Temat: Megafile 30

Mam obudowę od megafile 30 z kontrolerem , brakuje tylko dysku. I teraz pytanie - jakie dyski można tam wstawić?... Chciałbym to wykorzystać jakoś a oryginalnego chyba już nie znajdę...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Megafile 30

moze mnie fantazja ponosi, ale cos co ma zlacze 50 pin powinno dac sie zaadoptowac do takiego domku...

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: Megafile 30

Jeżeli brakuje dysku to raczej kiszka. Według Atariki Megafile 30 obsługuje tylko dyski MFM - dziś już praktycznie niedostępne a jeżeli nawet, to już raczej trupy.
60-tka byłaby tu bardziej na miejscu, ponieważ w środku ma pełnoprawny kontroler SCSI, pozwalający na podłączenie dowolnego dysku "skaziowego" (poprawcie mnie, jeśli bredzę, ale tak mi się wydaje, w Atariki też jest wspomniane w ten sposób).
A tak w ogóle to może lepiej by pomyśleć o Satandisku lub, co się niezadawno temu ukazało, Ultrasatanie? - to ma raczej lepszą przyszłość niż "megafajle". ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Megafile 30

miker napisał/a:

60-tka byłaby tu bardziej na miejscu, ponieważ w środku ma pełnoprawny kontroler SCSI

Nieprawda !!! Mam Megafile 60 i w środku jest kontroler ze złączem Seagate506 czy jak to się zwie (dwie tasiemki). Pewnie to samo co w Megafile30. Tylko Megafile 44 mogło mieć SCSI bo tam był napęd Syquest.
Podsumowując - Megafile60 jest tak samo do bani jak 30.

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: Megafile 30

W takim razie artek o Megafile'u 60 się nieco mija z prawdą. Można przerabiać. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Megafile 30

mfm... czyli dysk do XT takie z dwoma tasmami i dedykowanym kontrolerem....
a jakies szanse na odkupienie tego?
uprzedzajac - nie mam dysku mfm, ale bardzo bym chcial taka obudowe

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: Megafile 30

Hehe panowie.... Ja umiem czytać i znam linka do Atariki.... :) Problem polega na tym że różne źródła podają sprzeczne rzeczy, ot np:

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 412#p33412

I jak to traktować? Miałoby to sens - gdzieś znalazłem że górne ograniczenie MFM to 20MB. To by stawiało info z atariki pod znakiem zapytania - megafile 20 się tu łapie, 30 już nie bardzo.

Candle: Obudowa istotnie jest fajna , dlatego kupiłem ją na allegro za jakieś grosze. Mam mega st i chciałem do kolekcji. Byłem przygotowany na to że środek będzie bezużyteczny, pewnie inne rozwiązanie tam wstawię, ale warto zawsze zapytać... Więc niestety nie jest u mnie przypadkowo, nie znalazłem u dziadka na strychu ;) Ale jak chcesz to tam chyba są jeszcze  kompletne takie dyski :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-04-10 06:43:08)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Megafile 30

mam ste i mam xe
kupie kompletny dysk to go za nic nie przeznacze na obudowe, a chodzilo mi wlasnie o obudowe :(

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: Megafile 30

No ja bym kupił też kompletny tylko że sobie trochę za niego liczą :( A do obudowy i inne fajne rzeczy się zmieszczą, tam jest sporo miejsca.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Megafile 30

W celu uzupełnienia. Foto kontrolera z Megafile60:
http://www.ataritt030.yoyo.pl/fotki/megafile60.jpg

Było miło :) Do widzenia.

11

Odp: Megafile 30

Wygląda na sterownik MFM. Dysk standardu ST506.

12

Odp: Megafile 30

Mam w piwnicy dysk MFM 60MB. Swego czasu był sprawny (15 lat temu...). Są chętni?
Żeby to uruchomić to jest trochę zachodu: najpierw preformat (procedura zaszyta w kontrolerze, chyba pod C800 czy jakoś tak). Potem partycja i formatowanie.Tak się robiło w XTku.

