Jak wiatr wieje raz w jedną raz w drugą to w sam raz będzie po sinusach. Nie widziałem jednak jeszcze takiego zjawiska :)
A propos realistycznego usypywania kupek:
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Zmarł mOdmate Zmarł mOdmate
Grawitacja 2025 Wyjątkowy hackathon, gdzie zespoły mają 36 godzin na stworzenie gry na dowolną platformę ośmiobitową.
Forever 2025 - już wkrótce! Coroczne spotkanie entuzjastów platform takich jak Atari, Commodore, ZX Spectrum oraz innych komputerów 8-bitowych.
7th Annual Atari Homebrew Awards Oczywiście nie zabrakło polskich akcentów.
Wyniki FujiCup 2024 Sprawdź, czy były niespodzianki!
atari.area forum » Posty przez wieczor
Jak wiatr wieje raz w jedną raz w drugą to w sam raz będzie po sinusach. Nie widziałem jednak jeszcze takiego zjawiska :)
A propos realistycznego usypywania kupek:
Przecież wszystko jest wyjaśnione - o tam, na niebiesko :D
Żarty żartami, ale wszystko ma swój koniec :)
@bezrobotny: czy efekt jest powtarzalny? czy towarzyszą temu jakieś inne "multimedia" (dźwięk w monitorze, a może jakieś brzęczenie wprost z kompa, dym :) ). Czy zdążyłbyć strzelić fotkę tym pasom? Jak długo to trwa zanim zrobi się czarno?
Wiesz nosty, ja robię w marketingu to Ci wyjaśnię mechanizm: strona jest cool, można - w przeciwieństwie do strony na FB - zrobić dokładnie wszystko. Portal społecznościowy (nie koniecznie FB) ma jednak jedną fajną rzecz - zgromadzonych już oglądaczy a po zalajkowaniu newsy same do nich trafiają. Stronę trzeba wypozycjonować namówić ludzi do zapisania się do mailingów (a nie jest do proste :) i te mailingi słać , a to kosztuje i tak potem mało kto to czyta.
Jednak w jednym się zgodze - obecnie fanpage na FB dla firmy/organizacji to "cywilizacyjna" konieczność, ale jako uzupełnienie WWW. Ja traktuję ją jak medium - kanał docierania do odbiorców, bardziej blog czy dział news, niż kompletną stronę. Oczywiście jeszcze konkursy itp.
Nie martwcie się - padnie, jednak nie tak szybko. Daję im 2-3 lata od teraz :) Nie będzie to jednak padnięcie na jakie niektórzy liczą - po prostu wejdzie konkurencja i tyle - trzeba im dać trochę czasu na otrząśnięcie się - czy to będzie Google czy Microsoft - w perspektywie czasu technologicznie FB nie ma z nimi szans.
To taka dygresja na boku wybaczcie, możemy podyskutować w Bałaganie ;)
A może się przyznacie po prostu, że nie macie zielonego pojęcia co temu komputeru się stało? :)
To jest skrót od
Potentiometers Cośtam Keyboard Integrated Circuit - w końcu ktoś użył pełnej nazwy (te "cośtam" - to chodzi o dźwięk :D )
A sie smieli z konkurencji, ze niby "AleMIGA" :) I kto jest debe... tzn. I komu miga teraz? Komu miga sie pytam?! :D
O tutaj, mogło umknąć: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 13#p155613 .
Jak to FPGA obsolete? To co w zamian?
Wydawalo mi sie, ze na forum posta widzialem... Ale moze mam zwidy. A wydawalo mi sie czy bylo jakies v3?
Lotharek chyba wyraził chęć, nie wiadomo na czym stanęło
Na AAge? Ja nie powiedziałem, że jestem zainteresowany kupnem z USA (600 lekko licząc ze wszystkim) :)
I ja też kupię :)
No, ja wiem, ale ostatnio mam nastrój na filoloz... fizolof.... rozmyślania o tym, że tak naprawdę to nic nie jest pewne i bezdyskusyjne :D
Bezdyskusyjne jest to, że 2+2 = 4, a nie subiektywne, niczym nie poparte odczucie :)
A nawet to nie - zależy jak w danej arytmetyce zdefiniujesz operator + :)
Dodatkowo, playery ST ze względu na hardware stosują wielokrotny oversampling. Przykładowo na Amidze sampel dzwięku A 440Hz jest odgrywany z częstotliwością 440Hz a na ST oversamplowany do 12.5kHz, 25kHz lub 50Khz.
Dla ścisłości gdyby tak było to byś nic nie usłyszał.
Dźwięk A to 440Hz ale _sinusa_ a nie odwzorowującego go sampla. Twierdzenie o próbkowaniu się kłania. Minimalna częstotliwość próbkowania dla odwzorowania dźwięku 440 Hz to 880 Hz. I będzie to wówczas - prostokąt. Jeśli dźwięk 440 Hz ma być bardziej skomplikowany np. sinus albo pianino to wymaga odpowiednio więcej próbek na każdy okres czyli przy 440Hz i 32 próbkach na okres (aby jeszcze odwzorować brzmienie) dam nam sampla o częstotliwości - 14080 Hz.
jaki projekt. zdjecia, sample, szkice (...)
Właśnie. Ten punkt chyba się tyczy poszukiwania ludzi do konkretnego projektu, a nie po prostu szukania znajomych :)
(...) zrodla
Ekhm... cos bym napisał w kontekście wątku o TOMKU-8 ale się powstrzymam :D
No problemo , więcej niż 24 nie zdażyło mi się użyć :D
Czy na falcona/st/ste jakiś player obsługuje wielokanałowy moduł IT (Impulse Tracker) czy XM (FastTracker 2) w 16 kanałach to szczyt? (ja wiem że różnice nie są duże ale...) Ja głównie używam ModPlug Trackera na piecu (tu posypał głowę popiołem, ale ten edytor jest tak wygodny, że przepraszam wszystkich atarowców i amigowców, nie przesiądę się :D )
No to tez napisalem. Kiedy ilosc kanalow > 4 , Atari pokazuje pazurki
No i zarąbiście , bądź zadowolony, o to przecież chodzi :) A co Ci przeszkadza, że ktoś wysuwa jakieś sugestie? Bo narzekania nie zauważyłem
Na zywo w dyskusji mozna uzyc szerszego zakresu argumentow :D
Ale dopiero przy ilości kanałów > 4 bo wtedy w Amidze też się miksuje kilka kanałów na jednym. Przy jaraniu się częstotliwością,nie zapominajcie, że przy miksowaniu kanałów spada efektywna rozdzielczość pojedynczego z nich, co częściowo daje się skompensować filtrami.
Jeśli w 8 bitowym przetworniku damy na nim 2 kanały (po dwa na jednym) to każdy jeden ma efektywnie 7-bitów. Oczywiście przy 8-bitowych instrumentach nie słychać tego aż tak bardzo i kompensacja filtrami działa dość dobrze.
No to masz w VBXE rdzeń, używaj, o co chodzi... Aaaa, nie ma funkcji której potrzebujesz? :) To nie problem, mozesz sobie dopisać :)
@secon: to nie do końca tak. Autorzy poruszają problem na forum właśnie dlatego, że im raczej zależy na opiniach i sugestiach - i to jest bardzo dobre. Często jest tak, że powstawał genialny produkt, w którym jeden mały, prosty do wyeliminowania szczegół, czynił go nie tym czego użytkownicy oczekiwali. Więc lepiej z nimi porozmawiać.
Nie traktuj tej dyskusji jako narzekania - tym bardziej, że nie zauważyłem, żeby ktokolwiek krytykował produkt Nosty'ego. Wszyscy są nastawieni raczej entuzjastycznie, pojawiają się jedynie sugestie w jakim kierunku można by pójść i dlaczego. I to jest twórcze. I temu służy publiczna dyskusja. Efekty zostały pokazane. Wywołały odpowiednie wrażenie :)
atari.area forum » Posty przez wieczor
Wygenerowano w 0.133 sekund, wykonano 14 zapytań