1

Temat: Kanon polskiej Wikipedii

Wszystko wskazuje na to że do Kanonu polskiej wikipedii w kategorii gry komputerowe trafią dwie gry z Atari: Robbo oraz A.D. 2044.

W tej kategorii jest 8 pozycji a są to:
1.     Robbo
2.     Wiedźmin (gra komputerowa)
3.     Polanie (gra komputerowa)
4.     Blockout        
5.     CD Projekt    
6.     Wielka Rzeczpospolita    
7.     Painkiller (gra)    
8.     A.D. 2044

Właściwie Blockout też wiąże się z Atari.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

Przypomina mi to chaotyczne programy jakie pojawiaja sie na TVN Style bodajze, o tytulach zestawien wymyslonych na sile, typu "66 ikon polskiej popkultury".
Ogolnie to nic nie wnosi - przypadkowe g... na ktore szkoda czasu.

3

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

nosty: KpW służy np. do nienetowych wydań wikipedii (np. papierowych i elektronicznych) - chodzi o zebranie najistotniejszych w danym kraju haseł. Więc jakiś głębszy sens to ma - w stosunku do TVN.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

4

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

A kto to wybierał? :(

5

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

ja! :D :D

Żartuję. Na wiki wybiera się demokratycznie. Nie wiem kiedy i jak ale wiem że są wikipedyści którzy mają własne wizje tych haseł (choć chyba pod względem Atari nie różnią się od tego).


A co Tobie Ratai brakuje tu jakiegoś tytułu ?

Ostatnio edytowany przez Tdc (2008-11-13 00:15:50)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

6

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

A.D. 2044 najprawdopodobniej przeszlo bo bylo pierwsza polska gra wydana na CD ztcp (wersja blaszana)
Robbo to rowniez "blaszana gra", tak wiec nie wiadomo czy chodzilo o wersje atari (chociaz tu raczej malo prawdopodobne by chodzilo o wersje pc)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

A nie warto rozbudować tego artykułu? Jakieś screeny na przykład, może więcej informacji od autora oryginału?

8

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

Ja mam swój prywatny i obiektywny rankin tutaj i "chromolę" jakieś tendencyjne :D U mnie jest zdecydowanie więcej atarowskich pozycji ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-11-13 15:47:36)

9

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

macgyver: ha ha:) Lubię takie "obiektywne" opinie :D
Ale swoją drogą bardzo fajne tytuły dobrałeś.

Co do tematu to w Wikipedii chodzi o polskie tytuły.


xan: przydało by się, ale na wikipedię nie da się umieśćić screen shota - najwyżej sam możesz coś takiego namalować i dodać do tekstu.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

10

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

Tdc napisał/a:

xan: przydało by się, ale na wikipedię nie da się umieśćić screen shota - najwyżej sam możesz coś takiego namalować i dodać do tekstu.

jak nie?
a co jest na przykład tutaj?

Ostatnio edytowany przez xan (2008-11-13 16:32:47)

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

To jest w angielskiej. W polskiej pod tym względem są inne zasady  nie można dodawać screenshotów z komercyjnego oprogramowania.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: Kanon polskiej Wikipedii

he, he ja też czasami tracę świadomość czy czytam coś na stronce w pl czy en... ;)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P