1

Temat: Dziwny kabelek: d-sub -> md9

Witam, ponieważ mam problem z moim aktualnym kabelkiem do konwertera (ułamały się chyba żyły niebieskiego i zielonego, bo obraz z atarynki jest tylko czerwony), wykopałem z "zapasów" dziwny kabelek - z jednej strony VGA, z drugiej wtyczka jak z joysticka - czy ktoś z Was spotkał się może z takim kabelkiem i przypadkowo ma schemat odwrotnej przejściówki (tzn. z md9 na d-sub|out) ?

Z góry dzięki za pomoc.

___
Press play on tape...

2

Odp: Dziwny kabelek: d-sub -> md9

http://pinouts.ru/VideoCables/9to15VGA_pinout.shtml <- o tu jest opis takiego kabla. Chyba, że to nie jest akurat kabel VGA (ktoś użył takich samych wtyczek HD15 to nie zawsze VGA).
A poza tym opis masz do kitu bo ma być, HD15 <-> DB9 (albo D-SUB9) i kogoś możesz zmylić.

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2008-07-23 20:24:58)

3

Odp: Dziwny kabelek: d-sub -> md9

Dzięki za linka, ale to (chyba) nie ten. Ten kabel jest z któregoś mojego starego sprzętu i nie przypominam sobie, bym miał którąś kartę VGA z DB9(md9). Z tego, co sobie przypomniałem, to był on kupiony do jakiegoś starego monitora multisync, który miał wejście właśnie md9. Na kablu jest napis D-SUB, na wtyczce 9pin (męskiej) jest symbol jednego impulsu przebiegu kwadratowego zakończony strzałką w kierunku bolców, nie odwrotnie. Na 15pinowej jest symbol kwadratu, piny: przedostatni w drugim rzędzie, drugi i ostatni w trzecim są wyjęte, układ pinów jest lustrzany w stosunku do tego z Twojego linku:

  _____________
 /  O O O O O  \
 \ O O O x O   /
  \ O x O O x /
   \---------/

//EDIT: nie jest lustzrane - moja pomyłka, to co wziąłem za piny wtyczki, to były piny gniazdka monitora.
//EDIT2: dobra, mam schemat sygnałów VGA, sam dojdę który idzie na którą "nóżkę" na wyjściu.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-23 21:31:08)

___
Press play on tape...

4

Odp: Dziwny kabelek: d-sub -> md9

http://www.hardwarebook.info/9_to_15_pin_VGA

wszystkie trzy strony świata

5

Odp: Dziwny kabelek: d-sub -> md9

maw napisał/a:

dziwny kabelek - z jednej strony VGA, z drugiej wtyczka jak z joysticka

Były dawniej monitory SVGA z odłączanym kablem. W monitorze było 9pin D-sub. Pewnie to taki kabel.

6

Odp: Dziwny kabelek: d-sub -> md9

Tak, dzisiaj będę sprawdzał sygnały po stroniewtyczki dziewięciopinowej.

___
Press play on tape...