51

Odp: konwerter vga

Simus, wszystkie FPGA sa wykonane w technologi SRAM z prostej przyczyny - flash nie wyrobi, ale - niektore maja na pokladzie flash i przepisuja przy boocie , ale to malo istotne
ep1k50 ma 50k le a nie bramek - nie wiem jak sie to ma do przeliczenia na bramki
xc3s250 bo pewnie o czyms takim mowisz ma ta wade, ze skomplikowalo by uklad, bo wymaga calkowitego buforowania sygnalow z atarki (3.3V max)
poza tym ep1k50 nie  pracuje do 21mhz, tylko tez pewnie do 300, acz - routing jest juz tak skomplikowany i przez to malo optymalny, ze niektore sciezki sygnalowe moga pracowac tylko do 21mhz - nie ma zadnej gwarancji ze xc3 pojdzie wyzej
a na koniec - electron ma serdecznie dosc vbxe jako takiej i chetnie by porobil cos innego ;)

na koniec takie male cus:

Shipment Dates

Anticipated ship date
Aug 8, 2009

Estimated delivery
Aug 14, 2009 by 6:00 PM

Destination
Lublin lubelskie PL

miejmy nadzieje ze nie utknie na cle

przechodze na tumiwisizm

52

Odp: konwerter vga

Candle napisał/a:

Simus, wszystkie FPGA sa wykonane w technologi SRAM z prostej przyczyny - flash nie wyrobi, ale - niektore maja na pokladzie flash i przepisuja przy boocie

Nie jestem wprawdzie specjalistą-technologiem produkcji FPGA, ale według mojej wiedzy nie wszystkie FPGA mają strukturę wykonaną w technologii SRAM. Z prostych przyczyn. Po pierwsze - układy bazujące na SRAM są wrażliwe na szybkie neutrony, które mogą zmienić zawartość komórki pamięci, a więc uszkodzić zaprogramowaną strukturę. Po drugie - układy bazujące na SRAM mają niski poziom bezpieczeństwa informatycznego, a złamanie takiej struktury jest kwestią godzin. W niektórych zastosowaniach jest to dyskwalifikujące. Jeśli więc piszę, że układ jest wykonany w technologii FLASH, to mam na myśli strukturę logiczną. Ale to faktycznie mało istotne.

ep1k50 ma 50k le a nie bramek - nie wiem jak sie to ma do przeliczenia na bramki.

Przeliczanie wielkości układu na bramki jest tylko pewną umowną formą reprezentacji ich wielkości, a bardziej istotna jest liczba większych tzw. elementów logicznych, z których budowana jest struktura. EP1K50 według danych katalogowych ma 199k "bramek systemowych" lub 2880 elementów logicznych. Układ, o którym ja pisałem, ma 250k "bramek systemowych" lub ponad 6000 elementów logicznych.

bo pewnie o czyms takim mowisz ma ta wade, ze skomplikowalo by uklad, bo wymaga calkowitego buforowania sygnalow z atarki (3.3V max)

Nie chodzi o ten układ, a buforowanie sygnałów (choć jego obwody I/O także są zasilane napięciem 3,3V) nie jest wcale konieczne. Standard TTL wymaga UoHmin=2,8V, więc 3,3V w zupełności wystarcza. W drugą stronę istnieją mechanizmy zabezpieczające wejścia FPGA przed zbyt wysokim napięciem. Nie ma się czym specjalnie przejmować.

poza tym ep1k50 nie  pracuje do 21mhz, tylko tez pewnie do 300, acz - routing jest juz tak skomplikowany i przez to malo optymalny, ze niektore sciezki sygnalowe moga pracowac tylko do 21mhz - nie ma zadnej gwarancji ze xc3 pojdzie wyzej

Może i nie ma takiej gwarancji, jeśli chodzi o xc3, ale to nie to. W układzie, o którym piszę, da się zaimplementować core 8051, które będzie chodziło z cyklem maszynowym 1/1 przy częstotliwości 300MHz. Układ jest więc raczej szybki.

a na koniec - electron ma serdecznie dosc vbxe jako takiej i chetnie by porobil cos innego ;)