13

Odp: Megafile 30

jer napisał/a:

Mam w piwnicy dysk MFM 60MB. Swego czasu był sprawny (15 lat temu...). Są chętni?
Żeby to uruchomić to jest trochę zachodu: najpierw preformat (procedura zaszyta w kontrolerze, chyba pod C800 czy jakoś tak). Potem partycja i formatowanie.Tak się robiło w XTku.

A wiela byście kcieli ?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: Megafile 30

Bo ja wiem? 10 zeta nie będzie za mało? BEZ GWARANCJI!

15

Odp: Megafile 30

Mało cholera, ale niech będzie moja strata... Deal :) Proponuję transakcję systemem allegrowym - ty mi na priva nr konta. cena koszty przesyłki, ja Ci przelew i adres, ok?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: Megafile 30

chlip

aale jakby ktos mial obudowe i chcial w niej pomidorow nasadzic, to niech da znac..

jer: i to bylo piekne - zeby sformatowac dysk, user musial sie zapoznac z dosowym debugerem :) w instrukcji do XT ktora posiadam jest pelny schemat plyty glownej komputera i peryferiow oraz cala procedura opisana punkt po punkcie... a teraz? raczej nawet jakby taki schemat ktos dolaczal do komputera/plyty glownej to nieiwiele by bylo z niego pozytku :)

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: Megafile 30

Pomidorów się nie da, za płytko.. Nasadzę rzodkiewek :D Nie no, koniec żartów. Przeglądaj regularnie allegro (ja dział Komputery->Inne->Atari czeszę codziennie), ona tam dwa tygodnie wisiała. Teraz dużo zezłomowanego sprzętu tam trafia (ciekawe są te walnięte Atari 400 i fragmenty obudowy oraz pamięci do 800 - skąd to?) obudowy też...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

18

Odp: Megafile 30

zauwazylem ze jeden gosciu dorwal sie do kupy sprzetu atari i ogolnie starych komputerow, ale ceny ma zaporowe...

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: Megafile 30

Chodzi o tego co na zdjęciach wali napis HEMAT? On albo ebaya drenuje , albo ma dostęp do jakiegoś demobilu za zachodnią granicą - ST-ki ma głównie krzyżackie a tam trochę tego było

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

20

Odp: Megafile 30

steki a teraz flakon dorwal
w obozach commodore i innych tez szaleje, wyglada na to, ze dobral sie do calego sklepu ktory nie sprzatal od 20 lat magazynow

przechodze na tumiwisizm

21

Odp: Megafile 30

Ale cenę kup teraz na flakona ustawił że ho ho :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

22

Odp: Megafile 30

ale w tej chwili juz prawie dobilo do tej ceny...

przechodze na tumiwisizm

23

Odp: Megafile 30

Po grach na tego Hemata sądząc przywozi to z UK (to głównie szity zalegające magazyny tysiącami). W ciągu ostatnich paru lat parę osob juz wpadło na ten pomysl i stąd kategoria ZX na allegro jest pelna ZX+2 itp.
Ale może ma kilka źródeł zaopatrzenia.

A cena Falcona w ostatnich czasach znacząco wzrosła, nie? Pamiętam, że jeszcze parę lat temu kwota 600zl za golasa była wystarczająca choć $ stał po 4zl.

24

Odp: Megafile 30

troche nam sie robi off topic, ale coz
traktowalem falcona jak komputerek, na ktory mnie chwilowo nie stac, tak jak na a1200, ale moze kiedys uda sie nazbierac srodki na zakup tak jednego jak i drugiego...
w tej chwili moge spokojnie o tym zapomniec... wybecelowanie 2k na komputer? a jakby sie druga polowa dowiedziala? oj...
zarty zartami, ale czy falcon jest tak zadki, ze taka cena jest usprawiedliwiona? rozumiem ze w polsce jest zadki, ale ogolnie??

przechodze na tumiwisizm

Odp: Megafile 30

Ogólnie też.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio