Temat: PCMCIA Tuner - szybko jak na pci ......

czy sa opóźnienia w wyświetlanym obrazie na jak na tunerze USB ?


zastanawiam sie nad TUNEREM na pcmcia do mojego laptoka.

Moj poprzedni TUNER ( USB - zlacze composite video)  dawal obraz z ATARKI bez zastrzeżeń . Problemem dla mnie było opóźnienie ...polegało ono na tym, iz mijał jakis czas od momentu akcji (klawisz, ruch joya, etc) do reakcji na ekranie monitora. Z racji ww TUNER NA USB nie jest uzywany z ATARCIA.

W komputerze stacjonarnym uzywam urzadzenia na PCI - starego winfasta na "FILIPSIE" 7130 i  jestem zadowolony..ale zeby pograc  na wyjezdzie na atarce  nie moge brac ze soba stacjonanego, a nie wszedzie jest mozliwosc podlaczenia do TV. (EMU odpadaja- tylko real)

tak wiec powracaj do sedna --- JAK SIE ZACHOWUJE TUNER NA PCMCIA - ma opoznienia jak tuner na USB (dyskwalifikuje granie na ATARCE) czy tez bardziej jak karta na PCI ??


ps. moze ktos polecic cos madrego na pcmcia ?


ps. wydaje mi sie ze temat delikatnie poza działem forum, ale do bałaganu mi nijak nie pasował...

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-03-14 16:17:38)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: PCMCIA Tuner - szybko jak na pci ......

Wiesz, żeby sobie pograć, to ja bym emulator na laptoku postawił i tyle :)) Ale jak już chcesz koniecznie oryginał, który jest hm... i tak mocno stacjonarny to może coś takiego:

http://allegro.pl/item583079804_rewelac … s_aku.html

(wziąłem pierwszy z brzegu)

Co do opóźnień - to zależy pewnie od chipsetu dekodującego obraz TV - przy oglądaniu zwykłego TV raczej nikomu nie przeszkadza... Trzeba by wziąć jakiś najszybszy możliwy.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: PCMCIA Tuner - szybko jak na pci ......

poszedlem za rada...i mam :

POLECAM !! nareszcie jestem zadowolony !



http://www.piekary.net/~lotharek/atari/www/medion.html

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: PCMCIA Tuner - szybko jak na pci ......

lotharek napisał/a:

poszedlem za rada...i mam :

POLECAM !! nareszcie jestem zadowolony !

Cieszę się, że pomogłem - dobrze wiedzieć że to działa - może też sobie sprawię ;) A tak poza tym - jak z wejściami? Ma to pełne SVIDEO (chroma/luma) czy tylko kompozyt? I tak bez znaczenia bo obraz - kryształ, ale myślę też o większych kompach (amiga/st)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: PCMCIA Tuner - szybko jak na pci ......

ma pelne s-video a obraz jest malutki ale spoko :-) malo miejsca w plecaku :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: PCMCIA Tuner - szybko jak na pci ......

lotharek napisał/a:

ma pelne s-video a obraz jest malutki ale spoko :-) malo miejsca w plecaku :-)

No, malutki... 7 cali :) Ale jest na pełnym ekranie?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: PCMCIA Tuner - szybko jak na pci ......

8 cali

nie jest na calym ale jeszcze sie nie wgryzlem w instrukcjie

moze bedzie na calym

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey