76

Odp: Vbxe 2

Dobra, teraz takie pytanko. Jak jest z działaniem VBXE na NTSCu?
Miały być przeprowadzone testy, nawet odpowiedni komp się znalazł. No a potem cisza...
Więc?

I Ty zostaniesz big endianem...

77

Odp: Vbxe 2

więc działa i nie ma czym się denerwować

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

78

Odp: Vbxe 2

a sa tu uzytkownicy komputerow ntsc?
coz, fotki poszly na atariage - Sebanowe 800xl z dolozonym VBXE 1.2 - przy okazji wyszlo ze trzeba generowac atarce zegar bez wzgledu na to czy to jest 14 dla fredka, czy 3.costam dla gtia, bo inaczej fi2 sie nie zsynchronizuje

wyszlo tez na to ze dla ntsc potrzebny jest inny rdzen... tzn ten sam rdzen z inna paleta, bo kolory w ntscowych atari sporo roznia sie od tych w pal'u

fotka
http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/vbxe/ntsc_vbxe.jpg

lista zamowien

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-06-25 10:35:36)

przechodze na tumiwisizm

79

Odp: Vbxe 2

przypominam ze termin wplat na vbxe2 mija 12.07.2009, wiec zostalo jeszcze kilka dni, ale tak tutaj jak i na atariage wplacilo tylko pare (2) osob...

przechodze na tumiwisizm

80

Odp: Vbxe 2

Zostało jeszcze 12 dni.

Jeśli projekt nie ruszy z braku odpowiedniej  ilości wpłat, będą zwroty wpłaconych pieniędzy?

Ostatnio edytowany przez George (2009-06-30 10:10:33)

81

Odp: Vbxe 2

tak, innego wyjscia nie ma

przechodze na tumiwisizm

82

Odp: Vbxe 2

Spokojnie bez paniki... Myślę, że magiczne słowo "po pierwszym" jest tu kluczowe :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

83

Odp: Vbxe 2

A ja mam pytanko: VBXE ma sygnały wyjściowe R, G, B, RGB ctrl, CVBS oraz masę. Do Atari używam monitora 17" LCD-TV m. in. ze złaczem EURO-SCART (pełne - używa RGB).
Oczywiście z R, G, B sprawa jest jasna, ale gdzie w Euro powinno być podłączone RGB ctrl z VBXE?  "Pin 10 Clock / Data 24 Control bus (AV.link)"?

I jeszcze pytanko do Candle-a:
gdy faktycznie zostanie uruchomiona "produkcja/montaż", zmontowane egzemplarze będą wysyłane dopiero po złożeniu 50 sztuk, czy jakoś wcześniej np. w grupach po 5-10 osób, np. wg kolejności wpłat? ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-06-30 12:02:59)

84

Odp: Vbxe 2

pin 16

nie myslalem nad tym czy bede wysylal w partiach, czy na raz, wszystko zalezy jak sprawnie bedzie szedl montaz

prawdopodobnie w partiach po 10 sztuk - montaz montazem, ale kazda sztuke trzeba podlaczyc, wgrac rdzen, cos uruchomic... zejdzie...

przechodze na tumiwisizm

85

Odp: Vbxe 2

Ode mnie poszło właśnie teraz (kasa) - szczegóły na PW. Mówiłem, że po pierwszym ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

86

Odp: Vbxe 2

Ode mnie wczoraj, ale to Candle już wie ;)

87

Odp: Vbxe 2

uaktualnilem liste dodajac platnosci

prosze sprawdzic czy nikogo nie brakuje

jako "paid" sa zaznaczone tylko te osoby, ktorych pieniazki faktycznie juz wplynely na konto ;)

lista

przechodze na tumiwisizm

88

Odp: Vbxe 2

No no, wszystko nabiera coraz bardziej realnych kształtów :)

P.S.
Candle, na liście masz mnie jako "Jaques" zamiast "Jacques", przy następnym edytowaniu listy zmień może, żeby się ktoś nie podszył pod właściwą pisownię :D

89

Odp: Vbxe 2

uaktualnilem liste ponownie :)

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-07-04 00:01:32)

przechodze na tumiwisizm

90

Odp: Vbxe 2

jesli ktos ma klopot z kwarcem 14.187576MHz to mozna go bedzie dokupic w cenie 15zl/sztuka
kwarce beda nowe, wyprodukowane w Polsce (Dzieki Jer za namiary!)

jak zwykle aktualna lista

tebe, sqward, trub - nie podaliscie do jakiego sprzetu bedziecie wkladac vbxe - przypominam ze sa rozne adaptery!

przechodze na tumiwisizm

91

Odp: Vbxe 2

Myślałem, że kwarc jest zintegrowany z płytką :(

92

Odp: Vbxe 2

to zalezy
dla ntsc jest
dla pal xe - nie jest, ale jest do wtykniecia w vbxe bo kazdy komputer serii xe go posiada
dla xl bez freddiego ni ma - i tu trzeba byc kreatywnym

przechodze na tumiwisizm

93

Odp: Vbxe 2

Mnie interesuje pal xe. Czyli trzeba coś wyjąć z Atarki i wlutować w VBXE2 ?
Chyba sam sobie nie poradzę. Już zgłaszam wstępne zapotrzebowania na montera ...

94

Odp: Vbxe 2

wlutowac nie, wepchac
nic nie lutuje sie do vbxe2
sciagnij sobie paczke do vbxe 1.2, tam sa instrukcje montazu - wraz z tematem kwarca - moze to cos wyjasni
do vbxe2 tez bedzie przygotowany odpowiedni papierek

przechodze na tumiwisizm

95

Odp: Vbxe 2

Dobra poczytam ten freaking manual ;)

96

Odp: Vbxe 2

George napisał/a:

Dobra poczytam ten freaking manual ;)

bylo fuc...ing ;-)


wlasnie, gdzie lezy manual ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

97

Odp: Vbxe 2

jeszcze nie lezy, docelowo wszystkie materialy znajda sie na spiflash.org

przechodze na tumiwisizm

98

Odp: Vbxe 2

no to jak mamy to czytac (nie pierwszy raz kogos odsylasz do tej slynnej dokumentacji...)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

99

Odp: Vbxe 2

odsylalem do dokumentacji dla vbxe 1.2, ktora jest w kazdej paczce do vbxe

dokumentacja TECHNICZNA do vbxe 2.0 jest gotowa

dokumentacji instalacyjnej - jeszcze nie ma, bo nie ma czego obfotografowac (finalna rozni sie szczegolami od prototypu)

dokumentacja dla programistow do rdzenia 1.10 rowniez jest gotowa

same rdzenie V1.10R i V1.10A dla VBXE2 rowniez sa gotowe

program FC.COM rowniez rozpoznaje nowy interface dla VBXE2 i potrafi sie z karta komunikowac

wiec co ty jellonku chcesz?

przechodze na tumiwisizm

100

Odp: Vbxe 2

na podstawie dostępnej dokumentacji napisałem co napisałem pod VBXE, tak że dla chcącego nic trudnego

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C