Temat: Przełącznik mono/kolor

Witam, mam nie lada zagadkę do rozwiązania,
kupił żem coś takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=722137821

no i nie przyjrzałem się (ostatnio jakiś mało uważny się robię;)) że to to ma wyjście na monitor DB9 a nie DB15
i jak z tego zrobić przejściówkę na db15 żeński, żebym mógł podłączyć LCDka albo CRT?

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

2

Odp: Przełącznik mono/kolor

wyguglaj sobie vga db9 db15 pinout
o ile to w tym standardzie, a jak nie, to zostaje zidentyfikowac sygnaly we wtyczce i zrobic to na piechote

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: Przełącznik mono/kolor

http://pinouts.ru/VideoCables/9to15VGA_pinout.shtml

Ale na zwykłym VGA to kolorów nie uzyskasz, potrzebny jest monitor multisync.

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: Przełącznik mono/kolor

Artik: dzięki, gdzieś ty to wynalazł :) No spróbuję mam w graciarni doś dobry jak na tamte czasy monitor CRT MAG i nawet ma płaski kineskop ;) wytrzymywał różne eksperymenty z rozdzielczościami i częstotliwościami, więc może i to wytrzyma ;)

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

5

Odp: Przełącznik mono/kolor

no niestety zmontowałem przejściówkę, ale zarówno na moim LCD jak i CRT da się tylko włączyć opcję mono :( Jesteście pewni, że na NEC Multisync obsłuży oba tryby? bo nie wiem czy kupić

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

6

Odp: Przełącznik mono/kolor

Sprawdź częstotliwości (pozioma?) w parametrach monitora, jak będzie 15 to odpali :)

Było miło :) Do widzenia.

7

Odp: Przełącznik mono/kolor

Podczepię się tutaj bo chodzi o to samo :)
Mam monitor od starego PC-ta i nie mogę nigdzie znaleźć danych tego monitora (monitor IBM 85-15). Czy jest jakiś sposób oprócz instrukcji obsługi lub danych monitora żeby sprawdzić częstotliwość poziomą monitora?

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

8

Odp: Przełącznik mono/kolor

Znalazłem info, że IBM 8515 produkowany był w wersjach 001 i 002.  TUTAJ piszą, że monitor obsłuży maksymalnie rozdzielczość 640x480, a TUTAJ, że 1024x768, choć wydaje mi się, że tę drugą. Ciekawe rzeczy można znaleźć W TYM MIEJSCU - polecam zwłaszcza dział  VGA / XGA / XGA-2 Technical Reference Manual i punkt Display Connector. Jest tam nieco informacji o rozdzielczościach i częstotliwościach używanych w tym monitorze i jemu pokrewnych. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

9

Odp: Przełącznik mono/kolor

z tego co czytam, to wszystkie monitory typu "multisync" mają odchylanie poziome od 30kHz wzwyż, czyli dupa blada :(

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

10

Odp: Przełącznik mono/kolor

voy: Dzięki :) tego szukałem :) Z tego co widzę mój monitorek nie obsłuży 15 khz w poziomie :( Szkoda :(

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)