Temat: Zx Spectrum - Basic

Witam
wymodzilem sobie moja trumienke o extra ram..chcialbym przetestowac czy dziala


probuje wpisac PRINT USR "a" ale interpreterowi zx sie to nie podoba i zanacza inversem cudzyslowy.


Prosze o pomoc - co zle wpisalem, ew. o nazwe programu ktory mi extra ram przetestuje

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: Zx Spectrum - Basic

Zda mi się, że cudzysłowy są zbędne. Po prostu PRINT USR 12345

3

Odp: Zx Spectrum - Basic

ZTCP to było RANDOMIZE USR cośtam

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Zx Spectrum - Basic

Można tak:

1. LET a = USR 12345
  wynik wywołania procedury z adresu 12345 (bodajże rejestr BC) wstawiany do a
2. PRINT USR 12345
  wynik wywołania wypisywany na ekran
3. RANDOMIZE USR 12345
  wywołanie RANDOMIZE z wynikiem USR -> RANDOMIZE "zjada" wynik USR i służy tylko temu a nie jako metoda wywołania procedury

5

Odp: Zx Spectrum - Basic

Tu nie chodzi o składnię, bo taką postać Basic łyknie (to jest adres pierwszego znaku definiowalnego, tzw. UDG). Natomiast czasem się pluje, jeżeli w trakcie wpisywania wciśnie się jakąś kombinację klawiszy, która nie daje efektu na ekranie, ale dodaje się do linii.
Lotharek, sprawdź może czy wcisnąłeś dokładnie takie klawisze:
P
CS+SS
L
SS+P
A
SS+P
W emulcu działa i dla 48k Spectrum daje wynik 65368.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

6

Odp: Zx Spectrum - Basic

no i zadzialo...

problemem byla moja nieznajomosc ZXa...


okazuje sie ze wpisanie z klawaiatury USR to nie to samo co w trubie extended nacisniecie L, mimo ze na ekranie pojawia sie to samo...

RAM dziala..bedzie PCB z kempstonem i 512 KB ramu :-)




teraz biore sie za interfejs 16bit do podlaczenie dysku twardego.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: Zx Spectrum - Basic

Wujek, ty tez przy zx majstrujesz? Odezwij sie bo mam 3 upgrade w produkcji, nie ma sensu zebysmy robili to samo.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: Zx Spectrum - Basic

nie majstruje...aczkolwiek zaczynam sie bawic..

co w planach ?

- kempston pod proca
- divide
- prosty iface 8bit CF z kempstonem zewn. i romem dla 48/48+  z docelowa cena - 50zl

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

9

Odp: Zx Spectrum - Basic

Ale divIDE czy divIDE+ ? Bo cena na allegro (u jednego z autorów zresztą ;) ciut rzeźnicka a bardzo mi się to podoba

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Zx Spectrum - Basic

przeciez napisalem wyraznie ze divide.

pierwsze pcb odbieram na dniach i bede testowal...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Zx Spectrum - Basic

Co tu testowac? Skladasz i dziala, mam za soba ponad 35 zlozone, kolejne 20 sie robi, uwazaj tylko z plytka bo ma bledy, no i z wsadem do at28c64 przy programowaniu bo tez robi kawaly . Jak ktos chce to mam w ciaglej sprzedazy, oczywiscie dla forumowiczow znizka a za pare dni pojawi sie przelotowy AY.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: Zx Spectrum - Basic

A jaka cena gotowego divide i ay, chętnie bym wszedł w posiadanie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Zx Spectrum - Basic

Bylbym chetny na przelotowy AY - najlepiej kit albo sama plytke. Jaka cena ?

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

14

Odp: Zx Spectrum - Basic

dely, moje  divide leca tutaj http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? … 0311249000 , dla forumowiczow znizka
co do AY , Candle plytke projektowal, ja robilem sprawdzony schemat wg melodik. konsultujac z Yerzem , jutro bede mial, musze jeszcze przetestowac, ale powinno byc ok, wiec sama plytka z kompletem scalakow tylko ay wstawic, kolo 150 zl, zrobiona na smd.

Sq7bti ,tylko gotowe uklady,testowane, sorry ale nie chce odpowiadac za  za zly montaz i w przypadku spectrum 48 i plus  za upalenie calosci przez zle podlaczenie .

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-06-07 22:11:36)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

15

Odp: Zx Spectrum - Basic

To ja może powtórzę pytanie: jaki koszt divide + interfejs AY, dla najlepszych kolegów :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Zx Spectrum - Basic

Dely, prv poszedl

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

17

Odp: Zx Spectrum - Basic

podlacze sie z offtopem... a do zx spectrum plus jaki zasilacz? bo mi odparowal w czasie przeprowadzki :/ mozna kupic jakis standardowy w sklepie 1001 drobiazgow? tylko jaki?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: Zx Spectrum - Basic

Do plusa taki sam jak do 48k, nominalnie 1.5A, ale wystarcza ok 1A/9V. Polecam wymienic 7805 na PT78ST105. Ten drugi zaoszczedzi nam ponad 100mA pradu wejsciowego i zbednego juz wtedy radiatora.

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

19

Odp: Zx Spectrum - Basic

9 volt ,prad staly, 1,4 ampera z minusem  w "srodku" wtyczki. Plus na obudowie wtyczki.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993