O, widzisz. I to jest dopiero zła wiadomość. Pytanie - ile kratek piwa trzeba, żeby ją poprawić? ;-) Z bezpośrednim wyjściem do monitora w standardzie VGA VBXE  byłby jakby trochę kompletniejszy. :-)

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

53

Odp: konwerter vga

tutaj mozna sprawdzic co sie dzieje z konwerterami

przechodze na tumiwisizm

54

Odp: konwerter vga

Już się bałem że będzie pod linkiem zdjęcie magazynu celnego albo wysypiska śmieci :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

55

Odp: konwerter vga

ladnie sobie to lata - z tajwanu do chin, z chin do paryza, teraz gdzie?

i zebys mi tylko tego cla nie wykrakal, bo bekniemy rowno wszyscy :/

przechodze na tumiwisizm

56

Odp: konwerter vga

Czy aby waga paczki sie nie zmieniła  ? ;p

"wszystko się kiedyś kończy......."

57

Odp: konwerter vga

waga nie - tylko ksztalt ulegl dosc mocnemu splaszczeniu :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

58

Odp: konwerter vga

schudla po cleniu - norma ;)

przechodze na tumiwisizm

59

Odp: konwerter vga

dotarly :D
58zl dolozyli cla
jutro juz to podlacze i dam jakies foto

przechodze na tumiwisizm

60

Odp: konwerter vga

zeby nie bylo zbyt pieknie to konwerter pracuje idealnie...
z atari NTSC
z PAL nie mam zadnych pozytywnych wynikow
nie ma rowniez problemow z trybami EGA (25khz - sprawdzone na Midwayach (NBA MAX HANGTIME)

przechodze na tumiwisizm

61

Odp: konwerter vga

czyli zakup idzie w smieci :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

62

Odp: konwerter vga

zobaczymy, negocjuje z producentem

przechodze na tumiwisizm

63

Odp: konwerter vga

Zaraaaaz bo czegoś nie rozumiem... A co ma system (PAL/NTSC) na tym poziomie  - RGB - do rzeczy?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

64

Odp: konwerter vga

50 i 60hz

przechodze na tumiwisizm

65

Odp: konwerter vga

Nie ok, to rozumiem, tylko przez łeb mi nie przeszło że coś może łapać 50 i nie łapać 60 na poziomie poza systemem.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

66

Odp: konwerter vga

Łapie 60 i nie łapie 50, bo za niska częstotliwość Vsync.

67

Odp: konwerter vga

Candle, a może Twój monitor nie łapie 50 - niektóre LCD tak mają, sprawdziłeś na jakimś CRT?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

68

Odp: konwerter vga

rzecz w tym, ze komunikat no signal pojawia sie na konwerterze (ma swoje osd), a nie na monitorze

przechodze na tumiwisizm

69

Odp: konwerter vga

http://www.allegro.pl/item712535564_al2 … o_vga.html

70

Odp: konwerter vga

O, to coś odwrotnego niż RGB2PAL http://www.analog.com/en/digital-to-ana … oduct.html

By ostudzić zapędy na AL250: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f= … =0&v=f
Sprzedaje to: http://www.wg.com.pl/averlogic/produkty.html

Commodziarksie: http://www.highway.net.au/parts/converters/1488.html
http://www.commodorescene.servebbs.org/vga.html

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-08-17 20:47:09)

71

Odp: konwerter vga

A na jakiej kości jest ten konwerter? Może się go jakoś przeswitchowuje z NTSC na PAL albo coś

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

72

Odp: konwerter vga

http://www.ambery.com/rgbcgatovgac.html

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

73

Odp: konwerter vga

To to ja znam, tyle że to urządzenie kosztuje 92$ a my kombinujemy co zrobić z tymi zakupionymi już płytkami

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

74

Odp: konwerter vga

Candle, znalazłeś jakieś datasheets do scalaków na konwerterze? Jakie to są scalęta?

75

Odp: konwerter vga

scaleta sa bardzo wygodnie produkowane przez firme ktora wyprodukowala konwerter - zostalo w rodzinie...

przechodze na tumiwisizm