126

Odp: Vbxe 2

biore

Obie,

No chyba ze ktos nie ma a sie spoznil na wczesniejsze zamowienia  to spasuje oczywiscie,

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-08-11 16:27:33)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

127

Odp: Vbxe 2

WOW. Właśnie odpaliłem Turbo-Basic XL spod VBXE. Powaliło mnie: 80x24, wyraźny i czytelny tryb tekstowy :)

Potrzebujemy jeno :) - VBXE, Sparta DOS X, S_VBXE.SYS ;)


Candle/Elc - pytanie: Dlaczego Flash Configurator nie wspiera urządzenia E: (/con:), co objawia się nie_działaniem programu w trybie 80x24 dla VBXE?? Błagalna prośba - czy możecie to poprawić? :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2009-08-13 14:54:18)

Kontakt: pin@usdk.pl

128

Odp: Vbxe 2

Ehm, a jak bedziesz go obslugiwal jak rekonfigurujesz altere? Ogolnie to pewnie cos Da sie zrobic, ale trzeba sie mocno poskrobac po glowie czy ma to sens

przechodze na tumiwisizm

129

Odp: Vbxe 2

pierwszy panel ukonczony w 90%, drugi w 70% - jeszcze troszke..
mialem troche przerwy przez inna robote - coz.. tzw "prawdziwe" zycie zawsze nas dopadnie

http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/vbxe/panels.jpg

przechodze na tumiwisizm

130

Odp: Vbxe 2

Candle napisał/a:

"prawdziwe" zycie zawsze nas dopadnie

szczególnie jak chodzi się spać po 4:00
frasunek, ja trzymam się do góra 3-ciej, potem wymiękam.

131

Odp: Vbxe 2

Kiedyś to trzeba odespać ...

132

Odp: Vbxe 2

Ja umiałem zarwać nocki 3 dni pod rząd.... Bez spania. Ale to było 10 lat temu (jak się robiło całosemestralny projekt w ostatnie 3 dni, przeznaczony dla dwóch osób, bo druga osoba robiła drugi taki za nas dwóch w tym czasie ;) ).

A teraz już nie potrafię jednej zarwać...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

133

Odp: Vbxe 2

pajero napisał/a:

frasunek...

Dokładnie to znaczy zmartwienie, zaaferowanie... Ciekawy greps ;)

134

Odp: Vbxe 2

Ktoś "nie kąsa fabułki" :) :) :)

135

Odp: Vbxe 2

no bo spadne z krzesla :D

przechodze na tumiwisizm

136

Odp: Vbxe 2

Nie kąsam :)
Jestem jednak zafrasowany, bo muszę odpalić 20000 do skarbówki :(

137

Odp: Vbxe 2

Candle i ja jesteśmy bumelanci. Wy wszyscy jesteście Gitni. A komoda to fraja.

KPW CKMy?

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-08-21 12:09:19)

138

Odp: Vbxe 2

To ja już wolę dwutrójfenyloczterometyloaminę

139

Odp: Vbxe 2

A po co Ci azoty z prawie 20-ma atomami węgla?

No chyba że includowałeś dwie michy hrachovki :D

140

Odp: Vbxe 2

jak produkcja vbxe ?>>

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

141

Odp: Vbxe 2

Jakieś wieści? ;)

142

Odp: Vbxe 2

TAK!
pod koniec tygodnia planuje pierwsze wysylki

przechodze na tumiwisizm

143

Odp: Vbxe 2

Świetnie! :-)

144

Odp: Vbxe 2

jako ze zapowiadalem, ze bede wysylal te plytki od piatku, a ciagle siedze i pisze firmware, to wydaje mi sie ze jestem winny przeprosiny

tak to wyglada w  65XE bez portu ECI:

http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/vbxe/vbxe-final.jpg

a tak wyglada firmware:

http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/vbxe/vbxe-firmware.jpg
(to wyjscie S-Video, nie VBXE )

czemu to trwa tak dlugo?
nie chce sie tu wybielac i pisac kretynskich wymowek, ale dogranie szczegolow zajmuje mnie i elektronowi caly nasz czas wolny - ja jestem odpowiedzialny za oprogramowanie po stronie plytki (atmega), a elektron dopisuje pewne rzeczy do programiku fc.com ktory jest odpowiedzialny za zarzadzanie rdzeniami po stronie atari

vbxe v1.x ma do 4 bankow na rdzenie, podczas gdy vbxe 2 ma 12 bankow + bank na firmware dla atmegi (jeszcze tego nie zaimplementowalismy), oraz slot na rdzen testowy ktory moze byc przydatny przy naprawach, czy sprawdzeniu poprawnosci montazu plytki - testuje on przetwornik Video DAC jak i pamiec VBXE

Wsparcie dla bankow od 5 do 12 nie zostalo jeszcze zaimplementowane w fc.com, natomiast z komend podstawowych zostaly mi do implementacji dwie


To byl dlugi dzien z debuggerem (w postaci diody LED) i roznymi problemami pod tytulem co sie stanie jak sie pisze w assemblerze i nie zrobi "pop" przed "ret" ;)

jesli ktos by chcial dostac swoja plytke (mowie tu o developerach, tj osobach ktore zrobily cos na vbxe - np tebe, czy zaxon) z aktualna wersja oprogramowania (tj bez wsparcia dla flashowania kontrolera z poziomu atari) - prosze o maila - do przeprogramowania kontrolera bedzie konieczny jakis programator procesorow AVR, VBXE2 ma standardowe zlacze ISP
w pozostalych przypadkach - prosze o cierpliwosc

pracuje nad tym przez 17-18h dziennie i nie robie juz nic innego

edit: kolejne 17h kodowania dobieglo konca - wszystkie komendy zaimplementowane, zostalo flaszowanie atmegi...

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-09-15 01:26:54)

przechodze na tumiwisizm

145

Odp: Vbxe 2

Lepiej zrób powoli i spokojnie, bo w takich warunkach to potem będą siurpryzy.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

146

Odp: Vbxe 2

narazie bez siuprajzow, electronu konczy fc.com, wiec mam "wolne" do wieczora ;)

przechodze na tumiwisizm

147

Odp: Vbxe 2

Ja tam biore developerska, bede mial wiecej zabawy.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

148

Odp: Vbxe 2

I pamiętajcie, że Candle już nie "bumeluje" (skończył z bezrobociem i ma pracę pełen etet) - zresztą podobnie tak jak ja.

149

Odp: Vbxe 2

i tak trzymac, spokojne bez cisnien, co sie   wykluje to bedzie  ,komu sie spieszy?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

150

Odp: Vbxe 2

pierwszy screen z vbxe2 - do tej pory ogladalem tylko wyniki dzialania fc.com na kontrolerze vbxe2, dzis moglem juz odpalic crownladn na "golej" (pomijajac vbxe2) 65XE bez ECI

http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/vbxe/vbxe2-first-run.jpg

ps. mora wynika ze skalowania obrazka - obejrzcie go sobie w pelnej rozdzielczosci

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-09-17 01:44:35)

przechodze na tumiwisizm