Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Zmarł twórca języka BASIC Zmarł Thomas E. Kurtz twórca języka BASIC
Zmiana serwera atari.area Serwis przeszedł właśnie ważną aktualizację infrastruktury
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
Opcje wyszukiwania (Strona 11 z 15)
stryker napisał/a:Najlepiej to wsadzić do stacji - dyskietke 1.44 (sprawną, najlepiej nową) z zaklejonym otworem i ja sformatować pod tosem... jak pójdzie w 360 lub 720 to wiadomo że napęd sprawny... i z jakim mamy do czynienia. Jak nie pojdize formatowanie to znaczy ze jest zdechły.
Tylko powiedz jak to zrobić na odległość albo jak wytłumaczyć to przeciętnemu handlarzowi "śmieci z Niemiec" sprzedającemu na alegroszu?
Mam STFM-a z dwoma czerwonymi(pomarańczowymi) diodami led z FDD 360kB. Czy ktoś może potwierdzić, że dwie czerwone diody oznaczają FDD 360kB?
Z tego co piszecie to jedyne wyjście napisać do sprzedająacego, choć pozostaje problem z fdd czy 360kB czy 720kB, wiem można poprosić o dodatkowe zdjęcia bo to można poznać chyba tylko po zdjęciu.
Pytam, bo spotkałem parę razy na alegroszu wystawionego ST-ka bez podania konkretnego modelu z jednym ogólnym zdjęciem od góry ze świecącymi się ledami lub ich kolor podany w opisie. Po zdjęciu tylnej ścianki potrafię rozpoznać model ale nie napęd fdd (360kB czy 720kB) a też nie zawsze zamieszczają jego zdjęcie. Wiem, że wersja STM jest krótsza ale o nią nie pytałem.
Pytanie do kolegów co mieli do czynienia z różnymi modelami ST(F)(FM)(E), czy po kolorze diod led można poznać co to za model i z jakim fdd?
Niestety lipa, nie działa na niskiej i średniej rozdzielczości. Ale od kumpla za piwo dostałem zewnętrzny tuner tv z wejściem monitorowym tv i wyjściem vga. Jakoś to razem działa, ale na średniej rozdzielczości gubi drobne detale.
Kabel na 100% poprawnie połączony, monitor w OSD wyświetla H 16kHz i V 50(60)Hz ale wyświetla też informację o przekroczeniu zakresu, ekran czarny. Zastanawiam się czy w sygnały RGB też trzeba włączać w szereg rezystory około 120ohm jak w kable Euro do tv, może monitor rozpoznaje za duży poziom sygnału RGB? Nie zrobiłem kabla z przełącznikiem a, że byłem wk...y nie próbowałem już HI.
Mam długi weekend i spróbuje zrobić kabel z rezystorami. Przetestuje jeszcze raz HP L1955 i Samsunga SyncMaster 730bf (który wyświetlał jakieś pionowe paski ale nie zgłaszał przekroczenia zakresu).
Niestety lipa, mój HP L1955 nie chce działać na niskiej i średniej rozdzielczości, sprawdziłem na częstotliwości odchylania pionowego V 50Hz i 60Hz.
ad 1) podłącz pod HD IN (HD OUT jest do podłączenia kolejnego dysku - urządzenia)
ad 2) dip-switche służą do ustawienia nr urządzenia, jak nie masz innego urządzenia na ACSI ustaw na "0"
jer napisał/a:Sam mam 60GB, chyba Rodime.
Chyba 60MB?!
"uicr0Bee" mam sprawny dysk MFM 20MB, ale nie zamienię go na dysk 1,5GB. (nie wiem czy wytrzymał by transport pocztą, kurierem, lepiej kup sobie SatanDisk, zamiast bawić się w takie zabytki).
Jeśli ci nie zależy na oryginałach to możesz ciągnąć z:
http://www.get-your-rom.com/isos/ajcd-atari-jaguar-cd
uicr0Bee napisał/a:Z tego co widzę to na tej (drugiej) liście są tylko 4 LCD-ki, do pozostałych spoza listy, potrzebny jest scan-doubler, który oni też sprzedają - "Ambery Scaler box".
Daj proszę znać który monitor kupiłeś i czy rzeczywiście działa z tym kablem, bez podwajacza.
Kupiłem monitor HP L1955, niestety jeszcze nie dotarł. Kabel zrobiłem sam i stąd moje pytanie.
Może producent nie zna możliwości swojego produktu? Z jakiegoś powodu znalazł się ten model monitora na liście monitorów pracujących od 15kHz. Przyjdzie monitor, sprawdzę i odezwę się.
Mam nadzieję, że na niższych rozdzielczościach też będzie wyświetlał prawidłowo.
Właśnie zakupiłem na aledrogo jeden z monitorów LCD, który jest na tej liście. Zastanawiam się czy wystarczy tylko zrobić przełącznik RGB/mono i będzie działać? Mam nadzieję, że lista jest pewna, bo według danych producenta monitor ten pracuje od 30kHz.
"secon" może i telewizor lepszy, ale nie te proporcje obrazu.
Znalazłem stronę na temat używania jednego monitora z ST we wszystkich trzech trybach.
http://www.best-electronics-ca.com/monadapt.htm
Czy może któryś z kolegów miał z tą przejściówką do czynienia i wie jak to działa?
Kupię 1040STE lub 520STE, jeśli jeszcze nie sprzedało się.
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
Od czego zależy w ST czy mamy 50Hz czy 60Hz (PAL/NTSC)? Czy od wersji TOS (UK/US) czy może jak w Amidze jest zworka którą można to zmieniać?
Kupie SatanDisk lub zamienię na prawie zmontowany (brak złączy przyłączeniowych do atarki i dysku) interfejs "KMK by Pasiu".
No tak, ale to jest w usa. W takim razie może ktoś ma rysunek ścieżek tej płytki?
Czy ktoś nie podjął by się produkcji płytek do tego cuda (RAMCharger), albo produkcji gotowych modułów? Ja sam potrzebował bym 2szt.
Czyli nie procesorek a styk a dokładnie jego brak jest przyczyną?
A te 4,5V to coś nie za mało? Porównaj napięcia bez karty i z włożoną kartą.
Koledzy zeszliście z tematu. Temat jest o obecności wejścia S-video w złączu SCART a nie wejścia RBG. Jakoś nikt nie pisze że ma wejście S-video w SCART a że RGB prawie każdy.
Znalezione posty [ 251 do 275 z 351 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.018 sekund, wykonano 50 zapytań