1

Temat: problemy z QA

mam maly problem ze stworzeniem pliku z naglowkami blokow, chociaz przy normalnej asemblacji do pamieci wszystko jest ok.Czy wie ktos moze co mozna z tym zrobic?
http://www.sendspace.com/file/vhuonm
(plik main.asm /run 8035,memhi 7000)

2

Odp: problemy z QA

dysk trzeba wstawic do D2:

3

Odp: problemy z QA

asemblowanie na dysk (po zmianie argumentu OPT) daje plik wynikowy torżsamy z GILP.XEX

"firmowy" dysk dosu XDOS24D (jest na stronie KAZ'a) zawiera użyteczny programik do wyświetlania nagłówków pliku, nazywa się MAP

potraktowanie nim pliku wynikowego uzyskanego z Twojego programu oddaje następujące wiersze informacyjne:
7000-73ef
c385-0099
ERROR 136

ewidentnie więc już drugi blok nie zawiera prawidłowych nagłówków i chyba jakaś cząstka kodu "robi" za ten nagłówek:

85C3  STA $c3
9900 STA $??00,Y

nie wiem tylko z jakiego miejca programu jest ten kod, bo ten z drugiego bloku zaczyna się inaczej (może w ogóle nie jest to wygenerowywane z Twojego kodu?!)

W instrukcji QA jest taka adnotacja dotycząca instrukcji ICL:
"Możliwe jest łańcuchowanie plików poprzez użycie w pliku dołączonym kolejnej instrukcji ICL. Powinna to być ostatnia instrukcja, ponieważ po napotkaniu instrukcji END lub końca pliku dołączanego, asembler powraca zawsze do programu w edytorze."

Może jest tu zawarta sugestia, że inna metoda posiłkowania się instrukcją ICL pod QA nie działa w każdej formule OPT (np. generowania do postaci pliku).
Dla mnie wygląda to tak jakby możliwe było użycie w kodzie źródłowym tylko jednej instrukcji ICL, kiedy asemblujemy do pliku wynikowego.
Oczywiście mogę się mylić. Nie sprawdziłem stanu rzeczy zbyt dokładnie, trochę zgaduję.

4

Odp: problemy z QA

Z tego co ja pamiętam z czasów kiedy pisałem pod Quck Assemblerem to miał on sporo błędów, jeden z nich był właśnie przy dyrektywie "icl", także praktycznie rzadko kiedy używałem tej dyrektywy.

5

Odp: problemy z QA

w takim razie mysle nad przerzuceniem sie na Qasm,tylko mam problem z konwersja plikow z ATASCII do ASCII(przy poleceniu "extract"n.p. w AtrUtil znak konca wiersza wyswietla sie jako ">"i caly kod wyswietlany jest w 1 linii),znacie moze jakis sposob na to?

6

Odp: problemy z QA

juz znalazlem na to sposob w starych postach.