1

Temat: Profile 44 instalacja obsluga i takie tam.

Witam, musze odszczekac co pisalem o kolesiu u ktorego wylicytowalem ta zabawke. Wprawdzie przez pare miesiecy nawet raz sie nie odezwal ale wczoraj znalazlem na progu pake:). Jako ze od jutra lece na urlop i bede odciety od netu to musze wiedze na gwalt zdobyc;).  Dobra, lece z pytaniami:
- nie mam kabla ASCI, czy wystarczy kupic 2 wtyki , kawalek tasmy i lutnac piny 1 do 1?
- w zabawce siedzi Syquest 88 mega i mam do tego pare cartridzy, czy potrzebuje jakiegos oprogramowania zeby zobaczyc te plytki pod tosem?
- Jako ze w tej zabawce siedzi scsi to pomyslalem sobie ze dorzne otwor 5,25 (obudowa duza, metalowa) i wsadze cd i hdd jeszcze, czego potrzebuje do obslugi hdd i cd ?
- Czy jak podepne Hdd to moge korzystac z tego calego seltosa i bezbolesnie zmienic sobie system?
Narazie tyle wpadlo mi do glowy. Thx za ewentualne odpowiedzi.
Ps. Nie trzeba odpowiadac na wszystkie pytania na raz:), mozecie z osobna;).
PS2. No to chociaz napiszcie czy kabel ASCI moge wykonac lutujac normalnie pin do pinu bez zadnych dodatkowych kombinacji:).

Ostatnio edytowany przez fazior (2008-07-16 10:46:02)

Odp: Profile 44 instalacja obsluga i takie tam.

Jak będziesz miał podpięte CD i Hdd to musisz mieć sterowniki,czy też programy instalujące ww.Przy zainstalowanym HDD oczywiście możesz używać Seltosa, tylko wydaje mi się że TOS 1.0 i 1.2 nie będą widziały HDD ( ale pewny niejestem). Dysk proponuje Segate 1 gb SCSI 50 pin.
Tu masz kabel
Atari ACSI DMA
Used to connect Laser printers or Harddrives.

(At the Computer)
(At the Devices)

19 PIN D-SUB ?? at the Computer.
19 PIN D-SUB ?? at the Devices.

Pin Name Description
1 D0 Data 0
2 D1 Data 1
3 D2 Data 2
4 D3 Data 3
5 D4 Data 4
6 D5 Data 5
7 D6 Data 6
8 D7 Data 7
9 /CS Chip Select
10 IRQ Interrupt Request
11 GND Ground
12 /RST Reset
13 GND Ground
14 ACK Acknowledge
15 GND Ground
16 A1 ?
17 GND Ground
18 R/W Read/Write
19 REQ Data Request

Contributor: Joakim Ögren, Lawrence Wright, Steve & Sally Blair
Source: ?
Please send any comments to Joakim Ögren

Tu programy do HDD

http://www.planetemu.net/index.php?sect … ;id=512158

http://www.planetemu.net/index.php?sect … ;id=512174

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2008-07-16 18:34:36)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: Profile 44 instalacja obsluga i takie tam.

fazior napisał/a:

- nie mam kabla ASCI, czy wystarczy kupic 2 wtyki , kawalek tasmy i lutnac piny 1 do 1?

Ostatnio robiłem taki kabel. Zrobiłem 1:1 i działa. Więc powinno być OK.

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: Profile 44 instalacja obsluga i takie tam.

Zrobilem kabel jeden do jednego i dziala ladnie. Odkrylem ze trzeba recznie montowac partycje, no i pewnie z racji wieku nie da sie na tym syquescie nic zapisac (oczywiscie usunalem zabezpieczenie przed zapisem). Dalej chyba nieco zrabany jest ten naped bo komp nie zawsze widzi wlozona plytke. Heh, teraz zostalo mi tylko podpiac cd i hdd:).