Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
Opcje wyszukiwania (Strona 114 z 118)
Chodziło mi o reżysera :)
[OT]
gepard napisał/a:"chyba się chyba przewraca" to coś w stylu "co się stało się?" Kononowicza? ;);)
A nie Miauczyński Adaś (Koterski)?
[/OT]
Flet boczny? To jakieś skrzywienie...!
8-bit (16-bit w parze) regulacja częstotliwości; 4-bit kontrola głośności
Eeee. Yerzmyey - a czy możesz xxl'owi zapodać Tima Follin'a? Strasznie jestem ciekaw jak będzie brzmiał na Atari :)
Btw. :) Wiem czego się obawiasz hehe.
Ostatni raz chyba Zenji mnie tak wciągnęło. Świetna gra - dziękuję bardzo.
No a pierwsza to przecież:
- panowie i poddani
- hammurabi
zależnie od posiadanej wersji.
Mnie też możesz dorzucić na koniec. Nie spieszy mi się, ale postaram się podesłać moje Atari w tym tygodniu.
Pin - zapewniam Cię, że bawiłeś się doskonale :)
Impreza była świetna - kto nie był niech żałuje :) Pełna sala ludzi, świetna muzyka - Gasman zrobił wszystkim ciekawą niespodziankę, a kawałki Yerzmyey'a poderwały nawet część sali to tańca... No i gościnnie zagrał na koncercie Pinokio (oczywiście na Atari) !!!
Z ciekawostek: powstało nowe pojęcie "utyskalia" autorstwa Pinokia, które zapewne na trwałe wejdzie do powszechnego użycia :D
seban napisał/a:Co do muzyki: Sądząc po rozmiarze pliku ten SID-a to zrzut całej pamięci :)
Rzeczywiście - nawet kawał ROMu jest :) Szkoda, że nie poczekał do drugiej strony dysku... Sam niestety nie umiem sobie zrobić SIDa :(
seban napisał/a:Zawsze mnie zastanawiało jak koderzy C64 robią efekty typowo display-listowe (np. powielenie tej samej linii w pionie).
Tak sobie zgaduję: scrollem ? :) Też się niestety nie bardzo znam :( Ciekawe czy na Atari ktoś próbował robić szybkiego zooma w pionie scrollem :)
seban napisał/a:Do tego podziw dla kodera który w tym demie praktycznie w większości czasu otwiera ramki VIC-a, tam wymaga to koszmarnego cyklowania (C64 nie ma odpowiednika STA $D40A). Zauważcie iż aby na C64 położyć coś na bocznych ramkach trzeba tam wrzucić sprite-y i chyba linia w linię mieszać coś w rej. VIC-a aby ten sądził iż ramka mu się nie skończyła, o ile otwarcie pionowych nie jest jakieś straszne to tyle otwarcie poziomych po prostu wymaga chyba sporego miąchania... a z tego co zobaczyłem w tym demie większość czasu coś się dzieje na bocznych ramkach.
Nie ma WSYNCa, ale przerwanie rastra jest. I precyzyjny licznik linii ekranowych - może synchronizują się ze zmianą nru linii w kilku liniach rastra a potem docyklowują procedurę (VIC chyba w każdej linii skaningowej kradnie inną ilość cykli, ale jakaś regularność chyba jest)?
Tak czy inaczej efekt jest chyba dość pracochłonny ale wygląda imponująco.
Chętnie dowiedziałbym się od kogoś z C64 jak to faktycznie jest.
A jest gdzieś może .sid z drugiego dysku tego dema?
Aaaaaaa - bardzo przepraszam :) Rzeczywiście !
Nosty - jesteś chyba prekursorem jeśli chodzi o udostępnianie wydawanej gry w sieci równolegle i za darmo! Wielkie gratulacje - bardzo mi się podoba Twój pomysł. Gratulacje również dla całego Zespołu - kawał dobrej roboty.
Ja również dziekuję. Za to pytanie luźno związane z tematem: czy poza c64power istnieją jakieś strony dla c64 o podobnym poziomie aktywności, co atariarea, atarionline czy atariage? No i czy istnieje podobny support jeśli chodzi o sprzęt, rozszerzenia i interfejsy?
@pin: CL. to CLOSE (to samo CLO.) - CLOA. to CLOAD :D.
Atari Basic posiada również nieco bardziej skomplikowane funkcje takie, jak ABS, ATN, COS, DEG, EXP, INT, LOG, RND, RAD, SGN, SIN, SQR (za pomocą potęgowania policzysz pierwiastki innych stopni).
W książeczce bodajże "Poradnik programisty Atari" - http://tajemnice.atari8.info/ksiazki/zipped/pp_djvu.zip (jak również w "Atari Basic" Wiesława Miguta) znajdziesz też wzory do liczenia bardziej skomplikowanych funkcji trygonometrycznych - można by więc pokusić się o implementację namiastki kalkulatora naukowego :) Atari Basic przeprowadza operacje zmiennoprzecinkowe w kodzie BCD i z precyzją większą, niż w CBM Basic na Commodore 64. Ich opis znajdziesz w "Podstawowe procedury systemu operacyjnego" Wojciecha Zientary - http://tajemnice.atari8.info/ksiazki/zi … yjnego.zip .
A czy można auto malować na folii? Do wydania kolekcjonerskiego można by dołożyć n różnych pulpitów :D
To autko będzie miał na ścianie.
Czy w wieżach stereo nie były używane przypadkiem regulatory obrotowe generujące impulsy? Może udałoby się coś takiego dobrać i zmontować z dzielnikiem częstotliwości, licznikiem, i DAC i zrobić trwały i nie tracący parametrów w czasie paddle?
A na jaki sprzęt ten emulator?
Brrrr. To z prawej to jakaś ohydna potwora. Ta z lewej natomiast... mmmmm :)
Brak szyi jest rzeczywiście nieuzasadniony - wyszedł im jakiś transwestyta z wielkimi łapskami. Może chodziło o seksizm i dlatego zrezygnowali z ładnej dziewczyny?
Znalezione posty [ 2,826 do 2,850 z 2,938 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.084 sekund, wykonano 13 zapytań