Temat: Rozszerzenia Atari XL

Tak mi się zaktywizował temat, kiedy się okazało że mam sprawną Atarkę, a roboty dzisiaj niewiele i chciałem zrobić małe podsumowanie. Czym warto stuningować Atarkę? Chodzi o to aby nie być w tyle :) Ja wymienię a wy mnie skorygujcie:

1. QMEG
- jaki rom, jaka wersja? Co to jest 4os ?

2. Stereo
Tu rozumiem jest jeden standard?

3. Covox

4. VBXE

5. Dopałka F7 (to jest to na 816?)

6. Pamięć

No właśnie, jest X standardów, jaki wybrać najlepiej? Rozumiem że 1 MB. Jak jest z ich kompatybilnością ?

I teraz - jak jest z "gryzieniem" się poszczególnych rozszerzeń? Chodzi o 800XL.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Rozszerzenia Atari XL

1. na plycie atari masz promke z os`em. mozesz ja latwo zastapic koscia 512kb z 4 osami: np. qmeg, atari os,xx,xx a wybory dokonujesz przelacznikiem

2. standart, nie standart...jak kto woli.

3. covox - gadget, dodatek, bajer

4. vbxe - 22 userow to za malo na standart..nic (prawie) jeszce nie napisano, dostepnosc....coz...

5.  jest na 816...ma ja Pasiu i ktos jeszce..i nikt wiecej. ciezko kupic 816...

6. PAMIEC-- mocno wymagane !!!!!!! 1 mb w/g Pasia to IHMO scenowy standart

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Standard standardem - wg niektórych standard to goła atarka z magnetofonem :) Ja jestem developerem nie userem, więc żeby podevelopować, powinienem to wszystko mieć - będę miał VBXE + stereo POKEYA + Covoxa to też coś może napiszę. Chcę mocno wypasić ten sprzęt aby:

a) podnieść jego wartość ( ;) )
b) mieć pod ręką te nowinki w razie gdyby ktoś coś napisał - może się przydać
c) samemu coś pisać

Stary sprzęt (spectrum, mega st, XL, amiga) nie stoi u mnie w gablotkach - ma działać i ma być fun != tylko granie .

Ciekawi mnie czy któreś się gryzą - gdzieś mi mignęło że Covox i VBXE.

Notabene z radością bym powitał powrót tematu extend boxa - czyli pudła ze slotami na karty (mini 1090).

A co do 816 i nabywalności, o:
http://cgi.ebay.pl/Apple-IIgs-7MHZ-Acce … .m63.l1177

Albo lepiej:

http://www.westerndesigncenter.com/wdc/ … r_Form.cfm

Zresztą to sobie zostawię na koniec... Chcę nabyć jeszcze LDW 2000/ CA 2001 i zrobić przeróbkę dającą CPM ;) Także zabawy jest sporo

MM: 24h na poprawienie swoich postów zgodnie z regulaminem. Więcej poprawiać po Tobie nie będziemy.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-03-20 14:32:03)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: Rozszerzenia Atari XL

wieczor napisał/a:

MM: 24h na poprawienie swoich postów zgodnie z regulaminem. Więcej poprawiać po Tobie nie będziemy.

Ups, dostałem po łapach. Przepraszam za durne może pytanie, ale o co chodzi konkretnie?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Regulamin: Zasada 8

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

6

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Dzięki - posty poprawione. Faktycznie trochę przesadziłem...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: Rozszerzenia Atari XL

chetnie od ciebie odkupie 20 szt 816, skoro tak latwo je kupic..

swoja droga, ktos zainteresowany WARP4 - pcb pod proca do atarki  ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Ja byłbym zainteresowany.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

9

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Hmm, czym,
1mb Pasia lub Candle, podstawa (raczej Candle jak uprosisz zeby zrobil,  z pewnych przyczyn przyszlosciowych)
Wewnetrzna sparta w duecie z KMK/Idea jak sie uda zdobyc
Stereo z Aki i covox (Candle)
Vbxe, wtedy na upartego odpada rozszerzenie ramu bo rdzen zalatwia 320 kilo ramu
4xos, czyli os,qmeg, i co tam jeszcze sie zamarzy
Sio2sd ,sio2pc tez przydatne.

