1

Temat: Taki moj moralny kac,

Zrobilem remanent, postanowilem sie pozbyc czesci kompow, niedlugo pojda na Ebaya a ze wiekszosc po przerobkach wiec mam takie jakies watpliwosci. Wystawie okolo  3x XE z 1mega ramu,  plus sparta, i inne dodatki ,przy przerobkach korzystalem miedzy innymi  z Pasia strony,porad Zenona, schematow Jera plus porad ludzi z forum  i mi jakos glupio tak to teraz sprzedac bez jakis tantiem ? Odwalili ludzie kawal dobrej roboty, podali jak na tacy ,ja tylko zmontowalem i podlaczylem. Ale  po prostu nie mieszcze sie ze zbiorami,chyba wchodze na kolejny poziom zbieractwa, musze schowki rozluznic. Ale czuje sie tak jakos nie w porzadku.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-07-13 18:04:37)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

2

Odp: Taki moj moralny kac,

Skoro ma u ciebie leżeć nieużywane to może lepiej sprzedać komuś kto potrzebuje i będzie używał. Teraz będzie popyt na rozszerzone Atarki z uwagi na pojawienie się Bomb Jacka. Ludzie którzy służyli ci pomocą też chyba chcieli by, aby sprzęt był używany niż żeby leżał i muchy go obsrywąły. ;)

Ostatnio edytowany przez Urborg (2008-07-13 18:25:31)

3

Odp: Taki moj moralny kac,

jesli masz gola 130xe to daj znac

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4

Odp: Taki moj moralny kac,

Golych nie mam, chyba ze seria xl, mam 2x800 na zbyciu czyste. mieszkam w Londku, podac cos ciezko a wysylka do PL to massakra cenowa, no chyba ze komus zalezy to jeszcze cos z plyt od Strykera naprawie i podesle. Niestety wyszabrowane z pokey, za to przetestowane i podstawka pod pokeya wlutowana.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-07-13 18:43:27)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: Taki moj moralny kac,

Ja bym chętnie nabył małe atari rozszerzone :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: Taki moj moralny kac,

Jakby ktos szybko sie zdecydowal (do konca tygodnia (20.07) to moge przywiezc ana party.

7

Odp: Taki moj moralny kac,

jak bys mial plyte od 65xe to ja chetny jestem, (na pokey'u mi nie zalezy)

8

Odp: Taki moj moralny kac,

LewiS - ja bym sie zdecydowal, coprawda nie wiem czy dam rade byc na party, ale to ew. z kim sise dogadam i by mi odberal. Potrzebuje 1 sztuki z 1MB (i jak najmniej dodatkow, aby bylo dobre miejsce w srodku atarki) do zainstalowania mojego VBXE :). Z gory dzieki za info tutaj z potwierdzeniem, ze dasz rade wziac.

Zaxon a jaka cena na jedna z tych atarek 1MB? (jak cos na priv or so)

9

Odp: Taki moj moralny kac,

To ja bym wzial trzecia sztuke z 1MB ramu, bo nie mam. I tym bardziej chetnie bym skorzystal z transportu oferowanego przez lewiS'a.

solo - lewiS bedzie przejezdzal przez moje miasto zeby zgarnac mnie do Glucholaz. Moge odebrac od niego Twoja atarke i Ci wyslac po zlocie Poczta Polska.

lewiS - a nie boisz sie ze zostaniesz zatrzymany przez oddzial antyterrorystyczny za przemycanie na poklad samolotu dziwnych urzadzen elektronicznych niewiadomego przeznaczenia? ;)

10

Odp: Taki moj moralny kac,

Łoł, nieźli jesteście... Zaxon tu pisze o tym, że krępuje się sprzedawać kompy robione wg czyichś schematów i porad, a wy tu gorzej niż sępy, na łatwy łup czekacie - nic dylematy moralne, byle się tylko nachapać! :|

___
Press play on tape...

11

Odp: Taki moj moralny kac,

maw - juz wyjasniam prosta logike mojego rozumowania:
Zaxon pisal ze ma opory sprzedawac bez tantiem dla autorow. Czyli ma opory wylacznie przed ZARABIANIEM na sprzedazy rozszerzen wykonanych wg cudzych pomyslow, i tym ze nieodplatnie korzystal z porad roznych osob.
Licze wiec na to, ze aby pozbyc sie rozterek moralnych i byc w porzadku wzgledem tworcow, sprzeda mi te atarke BEZ ZYSKU, jednynie po kosztach czesci i swojej pracy.
W ten sposob wszyscy beda usatysfakcjonowani, czyz nie? Rzadki przypadek w biznesie :D

