1

Temat: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Męcz, mozemy w duecie ,  KMK mi sie juz robi,  po swietach jade na gielde po CD rom laptopowy, akurat mi spasuje do xegsboxa.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

2

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

A kto ci montuje interfejs, jeśli wolno wiedzieć?

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

bez obaw Draco, na pewno licencjonowany elektronik :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

4

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

~Zaxon: to kup sobie razem z przelotką na normalną taśmę 3,5", na przelotce zewrzyj 45 z 47 :)- i masz slave

Kontakt: pin@usdk.pl

5

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Pin, taki mam plan, czytalem o twoich bojach ide po przetartej sciezce.

Drac030 KMK/Idea  sklada mi znajomy elektronik.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

zaxon napisał/a:

elektronik.

Draco :) - Ten z "Pana Kleksa"

Kontakt: pin@usdk.pl

7

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

zaxon napisał/a:

znajomy elektronik.

Zaskakujesz mnie, bo ja myślałem, że Claudia Cardinale.

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Claudia Cardinale składa KMK na boku i nie płaci opłat licencyjnych

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

9

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Nic nie wiem o tym zeby to byla jakas Claudia Cardinale. Interfejs montuje mi Piguła jesli to takie wazne. W atari zamontuje sobie sam, to chyba moge?
Mam wrazenie ze zostalem potraktowany jak jakis kombinator.  Cóż,  z paroma osobami na forum handlowalem, paru osobom podsylalem potrzebne rzeczy za darmoche. Zalatwialem uklady latwiej u mnie dostepne jakos tak bezinteresownie. Dziwny jestem widac.
A najzabawniejsze ze mam w domu jedno KMK/IDEA i bez wiekszych problemow moglbym zrobic kopie ale uczciwie wolalem zeby zrobil mi to ktos inny kto ma wszystkie blogoslawienstwa tworcow zeby bylo normalnie i uczciwie.
Coz ,zycie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

10

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

~Zaxon - a tak na serio, to pytania potraktowałeś zaiste zbyt poważnie chyba :)

Kontakt: pin@usdk.pl

11

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

zaxon napisał/a:

Interfejs montuje mi Piguła

O tę informację mi chodziło. Być może Piguła, jeśli zwrócisz się do niego z takim pytaniem, zechce ci wyjaśnić, dlaczego w ogóle mnie to interesuje.

@macgyver: już to parę razy było wałkowane. Główny problem to biblioteka, która ma 16 KB, a którą trzeba byłoby ładowac do pamięci razem z COMMAND.COM-em. Teraz mamy ją na dwóch bankach carta, jej "załadowanie" oraz usunięcie z pamięci trwa ułamek sekundy, a przełączenie banków to kilka cykli. Biblioteka ładowana do RAM-u musiałaby zająć 16 KB (zmniejszając ilośc pamięci dostepnej dla programów, zwł. MENU) i wczytywałaby się na tyle dłużej, że załadowanie COMMAND.COM po wykonaniu jakiejkolwiek komendy zaczęłoby byc odczuwalne.

Umieszczenie biblioteki w dodatkowej pamięci z kolei spowodowałoby wydatne podniesienie MEMLO przez listę symboli i kod zarządzający, a poza tym biblioteka w dodatkowej pamięci umieszczona być nie może, gdyż musi istnieć możliwość takiego przełączenia bankóow, zeby była w pamięci widoczna jednocześnie ze SPARTA.SYS (który przewaznie rezyduje właśnie w bankach rozszerzenia). A pod ROM-em się nie zmieści (pomijając, że niekiedy musi też być widoczna jednocześnie z ROM-em).

Ogólnie: roboty dużo, efekty mizerne. Łatwiej zrobić kart.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2008-12-27 14:15:11)

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

a dlaczego Cie Draco interesuje ?

Zaxon - nie przejmuj sie ;-) akceptacja ww zachowań przychodzi z czasem a później tylko śmieszy ;-)

tez mam swoje KMK i sio2sd - i jak ty -   tez nie widzę problemu zeby je skopiować, a mimo wszystko uderzam do Pigulastego..

Ostatnio edytowany przez lotharek (2008-12-27 15:51:32)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

lotharek napisał/a:

a dlaczego Cie Draco interesuje ?

Myślę, że jeśli sam nie jesteś w stanie na to wpaść, to wyżej wspomniany Piguła również tobie to chętnie objaśni. Do tej pory na twoim miejscu - zwłaszcza na twoim - powstrzymał bym się od komentarzy na temat "tego typu zachowań".

