Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
Opcje wyszukiwania (Strona 12 z 15)
Jeśli w telewizorze jest jeden scart to na 99% jest tylko wejście RGB jeśli są 2 scart-y to jest szansa, że w jednym z nich jest s-video. S-video a dokładnie wejście chroma jak dobrze pamiętam wykorzystuje pin G - zielonego koloru tak, ze nie może być na raz wejścia RGB i s-video chyba, że producent zastosował jakiś przełącznik sprzętowy lub programowy w menu.
jellonek napisał/a:powinno pasowac w obie strony
Chyba płyta główna CA2001 ma mniej elektroniki, brak wzmacniacza sygnału głowicy, który to znajduje się w CA2001 na górnej płytce, a w LDW2000 na płycie głównej.
Cześć. Czy może ktoś kiedyś eksperymentował i podłączał płytę główna od stacji LDW2000 do mechaniki ze stacji CA2001? Mam stację CA2001 z uwaloną elektroniką i nabyłem (jeszcze nie mam jej) płytę od LDW2000, wiem, że w te stronę powinno pasować, ale czy przepinając głowicę napędu będą się zgadzać poziomy sygnału? Może ma ktoś takie doświadczenia?
Też bym proponował sprawdzić na innym a najlepiej nowym odbiorniku TV. W starych telewizorach rozjeżdża się zbieżność kolorów i może powodować taki efekt.
Sprawdzałem pod lupą śruby od silnika krokowego i od czujnika ścieżki zerowej nie wygadają na ruszane. jednak zdecydowałem się ruszyć śruby czujnika. Stacja nie reaguje na przesuwanie czujnika ścieżki zerowej? Nie wiem o co chodzi? Sprawdziłem, że delikatne przesuniecie głowicy powoduje czytanie ścieżki zerowej. Przesuniecie czujnika w te stronę nic nie daje, dalej jest to samo( delikatny ruch głowicą i stacja czyta). Czy zepsuty jest czujnik?
Jer co mam zrobić z tym oscyloskopem czy miernikiem (mam i to i to) gdzie go podłączyć. Na czym polegać ma ta dokładna regulacja, rozumiem, że silnik krokowy przesuwa głowice ale ruszenie nim spowoduje jednorazowe ustalenie ścieżki zerowej. Stacja po każdym rozruchu sprawdza, ustala głowice przez czujnik optyczny ścieżki zerowej. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Przepraszam już mam, na temat regulacji doczytałem w serwisie na temat stacji 1050 ale i tak nie wiem gdzie dołączyć oscyloskop w CA2001.
Ja ostatnio kupiłem Atari 130 i CA2001 bez kabli i zasilaczy za 51pln ale bez przebarwień. A te żółte, nie dał bym połowy za nie!
To wygląda na miejsce na przełącznik. A spotkaliście się z atarką, która miała modulator na 36 kanał. Moja pierwsza tak miała.
Stacja czyta to co zapisuje. nawet nie wiedziałem, ze źle zapisuje do puki nie kupiłem kolejnej stacji. Jak się okazało, że nowo kupiona stacja nie czyta dyskietek zapisanych na tej pierwszej sprawdziłem u znajomego z której stacji czyta jego. Wyszło na to, ze ta pierwsza źle zapisuje. Obie moje stacje to CA2001 a znajomego LDW2000. wszystkie stacje są bez TOMS-ów czy innych przeróbek.
Cześć. Mam pytanie czy ktoś z was ustawiał głowice w stacji dyskietek? Mam dyskietki nagrane na drugiej stacji i sprawdzone na trzeciej, które można użyć za wzorzec. Podejrzewam, że robi się przesuwając czujnik ścieżki zerowej. Ale zanim się za to zabiorę chciał bym poczytać waszych porad i sugestii.
Cześć. Mam dziwny problem ze swoim SIO2SD. Czyta bez problemu ostatnio wybrany plik pod D1, ale próba zmiany na inny za pomocą K4 powoduje wyświetlenie komunikatu na SIO2SD typu: "SIO2SD setup version: 2.3". Po wyłączeniu i ponownym włączeniu wczytuje się plik, który był wybrany przed pojawieniem się usterki. Sprawdziłem na innej karcie SD to samo.
Dzięki, muszę popatrzeć na allegro. W czasie eksploatacji wyszło, ze te 2x16 jest za mało chyba wystarczy 2x24.
Witam wszystkich. Czy może ktoś ma doświadczenia w podłączaniu "dłuższego" wyświetlacza do SIO2SD? Według opisu na stronie Gucia SIO2SD obsługuje wyświetlacze do 2x40. Mam pytanie czy to musi być wyświetlacz danego typu czy dowolny?
No to muszę poszukać kości pamięci, powinienem gdzieś takie mieć.
Znalazłem jakieś b. stare rozszerzenie pamięci grzyba, chyba całe 3MB, ale mają oznaczenie HM50256P-12 (16-pin), wydaje mi się, że dobre będą, czy może ktoś już takich używał?
Cześć. mam pytanie co do rozszerzenia pamięci w 130XE z 16-stoma kościami pamięci. Znalazłem gdzieś opis rozszerzenia jej do 320kB czy faktycznie wystarczy wymienić 8 kości pamięci 4164 na 41256 nalutować 74LS157 na CO25953, trochę pokrosować i będę miał 320kB pamięci?
Macie racje, nie da się zrobić ładnej obudowy do SIO2SD bez drucików. choć widzę, że niektórzy próbowali.
Widziałem w galerii SIO2SD w obudowie magnetofonu 1010 też o tym myślałem, było by wtedy przelotowe SIO. Choć autor tego rozwiązania mógł się wysilić i schować wyświetlacz pod szybkę w klapce. Ciekawe czy sterowanie jest za pomocą klawiszy magnetofonu?
Dzięki lotharek za zdjęcia, ciekawie to wygląda ale wszystko wisi na drutach. Może ktoś wymyślił obudowę na rozwiązanie kiedy wyświetlacz jest nad procesorem(tak jak Piguła sprzedaje)
Mam pytanie, czy ktoś z was ma jakiś prosty pomysł z czego zrobić można obudowę do SIO2SD i jak wykonać przyciski tej długości, żeby trafiały w mikrostyki i się nie kołysały na boki.
Dzięki koledzy za rady, przerobiłem, przerabiałem oryginalnego cartridge Atari, gdzie są 2 podstawki pod dwa ROM-y 8kB ale podstawki są 24pin a mój EPROM 2764 ma 28pin i stąd był problem inny rozkład nóżek nie wiedziałem o co chodzi, myślałem, że ten cart obsługuje 2 kości 4kB.
Chcę sobie zrobić cartridge z grą River Raid. Poszukuje schematu i ewentualnie rysunku laminatu cartridge do Epromu 8kB współpracujący z tą grą. Zawartość Eprom-u posiadam, chodzi tylko o schemat najlepiej bez gala, jakiś prosty układ na TTL.
Już znalazłem.
Cześć. Miałem (mam) podobny problem ze stacją CA2001. Jak wyświetlacz jest ustawiony na wyświetlanie nr ścieżki na której jest głowica stacja wyrzuca około 36 ścieżki wykazuje błąd (nie pamiętam już jaki, dawno nie używałem stacji) a w trybie błędu, czy nr stacji jest wszystko ok.
cześć, ale ten magnetofon nie miał kabla na stałe wyprowadzonego ze środka, tylko 2 przelotowe gniazda?!
Mam pytanie a właściwie prośbę do Pasia a może do kogoś kto ma ten interfejs a właściwie dokumentacje. Kupiłem kiedyś komplet płytek ale nigdy nie skończyłem, teraz mnie naszło na dokończenie ale nie mam dokumentacji. Z góry dziękuję.
Cześć, a używa ktoś zasilacza od Atari ST? Bo widziałem kilka razy na Allegro. Ile on ma Amper?
Znalezione posty [ 276 do 300 z 351 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.021 sekund, wykonano 37 zapytań