Hej
Spoko, możesz śmiało używać tych plików do dowolnych celów.
Co do carta 128-in-1 to możesz właśnie tak zrobić jak piszesz, czyli pierwszych chyba 12 linii adresowych podciągnąć do złącza carta, a pozostałe (które obecnie adresuje licznik) podłączyć pod jakieś dip-switche czy enkoder.
Tylko weź pod uwagę, że musiałbyś wydrukować tabelę z konfiguracją switchów, co przy ilości 128 gier będzie kłopotliwe. Chyba, że zmniejszysz ilość gier do 16 czy 32 to jeszcze jakoś idzie taką tabelkę wydrukować i nakleić na carta.
W obecnej wersji carta możesz wykonać cart z jedną/dwiema grami z danym bankowaniem. Tu jest lista gier i bankowania, jakich potrzebują:
https://www.atariage.com/2600/programmi … _sizes.txt
Czyli na przykład możesz na cart wrzucić Mario oraz Joust z bankowaniem F8 i GAL zaprogramować pod bankowanie F8.
Te gry mają chyba po 4kb czy 8kb więc musisz je powielić, żeby zajęły 32kb. Potem bierzesz jedną taką powieloną grę i drugą i sklejasz w plik do Epromu, który musi mieć 64kb (jeśli Eprom 27C512)
Jeśli chcesz wykonać cart z bankowaniem F4, to musisz dać gry z F4 - to jest oczywiste.
Jeśli byś chciał na tej płytce wykonać cart bez bankowania czyli z grami 2 lub 4kb to są takie wsady do GALA, które pozwalają wrzucić grę niebankowaną. Inaczej musiałbyś zrobić inną płytkę.
Czyli generalnie ja dzielę gry na 2kb, 4kb i z bankowaniem F4, F6 oraz F8.
Pewnie są jakieś inne, ale generalnie te 5 rodzajów pokrywa większość tytułów.
Miałem tez taki cart naszej rodzimej produkcji, gdzie były wszystkie gry. Miał wyświetlacz tytułów i przyciski do wyboru gier.
Nie pamiętam, kto był autorem ale była limitowana ilość tych cartów. Może ktoś tu napisze, bo nie przypomnę sobie, a nie mogę namierzyć w necie. Ale sprzedałem, bo prawie nie bawię się 2600.