Lotharek przestan wszystko na procka robic hehe, covox na procku, do tego warp na procku,  myide na procku, pieterko do atarki trza bedzie dobudować.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

10

Odp: Rozszerzenia Atari XL

covox nie jest na procku ;-)



ale moze byc ....jak sie monter wykaze

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Juz jest, sie monter sie dzisiaj wykazal.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Ale w jakim sensie, tzn to wszystko jest na 6502 nalutowywane? :) To ja mam pomysł - nalutować na proca podstawkę i wyprowadzić gniazdo na zewnątrz - i te rozszerzenia dać jako karty- albo chociaż równoległe podstawki - tu już nie ma czarowania, sama kablologia :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

13

Odp: Rozszerzenia Atari XL

nie filozuj
cpu jest oszczedzane dla turbo (np u mnie juz zajete), antic dla vbxe, gtia jest pod vbxe, vbxe konczy sie na systemach - ludzie tam maja z jakiegos wzgledu piramidki
w bok sa w jedna strone pokeye gdzie wystepuja simplesterea mojego autorstwa i pajero i oba sa kompatybilne z vbxe - u mnie jest 1mm przerwy miedzy vbxe a simplestereo
w druga strone jest sobie miejsce na dopalacz (polaczony tasma z gniazdem proca)
nie ma pamieci dynamicznych, nie ma freddiego - to nie jest science fiction, to juz jest

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: Rozszerzenia Atari XL

A jak jest z kompatybilnością różnych rozszerzeń pamięci? Są takie uniwersalne (np. z przełącznikiem) Lotharek, czy twój 1MB z allegro da się zaadaptować do 800XL bo piszesz o 130XE.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: Rozszerzenia Atari XL

zaxon napisał/a:

do tego warp na procku

Akurat Warp na procku (a raczej w miejsce zamiast niego) to dobre rozwiązanie ;)

16

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Wszystko da sie "zaadaptować"... tylko pytanie ile z tym jest roboty. No i czy nakład pracy daje efekt entuzjazmu u montera. Ty się może wstrzymaj chwilę aż Candle ogłosi to i owo oficjalnie.....

17

Odp: Rozszerzenia Atari XL

wieczor napisał/a:

Ja jestem developerem nie userem, więc żeby podevelopować, powinienem to wszystko mieć

Moim skromnym zdaniem dla programisty ważne są przede wszystkim oprogramowanie i dokumentacja, a nie sprzęt.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

18

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Ooooczywiście. Ale lepiej nie jechać na ślepo i mieć chociaż szansę ujrzenia tego co się robi nie? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

19

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Zgadza się.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

20

Odp: Rozszerzenia Atari XL

pajero napisał/a:

Ty się może wstrzymaj chwilę aż Candle ogłosi to i owo oficjalnie.....

A ogłosi? Wiem, że jakiegoś mega extend patcha konstruuje... To się wstrzymam :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

21

Odp: Rozszerzenia Atari XL

wieczor napisał/a:

[...]A co do 816 i nabywalności, [...]

i odświeżając wątek aktualnie znalezione, jeżeli wersja "-4" może się przydać:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie … K:MEWAX:IT

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

22

Odp: Rozszerzenia Atari XL

wersja -4, to wersja do 4MHz, wiec mozna ja puscic conajwyzej z 2x predkoscia std 6502 z atarki.
do rozszerzauki takiej jak ma np. pinokio, tj. 65816adp - nadaje sie. do warp7/14 - juz gorzej.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

23

Odp: Rozszerzenia Atari XL

Dzięki mowny - kupiłem obydwie sztuki.

Poszło PayPalem, będą na Warp4 :)


Trochę drożej, ale w Holandii jest jeszcze trochę:
http://cgi.ebay.pl/1-PC-GTE-G65SC816P-4 … 335e7a9229

Jeśli dobrze rozumiem, przesyłka nierejestrowana na ryzyko kupującego?
This item is shipped to Europe/ROW Priority (no Track & Trace no Insurance, Buyers own risk!).

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-05-28 20:42:04)