Powiem Wam jak jest...
Namawiany przez pare osob probowalem slkecic "prototyp" SIO2IDE 1.7 w swieta i na razie nic z tego mi nie wyszlo bo nie moge zaprogramowac procka AT90S8515 - ani rownolegle (programator, ktory mialby to robic nie robi jak sie okazalo), ani szeregowo przez LPT. to juz kompletna zagadka - interfejs SPI jest prosty jak w morde strzelil, wsio zmntowalem ok, probowalem roznych ustawien portu LPT w biosie i kicha :( Mam niejakie podejrzenia ze program do programowania dolaczony do dokuentacji SIO2IDE nie za bardzo chce chodzic pod moim XP... jutro odpale inaczej i sprawdze.
Dalej: jak ktos ma jak zaprogramowac procesorek i wykonac porzadna plytke (najlepiej w profesjonalnej firmie albo samemu przez naswietlanie - w koncu to plytka jednostronna only) to montaz jest prosty, ale jakos nie wierze, ze przy wykonaniu komercyjnym mozna utrzymac cene 90zl za gotowy interfejs.
Policzmy dla wersji 4.2:
- plytka - powiedzmy 5zl
- procesor AT mega- okolo 35zl (ja za 90S8252 do wersji 1.7 zaplacilem 23zl w detalu)
- uklad kontroli USB - USBN9603 - kosztuje 27,90zl przy 1szt. i 19,90 przy 10szt. (dane lodzka firma www.tme.com.pl)
- kwarce - jakies 5zl
- CD4053 - 1zl
- pozostale elementy: diody, LEDy, rezystory, kondenstaory, zlacza, itp. jakies 5zl
========
razem - okolo 70zl same czesci
Nikt komercyjnie nie zlutuje i nie uruchomi tego za 20zl - nawet przy serii powiedzmy 10szt. Trzeba: nabyc czesci, kupic (lub wykonac!) plytke, zlutowac, uruchomic, zapakowac, wyslac. Nie oplaci sie. 90zl to cena po kosztach dla kumpla.
Pracuje w firmie konstrukcyjno-produkcyjnej, jestem elektronikiem. Oceniam, ze majac dobrze przygotowana produkcje, (wprawe, ustalonych dostawcow czesci, uruchomiony i dobrze opanowany prototyp) i robiac serie 10szt. za robocizne mozna by policzyc 50zl. I nie mowicie mi ze to spaczenie zawodowe! Moj prezes policzylby za sztuke 500zl + VAT :)
Oczywiscie wszystko to sa przyblizone wyliczenia goscia ktory nie wykonal jeszcze ani jednej sztuki tego cuda ;)
pozdrawiam