Temat: Mega ST 4, PC-Speed + ACSI i takie tam

Ponieważ kolega Saulot uraczył mnie dwiema klawiaturami, krzyżacką i katalońską miałem w końcu motywację aby Megę nabytą sprawdzić (działa!) i ... rozkręcić. Otóż stwierdziłem że poprzedni właściciel raczył zainstalować tam PC-Speed (co odkryłem grzebiąc po googlach bo atariki tej pozycji nie ma?... Mogę fotki podesłać ;) ). Czy ktoś wie jak to pobudzić do życia ? Tzn jaki soft odpalić coby ST przemienić w XT i skąd go pobrać.

Drugie pytanie jest trywialne - czy kabel ACSI do MegaFile jest kablem 1 do 1 tzn, jak lutować wtyczki coby taki wykonać.

A jeszcze - czy można pod klapkę zamiast bateryjek AA użyć akumulatorków? Wiem że nie wszystkie urządzenia zwłaszcza starsze, łykają (aku ma 1.2-1.3 zamiast 1.5). Jakby ktoś był zapalonym kolekcjonerem starego sprzętu mogę mu pchnąć te co wyjąłem (produkcja marzec 1990 jak odczytałem :) )

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-08-01 18:52:00)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Mega ST 4, PC-Speed + ACSI i takie tam

Odnośnie drugiego pytania: TAK - przynajmniej ja tak zrobiłem i działał :)
Soft do AT-Speed jest na sieci, ale PC-Speed nie widziałem. Może ktoś takowy posiada.

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: Mega ST 4, PC-Speed + ACSI i takie tam

Może to ten sam soft, zaraz poszukam. W opisach było że technicznie różnią się tylko i wyłącznie procesorem

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: Mega ST 4, PC-Speed + ACSI i takie tam

http://atari4ever.free.fr/hardware/zip/atspeed.zip

Raczej nie zadziała. Gdybym miał rację napisz na priv, znalazłem jakieś oprogramowanie do PC-Speed. Nie wiem w jakim jest stanie. Kupiłem kiedyś dysk i tam było, ale ta partycja akurat była lekko fiksująca. Pod emulatorem coś tam startuje i krzyczy że nie widzi PC-Speed'a :)

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2009-08-01 19:35:35)

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: Mega ST 4, PC-Speed + ACSI i takie tam

No i raczej nie zadziałało :) Byłbym wdzięczny jakbyś coś odkopał

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-08-02 11:44:00)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Mega ST 4, PC-Speed + ACSI i takie tam

wieczor napisał/a:

A jeszcze - czy można pod klapkę zamiast bateryjek AA użyć akumulatorków?

Napięcie do podtrzymania ma mieć od min. 2V do maks. 5,5V, więc można dać tam cokolwiek - tolerancja jest spora.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

7

Odp: Mega ST 4, PC-Speed + ACSI i takie tam

No i niestety - nie odniosłem sukcesu. Dyskietkę sformatowałem, pliki przysłane przez Artura nagrałem, nawet czyta, doce próbowałem czytać ale ten język to dla mnie czarna magia :) PCS_INST.PRG się odpala można sobie poustawiać, zapisuje config na dyskietce. PC_SPEED.PRG startuje po czym następuje zwis sztywny - nawet kursor myszy się nie rusza. Może twardziel jest niezbędny?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem