1

Temat: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Zginął mi gdzieś w przepastnej szafie zasilacz do gumiaka - czy może ktoś ma takowy i pozbyłby się go za niezbyt wygórowaną cenę? Ew. proszę o podpowiedź czy dobrze wygooglałem parametry i można zastosować zamiennik, np. taki: http://allegro.pl/item410952444_zasilac … edion.html

Minus ma być w środku, right? Jeśliby się okazało, że ten w linku powyżej ma plus w środku to wystarczy zamienić przewody na kablu?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Może być, choć lepiej mieć 10-11V na wyjściu. Możesz też użyć zasilacza z peceta (12V). Ja kiedyś przerobiłem zasilacz atarynki biorąc zasilanie sprzed stabilizatora i chodzi OK. Minus w środku.

Ostatnio edytowany przez jer (2008-08-30 10:07:17)

3

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Hmm... a czemu 10-11V skoro wg google ma być 9V?

Jeżeli chodzi o zasilator od grzyba to moglbys dely zrobic spadek napiecia na diodach (troche mocy tez niestety stracisz) albo wymienic mu stabilizator (lub dac LM317)

4

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Tylko trzymaj sie tych 2A. Zauwazylem, ze ZX'y dziwnie sie zachowuja na zbyt slabych zasilaczach.
I sprawdz polaryzacje zanim podlaczysz!

5

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

A ten... Nie chciałby się ktoś piwa napić po zrobieniu mi takiego zasilacza, ew. podaniu linka do gotowego? :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

No cóż. Piwko chętnie wypiję. Co do zasilacza to... ekhm.... no kurdę, nie umiem. Mam takowy, ale jest mi potrzebny do mojej spectrumny:-)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

7

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Dely - mam orgynalny. chcesz ?? chetnie wymienie na zasilke do atarki

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Normalny zasilacz od spektrumny daje na wyjściu ok. 14V bez obciążenia. Pod obciążeniem spada do 10V.
9V to minimum minimorum dla poprawnej stabilizacji przez 7805.

9

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

9V to może i minimum, ale przy stabilizatorkach wyjątkowo podłej jakości (wszelkie ST, KIA i inne firmy krzak), przy przyzwoitszych, acz niewiele droższych (choćby motorola czy texas instruments) siedem z hakiem spokojnie wystarczy ;)



ps. pytanie jakie w trumnach były montowane?

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2008-09-01 00:25:51)

wszystkie trzy strony świata

10

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Lotharek, bardzo chętnie. Podaj adres.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Dely, a moze bys chcial z zasilka timexa 2048 w stanie TECHNICZNYM OK, wizulanie -4... za atarke moze by zepsuta ale zeby byla ladna??

Adres : http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=61795

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Też bym chciał zepsutą, ale ładną - cały czas szukam żeby sobie do niej VBXE włożyć :) Postaram się dziś wysłać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Zasilator do ZX Spectrum 48 KB zanabędę.

Dely - poslij mi na priva adres twoj, prosze

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey