Temat: GAL-e do Falcona

Trafiła w końcu do mnie płyta od Falcona :) ale brakuje kostek U62, U63, U68 (na środku płyty, przy dolnej krawędzi). Czy można tam wsadzić zwykłe GAL-e 16v8, czy muszą być jakieś specjalne, bo ten co został ma oznaczenie 16AS12HB.
I drugie pytanie, a właściwie chcę się jedynie upewnić, jak zamiast AJAX-a wsadzę WD1772 to nie będzie jakichś problemów (oczywiście stacja będzie DD)?

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: GAL-e do Falcona

niewiele wiem o falconie, ale...
gal jest ukladem programowalnym - nie mozesz po prostu wsadzic gala na sztuke - musi zawierac konkretny "program" aby realizowac to co potrzeba
jesli zas chodzi o ajaxa to z mojego punktu widzenia (jako posiadacza ste) jest to 16mhz wersja wd1772 - mozesz wlozyc "orginal" i dalej go przetaktowac na 16mhz i bedzie dzialac ze stacja hd

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: GAL-e do Falcona

Candle napisał/a:

gal jest ukladem programowalnym - nie mozesz po prostu wsadzic gala na sztuke - musi zawierac konkretny "program" aby realizowac to co potrzeba

To to ja wiem, chodzi mi jedynie o te oznaczenia, czy jest to jakiś "specjalny" GAL, czy bez znaczenia.
Wkłady do GALi mam. Są tutaj, jak zresztą inne ciekawe rzeczy:
http://mega-hz.no-ip.com/ATARI/

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: GAL-e do Falcona

nie, jedyne czym musisz sie ewentualnie zainteresowac to czas propagacji - np gal16v8-15 - 15ns itd itp

przechodze na tumiwisizm

Odp: GAL-e do Falcona

W Falconie WD1772 z AJAXem jest na 100% wymienne.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: GAL-e do Falcona

Dzięki za info. Zawsze lepiej się upewnić :)

Było miło :) Do widzenia.

7

Odp: GAL-e do Falcona

Jeszcze jedno pytanko. Na płycie, a dokładniej na układzie zegara, jest taka modyfikacja:
http://www.ataritt030.yoyo.pl/fotki/falcon/clock.jpg
Czy moje podejrzenia, że jest to do podłączenia baterii, do podtrzymana zegara są słuszne ?

Było miło :) Do widzenia.

8

Odp: GAL-e do Falcona

tak. Orginalnie była tam bateria i wyglądało to bardzo zgrabnie ( http://blog.h-brothers.com/wp-content/u … con010.jpg ). Niestety większość baterii już padła. ja tam mam podlitowaną beteryjkę od peceta (3V). Opisy jak to zrobić są na necie.

Napisz czy udało Ci się reanimować tego falcona.

Ostatnio edytowany przez sqward (2009-07-19 13:55:31)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

9

Odp: GAL-e do Falcona

Czy ma ktoś może programator GAL-i ? :)

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: GAL-e do Falcona

No dobra. Sokół jak na razie nie chce się wzbić w powietrze.
Teraz muszę się zastanowić, jak dojść do tego, co jest rypnięte.
Swoją drogą, czy bez flopa i klawiatury Flacon się zgłosi ?

Było miło :) Do widzenia.

11

Odp: GAL-e do Falcona

artik-wroc napisał/a:

Czy ma ktoś może programator GAL-i ? :)

pisz do Candle (Lublin) ma mojego PiccoGal'a ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: GAL-e do Falcona

GAL-e już nagrane (wielkie dzięki dla kolegi ukrywającego się pod nickiem Pasiu :) )
Teraz zastanawiam się co musi być podłączone, aby Falcon dał oznaki życia.
Na razie mam czarny ekran, flop siedzi cicho, choć zasilanie dostaje.
Może nie wystartuje bez podłączonej baterii do RTC ? Rozważania trwają :)

Było miło :) Do widzenia.

13

Odp: GAL-e do Falcona

Wystartuje. Powinieneś mieć obraz z gołej płyty :(

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.