1

Temat: Action! + SpartaX ?

Chciałbym pod emulatorem Atari800win zrobić to samo co w real Atari: czyli zrobić widowiskową wieżyczkę z cartridge'ów:) Niestety nie wiem jak to zrobić na emulatorze... :(
Ktoś ma jakiś pomysł ?

Dotyczy plików: act1183.bin oraz sdx421.bin

Do tej pory myślałem że na tym emulatorze można wszystko, ale jednak teraz zgłupiałem ;)


Obecnie działam na plikowej wersji sparty 3,2g, która mi już niejednokrotnie zwaliła atra... :( w tym na ostatnim party, gdy składaliśmy demko... sami rozumiecie że mam już NIECO dość tej wersji :D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Action! + SpartaX ?

a probowales zamiast sparty 3.2 uzyc bewe dosa?
jest w miare kompatybilny ze sparta (system plikow na pewno, nie wiem jak reszta - draco pewnie jest 5 kilo madrzejszy w tej materii).

3

Odp: Action! + SpartaX ?

a po co bewe dos, jak można faktycznie sprawdzić jak temat wygląda pod SDX? - co do emulatora, to nie wiem, czy jest to możliwe - a Sparta dyskowa jest do niczego, to fakt.

Kontakt: pin@usdk.pl

4

Odp: Action! + SpartaX ?

pin: tdc dosc wyraznie pisze ze chodzi mu o emulca, wiec troche nie trafiles ;)
tdc: o ile mi wiadomo - jest to niemozliwe pod kazdym z naszych emulcow. na wszelki wypadek napisz maila na atari800-devel

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: Action! + SpartaX ?

Bober: spróbować oczywiście mogę, jednak chodzi mi o to aby w końcu dos się nie doczytywał, lecz aby to działało tak jak na real Atari.

Pin: no tak. A tak przy okazji co jeszcze wiadomo o tej sparcie - co jest w niej do niczego ?

jellonek: szkoda. Co do atari800-devel wiesz nie mam w tej chwili głowy na to, może ktoś za mnie napisze lub pomyślimy o tym jak będę miał więcej czasu.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

6

Odp: Action! + SpartaX ?

tu mozesz napisac, a do atari800-devel nie masz glowy? heh - przegiecie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Action! + SpartaX ?

Tdc - w sumie, jeśli nie wiesz co jest w Sparcie X do czego a dodatkowo dysponujesz emulatorem to proponuję: użyj innego dosa :)

Kontakt: pin@usdk.pl

8

Odp: Action! + SpartaX ?

On pyta nie "co w Sparcie X jest do czego", ale "co w Sparcie 3.2 jest do niczego".

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Action! + SpartaX ?

pin: to od mustaka tak wycina umiejetnosc czytania ze zrozumieniem? heh. to mocniej motywuje moje abstynenckie postanowienie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: Action! + SpartaX ?

faktycznie, niniejszym nie czytam tego topica, bo faktycznie nie umiem go przeczytac. W kazdym razie EOT :)

(poza tym, to z niepicia - od dwoch tygodni) :D - serio

Kontakt: pin@usdk.pl

11

Odp: Action! + SpartaX ?

pin - nie strasz, ja dopiero od soboty, ale - widzac twoj przypadek - moze lepiej nie dopuszczac do tego? :)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: Action! + SpartaX ?

Pin: ... niestety wszyscy się starzejemy ;) :)

jellonek: no wiesz - jak się nie ma czasu to się go nie ma... sprawa prosta. Obecnie każdą wolną chwilę wykorzystuję na Atari (kilka rzeczy niebawem zobaczycie) i naprawdę nie mam głowy do innych spraw. Mam nadzieję że za kilka miesięcy powrócę do rzeczywistości... choć nadzieja matką głupich... powiadają... ;)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

13

Odp: Action! + SpartaX ?

Na emulator, chciałeś powiedzieć. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

14

Odp: Action! + SpartaX ?