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

a co sie Draco zmienilo ze piszesz do TEJ PORY ??


a tak swoja droga, Draco, masz cos do mnie ?? obserwuja Twoja aktywnosc u Kaza na straganie oraz rzucane mimochodem aluzje, odnosze wrazenie, ze cos nie halo...

zaxon - jak bedziesz cos wiedzial, napisz ;-)

Ostatnio edytowany przez lotharek (2008-12-27 16:25:26)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

15

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Do tej pory = dopóki ci nie objaśni.

KMK
? HEX$(6670358)

16

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Draco a czemu ma mi Pigula objasniac? Nie widze go w tym watku ? To ty sie dopytujesz ,rzucasz aluzje i zgryzliwosci wiec wyjasnij moze mi , jako newbie, o co chodzi? Moze byc na prv, chce po prostu wiedziec o co chodzi??

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

17

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Możesz mi wskazać, gdzie rzucam aluzje i zgryźliwości? Zapytałem cię po ludzku, "kto ci montuje interfejs".

@lotharek: nie udawaj idioty, świetnie wiesz, o co chodzi.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2008-12-27 17:35:48)

KMK
? HEX$(6670358)

18

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Czy wy nawet w święta nie możecie się opanować! Sprawa jest prosta jak drut i wielokrotnie była wałkowana już na tym forum. Autorami interfejsu KMK są 2 osoby - hardware zrobił Jacek Żuk a za software odpowiada Draco.
Umowa między Pasiem Mną a Draco była taka, że nikt nie będzie bez zgody powyższych autorów sprzedawał gotowych zabawek - tylko dzięki temu powstała unowocześniona wersja IDEA. Od każdej sztuki mały kawałek tortu trafia do autorów kmk'i, dlatego też nigdzie w sieci nie znajdziecie pełnej dokumentacji do tego rozszerzenia!
Draco z mojej strony mogę tylko przeprosić za delay - ale skończyły mi się limity na paypalu i musiałem poczekać na odblokowanie konta!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

no ja to tez tylko chcialem kupic a tu mi wyskoczyly "glowy Lenina znad pianina" i zrobila sie afera

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

20

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Nie "zrobiła się", tylko sam osobiście ją zrobiłeś, zamiast odpowiedzieć na moje pytanie, że "Piguła". To byłby koniec tematu.

KMK
? HEX$(6670358)

21

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Bylby ale bylem ciekawy co bedzie dalej. Juz wiem.  Proponuje koniec tematu?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

22

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Chcialem tylko zauwazyc, ze po raz drugi zupelnie niepotrzebnie doszlo do tak niefortunnej i pelnej nieporozumien wymiany zdan (pierwszy raz na stronie Kaz'a) i po raz drugi zauważam, ze ani na stronie Draco poswieconej interfejsowi, ani w Atariki nie ma slowa o licencji.  Ani o tym kto ma prawo skladac interfejs.
Moge sie domyslac powodow, dlaczego tak jest, ale to rodzi nieporozumienia, szczegolnie przy tak "tajemniczym" sposobie zadawania pytan.

Pax Panowie!

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-12-27 21:01:51)

23

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Draco-  sorry, ze pojde po bandzie tak nisko, ale przeginasz ziomal. dobrze wiesz od dlugiego czasu ze idea mam od Pigulastego, jak i reszte i-facow.


skoro Pigulasty ma RIGHTS, to ja kupujac od niego moge IDEa mlotkiem za......bac gdzie chce i nic ci do tego.

tak wiec - wesolych swiat, happy new year and keep Your business...



EOT...popracuj lepiej nad OSEM dla ogolu z wyborem boot-partycji i ultra sio

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

24

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

lotharek, nie bardzo rozumiem, skąd w ogóle wziąłeś się w tym wątku i co to są za teksty.

KMK
? HEX$(6670358)

25

Odp: Offtop wt. SDX - przeniesiony

Pax oczywiscie , ok ile by kosztowaly pelne prawa do KMK/Idea,  schemat,  soft i zrzeczenie sie praw autorskich? Ilu autorow konstruktorow ile ogolnie za calosc, powaznie pytam. Jesli bedze mnie stac to kademu zaplace .Mowi to czlowiek ktory bez wiekszego namyslu wyplacil 2 tys zl za pokeye i nie liczyl na zwrot w szybkim czasie.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-12-28 00:36:25)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993