1

Temat: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Witam.Niedawno padł mi procesor CO14806 w Atari65XE(wraz z expansion port).Stwierdziłem że wersja z tym portem jest dosyć rzadka i postanowiłem ożywić ten komputer.Jak się okazało,w sklepie nie można było dostać oryginalnego CO14806,ale był za to SY6502.Jednak procesory te różnią się trochę od siebie m.in. tym że sygnał R/W w jednym procku jest na nóżce 34 a w drugim na 36.Jak zauważyłem można bez problemu połączyć te nóżki ze sobą gdyż w CO14806 nóżka 34 jest n.c.Jednak największy problem tkwi w tym iż 6504 nie ma sygnału HALT.Moje pytanie brzmi:czy komputer będzie działał bez tego sygnału?albo ewentualnie czy ten sygnał można zrobić na kilku TTL-ach?,bo jak wyczytałem na jednej ze stron,to w Atari 800 sygnał HALT tworzyły 4 układy scalone.

2

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Bez HALT-a nastąpi konflikt Antica i 6502, 6502 może pobrać z losowej komórki pamięci losową wartość, co niechybnie doprowadzi do zwiechy na samym starcie.

3

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Dziękuje za szybką odpowiedź.100% pewności nie mam czy to akurat CO14806 się popsuł ponieważ sytuacja wygląda następująco:ze starej płyty głównej z Atari 65XE(kiedyś kupiłem ją w celu zdobycia Pokeya) wylutowałem tego procka i na ekranie pojawia się to samo zarówno z SY6502 jak i tym wylutowanym CO14806.Ekran wygląda tak:na górze jest kolor czerwony,na dole czarny i jeszcze trochę poziomych pasków lata na ekranie.Czy to czasem nie jest może wina Antica?Wie ktoś z was jak to sprawdzić??

4

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Paski i kolory mogą właśnie sugerować, że ANTIC coś odczytuje i pluje na ekran. Być może to pamięć. Ale tak ogólnie "gdybając" to kwestia "wróżenia z fusów" ;)

5

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

a nie lepiej poprosic kogos tutaj o procka do atari ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Jeżeli ma ktoś na sprzedaż procka to z chęcią kupię,ale oczywiście w rozsądnej cenie,najlepiej z warszawy.Co do postu macgyvera,to na pewno nie pamięć,bo wymieniłem wszystkie na km4164 ,bo tamte grzały się mocno i tester pamięci potwierdził że były one zwalone.Freddy na pewno nie jest uszkodzony,bo na oscyloskopie widać sygnały na liniach adresowych pamięci

Ostatnio edytowany przez kamus (2009-01-11 20:01:15)

7

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

pisz na priv

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Komputer po wymianie procka działa.Jeszcze raz dziękuję za niego.P.S. Co można podłączyć do expansion port,bo w internecie nic nie znalazłem co można byłoby do niego podłączyć??

9

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Możesz np. niektóre mpgrajki etc. ładować/zasilać, sygnał audio zapodać i... chyba niewiele więcej (jeżeli z samego expansion/extension korzystasz, bo jak razem z gniazdek karta, to prawie to samo co pod PBI).

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2009-01-15 00:27:05)

wszystkie trzy strony świata

10

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Ewentualnie interfejs dysku twardego KMK JZ/IDE (zewnętrzny).

11

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Ale to też chyba z kompletu CART/ECI, a nie z samego ECI.

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2009-01-16 14:47:26)

wszystkie trzy strony świata

12

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

Bo ECI z założenia jest rozszerzeniem wyprowadzeń złącza cartridge, a nie "samodzielnym" złączem.

13

Odp: CO14806 na SY6502 czy można tak??

kamus napisał/a:

Jeżeli ma ktoś na sprzedaż procka to z chęcią kupię,ale oczywiście w rozsądnej cenie,najlepiej z warszawy.Co do postu macgyvera,to na pewno nie pamięć,bo wymieniłem wszystkie na km4164 ,bo tamte grzały się mocno i tester pamięci potwierdził że były one zwalone.Freddy na pewno nie jest uszkodzony,bo na oscyloskopie widać sygnały na liniach adresowych pamięci

Jakby jeszcze jeden był potrzebny, to tutaj Nadaje się?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2009-01-19 23:02:46)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.