Bober: chodzi Tobie o BW-DOS 1,3 ?
Jeśli tak to dos ten daje mi mniej miejsca w pamięci. free RAM jest w nim od $25EC. W sparta 3,2g jest od $1EAA - no i jest trudna do pokonania pod tym względem.

epi: no właściwe tak, ale tym razem jest to raczej rola pośrednia bo nie miałem tu na myśli np. tego tematu, lecz np. przygotowywanie opisu zawartości pewnej dyskietki, z którym zapoznacie się niebawem o ile internet nie przeżyje czegoś podobnego jak ostatnio ekonomia :D Dodatkowo ostatnio prowadzę dość sporo ciekawej korespondencji z różnymi osobami, a efektem tego jest np. gra która ma powstać niebawem a pomysł pojawił się właśnie dziś (to nie będzie moja gra).

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

15

Odp: Action! + SpartaX ?

tdc: zdecyduj sie - chcesz cos co sie nie bedzie doczytywalo, czy cos, co ma niskie memlo? dos od bewe ztcp sie nie doczytuje i dlatego wlasnie zostal Ci polecony.
az takie problemy masz z upchaniem wszystkiego do pamieci ze 6 stron robi Ci duze problemy? toz to ledwo co ponad 1k.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: Action! + SpartaX ?

Zapytaj Foxa co jest w stanie zmieścic w 1KB :P

17

Odp: Action! + SpartaX ?

w swojej karierze przerabialem juz tablice na stosie, bo nigdzie indziej placu nie bylo :)

18

Odp: Action! + SpartaX ?

vascox: masterdos jest przykladem tego co fox wlasnie staral sie upchnac przy jak najnizszym memlo...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: Action! + SpartaX ?

Vasco/Tristesse napisał/a:

Zapytaj Foxa co jest w stanie zmieścic w 1KB :P

Ja muzę zmieściłem w 256 bajtach, tyle że się wykonuje ze 3/4 ramki, ale przeca koderem nie jestem.

jellonek: myślę, że jednak Fox sam by lepiej opisał dlaczego ten dos jest taki, jaki jest i dlaczego aż/tylko tyle zajmuje i ma takie ficzery jakie ma a innych nie ma bo nie ma.

---

Poza tym offtopic kwitnie i rychło to się może skończyć zamknięciem tego tematu.

I Ty zostaniesz big endianem...

20

Odp: Action! + SpartaX ?

miker: yyy - nie bardzo czaje do czego piejesz... no i opisal na atariki. przy wbudowanym interpreterze polecen (calkiem sporo wewnetrznych) obsludze "baczy" wlasnych procedurach io - no wlasnie upchnal tego bardzo duzo, przy tak niskim memlo...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: Action! + SpartaX ?

Faktycznie opisał, nie zaglądałem tam dawno.

Brakuje tylko downloadu jakiego...


PS. pieję? A to ci się udało...

I Ty zostaniesz big endianem...

22

Odp: Action! + SpartaX ?

jellonek napisał/a:

tdc: zdecyduj sie - chcesz cos co sie nie bedzie doczytywalo, czy cos, co ma niskie memlo?

Zdecydowałem się, jak rasowy programista chcę wszystko !;) :)

jellonek napisał/a:

az takie problemy masz z upchaniem wszystkiego do pamieci ze 6 stron robi Ci duze problemy?

No właśnie mam parę takich większych źródełek...
... które sprawiają wybitne problemy jeśli chodzi o pamięć...

jellonek napisał/a:

toz to ledwo co ponad 1k.

Dla mnie to AŻ 1858 bajtów ;) :)


Bober: fajnie :D lubię takie jazdy :D :D

Ostatnio edytowany przez Tdc (2008-10-11 00:22:13)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

23

Odp: Action! + SpartaX ?

tdc: nie jestem pewien, ale jesli sie nie doczytuje - to jedynym rozwiazaniem dla ciebie jest sd-load

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep