1

Temat: Atari i video games na Wykopie

Dwie ciekawostki, ktore niedawno trafily na glowną Wykopu:

http://www.wykop.pl/ramka/144832/keep-e … szystkiego

Jako liberal sam pomysl wydawania 4mln pieniedzy podatnikow w taki sposob, tj nie sprawdziwszy uprzednio, ze na swiecie istnieja darmowe emulatory i biblioteki gier na wszystkie platformy, uwazam za kiepski. Ale wazne jest, ze bodaj pierwszy raz "oficjalne czynniki" uznaly gry komputerowe za nasza "spusciznę".

A tu cos juz tylko o Atari do smiechu :)
http://www.wykop.pl/ramka/142253/paranormalne-atari

Cytat pochodzi z portalu poswieconego zjawiskom paranormalnym, temat "radiowe audycje-widmo" :)

2

Odp: Atari i video games na Wykopie

Już kapłani w starożytnym Egipcie i Babilonii wymyślili, że jak się da odpowiednią otoczkę, to szarą masą sterować można dowolnie czerpiąc z tego krociowe zyski, przy okazji nic nie robiąc. Przetrwało do naszych czasów, mimo że człowiek wylądował na Księżycu.

3

Odp: Atari i video games na Wykopie

1. Bez sensu, ale rzeczywiście, jak kto zdolny, może niego $$$ zarobić. Jednak to, co jest do wszystkiego, w rzeczywistości jest do niczego. Btw. jest MESS, może to rozwijać. ;)

2. "No cusz"

:D

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Atari i video games na Wykopie

Te głosy to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Radiostacje_numeryczne

5

Odp: Atari i video games na Wykopie

Zenon/Dial: masz u mnie Nobla ;)

Jak myślisz czy np. edukacja na właściwym poziomie może coś tu zmienić ?


Nosty: tak UE czaasami potrafi wskazać właściwy kierunek.


miker: Nie był bym tak radykalny. Emulator MAME jest wieloplatformowy i dowodzi, że to może być dobre i dobrze działać.

Ja tu widzę pewien potencjał. Przykładowo ja bym się bardzo dobrze czuł pisząc jakiś kod do takiego projektu i myślę że nie tylko ja chętnie bym napisał część jakiegoś emulatora. Dodatkowo jest to okazja do pisania emulatora za co dostawałoby się kasę a to takie łatwe nie jest.


?Brzmiało to jakby szum morza? he he :D :D Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem o Atari ;)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

6

Odp: Atari i video games na Wykopie

Hmm, panowie z tego co widzialem u znajomego to juz jest, wyglada troche jak PSP, emuluje sporo ,ma system jak linux, ogolnie fajna zabawka.
A opracowywanie standartow przez Unie jakos mi sie zle kojarzy

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-02-16 23:47:11)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: Atari i video games na Wykopie

zaxon: We wcześniejszym poście starałem się docenić wysiłki UE, jednak w praktyce jest tak, że właśnie jest z tym kiepsko. Np. w latach 90. UE zapewniało, że opracuje dla całej europy jakiś hiper standard do mediów i multimediów co miało konkurować z np. tym co mieli (już wtedy!) Japończycy. Efekty są takie że do dziś nic nie powstało i jesteśmy przez to jeszcze bardziej zacofani... jedyne co się udało zrobić (co było najprostsze) to w końcu wprowadzić powoli HD.

Ostatnio edytowany przez Tdc (2009-02-17 00:57:13)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

8

Odp: Atari i video games na Wykopie

No i zwymiarowanie krzywizny banana o tym nie zapominajmy .Poza tym standart sie sam obroni  i wykreuje bez narzucania bandy urzedasow. A standarty to tworza firmy a nie kraje , juz przezylem vhs kontra beta i pare innych. Poczekamy, zobaczymy. Ale jak widze ze urzedowo sie czyms zajmuja to wiem ze od razu to zostanie s...ne. sorry ale lata praktyki.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-02-17 02:30:09)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: Atari i video games na Wykopie

Faktycznie, od standardyzowania multimediów i elektroniki domowej to urzędasy powinny się trzymać z daleka, ale nie popadajcie w tani mikkizm ;). Ja sobie jakoś nie wyobrażam, by np. nie istniały urzędowe, odgórne, państwowe regulacje dotyczące ruchu lotniczego, obiegu co mniej ciekawych substancji chemicznych itp. Nie można powtarzać, że "oni" jak się za coś wezmą to zepsują z definicji bo bez nich i tak się nie obejdziemy.

Mnie w tym info boli robota dziennikarska. Praktycznie nic nie napisali o samym sprzęcie. A to jest istotne. Pomyślmy chwilę. Jaką wartość ponadczasowa ma emulator napisany w C i działający np. na telefonie komorkowym? Jaką ponadczasową wartość ma płyta CD? Za 100 lat bardzo trudnym i kosztownym może się okazać skompilowanie czegoś napsianego w C albo odczytanie płyty. Na pewno uczciwe zrobienie takiej maszyny czasu nie jest sprawą trywialną i osobiście byłbym zdziwony gdyby zamkneło się w 4 bańkach. Niestety jak znam życie ten super ponadczasowy emulator to będzie jakiś w mairę zwykły komp do którego też trzeba będzie w koncu napsiać emulator :D