów Atari, tak szybko odchodzą... ;P i kupujcie im szybkie samochody, dawajcie im dużo kapusty na kawę, pół litra i panienki, bo to z tego właśnie robią się nowe gry i programy :D
Po świątecznym wysypie gier pojawiła się podrasowana(dla ste i falcona) wersja Great Giana Sisters: http://dbug.kicks-ass.net/dbug/
zrób chmod +x ./openttd.ttp
bo ta wersja SDL nie ma dodanej obsługi xbiosu
Paskudny custom.
Zdobycie obudowy do płyty falcona to niezły wyczyn, bo jest niewymiarowa. Kiedyś myślałem o obudowie rackowej 2U, ale problemy są dwa, czym to pociąć i druga sprawa takie obudowy są cholernie ciężkie. Miałem kiedyś f030 w big towerze, ale wkurzało mnie to, że to pudło dużo miejsca zajmuje, jest mało kompaktowe i ciężkie.
no to zapisz sobie w desktopie średnią rozdzielczość w desktopie i zrób reboot. jak po reboocie będzie średnia rozdzielczość to powinieneś się cieszyć. jak masz logo przy bootowaniu to masz wersję 2.0x..
Co z tego, że ten link jest trzy posty wyżej, jakbyś przeczytał ze zrozumieniem tekstu co tam jest napisane to byś tyle pytań nie zadawał. Pozatym pomijam fakt, że są programy takie jak sysinfo.
w ste były 1.6 i 1.62. A tak pozatym to jest Google i weźcie go używajcie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Atari_TOS. 1.6 miał upierdliwy błąd, nie dało się zapisać średniej rozdzielczości w desktopie, miałem tą wersję w 520ste.
Potem były megi z 2.05 i 2.06. Wersji 1.9/2.02 na oczy nie widziałem, nawet w dumapch tosów w necie tych wersji nie ma..
kupcie sobie "Ultimate Doom", oryginalnego Quake 1 itp. to będziecie mieli problem z bańki. Wszystko chodzi, nawet dodatki. Z dodatkiem do Quake jest tylko problem (Scourge of Armagon) - to jest bug w porcie Mikro. Nikt tego dodatku zapewne nie testował. Może poprawię to kiedyś (musiałbym się domerdżować ze swoimi zmianami do ostatniej wersji portu z poprawkami sieci).
zawsze na ulicy można popytać, na pewno się ktoś znajdzie z Rumunii ;)))
glowas11: Brałeś pod uwagę to, że poczta polska daje ciała?
[edit]: polska jako polska w sumie też ;)...
z ciekawych tytułów, doczekaliśmy się stardusta i heimdalla na hd :) ...
Panowie, chyba znaleźliśmy brakujące ogniwo w ewolucji procesorów m68k ;))) btw, ale offtop się zrobił :)
MM: no troszkę. :P
dla np kingstonów CF:
Żywotność: 300,000 cykli na sektor logiczny (pewnie chodzi o jakiś zapis/odczyt)
Czas podtrzymania danych: 10 lat
gwarancja jest chyba na 5 lat?
Czyli pewnie było zmęczenie materiału i do widzenia...
trochę długo się ładuje, ale potem to sama przyjemność ;>
Ja też piszę na Atari, ale pod KDevelopem, buildsystem mam na SConsie, ale CMake też można użyć.
to się kompiluje pod wszystko, cygwin, linux, tos/freemint. potrzebny jest tylko make i kompilator c. informacje są na stronie.
atari.area forum » Posty przez saulot
Wygenerowano w 0.039 sekund, wykonano 50 zapytań