Widzisz tu jakas luke w ktora moglbys wcisnac chocby ostrze etycznego noza? ;)

12

Odp: Taki moj moralny kac,

W Twoim przypadku nie widzę luki, bo wiem, ile Zaxonowi pomogłeś :P

Zaxon, wpadłem na pomysł: weź Ty wyślij po jednym egzemplarzu Jeremu, Zenonowi, Pasiowi i z kogo projektów tam jeszcze korzystałeś... i będzie git.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-14 09:30:53)

___
Press play on tape...

13

Odp: Taki moj moralny kac,

maw napisał/a:

W Twoim przypadku nie widzę luki, bo wiem, ile Zaxonowi pomogłeś :P

A to nie wiesz wszystkiego :) Poki co to ja sie czuje dluznikiem Zaxona. Dzieki niemu moja kolekcja wzbogacila sie o sporo tytulow na dyskietkach i kasetach z UK. Takze zostawmy ten watek - startuje do tych XE z takiej samej pozycji co inni :)

maw napisał/a:

Zaxon, wpadłem na pomysł: weź Ty wyślij po jednym egzemplarzu Jeremu, Zenonowi, Pasiowi i z kogo projektów tam jeszcze korzystałeś... i będzie git.

Jak mozesz mu tak radzic? Za to ze Zaxonowi pomogli, to ma ich wkopac w placenie podatku od darowizny?! No nieladnie... :D

14

Odp: Taki moj moralny kac,

maw jakie sępy o.O Jest topic o atarkach, nie wiem dlaczego ktos mialby miec przeciw, ze atarka trafi do (w tym przypadku) kodera, nie czaje tego w ogole;). Chcesz jakies demo pod VBXE? to potrzebuje swiezej atarki 1MB (lub 130XE) aby Elec mogl mi wmontowac VBXE ktore czeka. W tym topicu jest mozliwosc zakupu (informacja "wystawie na Ebayu")- chcialbym kupic,  proste :p Jezeli z jakis politycznych wzgledow to niemozliwe, to wycofuje swoje zapytanie.

Chcialoby sie dodac: "za moich czasow", moze nie "za czasow ostrej sceny" nie bylo z tym problemow, atarki sie sprzdawalo/pozyczalo/dawalo z roznymi przeroznymi rozszerzeniami i nikt nie mial z tym problemow - bo nie rozumiem, dlaczego mialby byc problem? Ktos kupil u kogos rozszerzenie (lub za przyslowiowe piwo) i teraz mialby miec moralnego kaca jezeli to chce odsprzedac? Heh do przesady =O. TO nie jest wykorzystywanie czyichs pomyslow i sprzedawanie ich na lewo, ale sprzedaz swojej prywatnej rzeczy i tworzenie tutaj jakies polityki to o_O. Jak ja bym wstawil komus cos do atarki i on chcialby sprzedac ja dalej z jakis tam wzgledow, to dlaczego mialbym miec z tym problem, inna osoba pouzywa sobie tego sprzetu:).

A moja atarka z TTP, qmegiem, 320kb, stereo itd itp spalona ot. Druga ma 576MB (a wlasciwie tiger ja ma).

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2008-07-14 12:19:36)

15

Odp: Taki moj moralny kac,

moze koledze chodzilo o to, ze kupil te rozszerzenia w wersji OEM, wiec jasna sprawa, ze ktos kto odkupi taka atarke musi dodatkowo postarac sie o licencje na upgrejdy.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

16

Odp: Taki moj moralny kac,

XXL - co to znaczy w wersji OEM? To ktos u nas sprzedaje 1MB w wersji pudelkowej? O_o

17

Odp: Taki moj moralny kac,

moj blad ze nie dodalem na koncu ;)

:D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: Taki moj moralny kac,

Ja tam nie mam żadnych oporów, pytał... odpowiadałem, pomagałem, doradzałem.  Co z tym zrobi, jego sprawa, gdybym chciał kasę i tzw "autorskie" to wcześniej bym się upomniał. Robiłem z grzeczności i zwykłej przyzwoitości.  To jego, i zrobić z tym może co zechce. Zarobi na tym... po to grzebał i pomocy szukał.

19

Odp: Taki moj moralny kac,

Zaxon, czytasz ? Mówiłem ? a Ty mnie za to zbić chciałeś :P

___
Press play on tape...

20

Odp: Taki moj moralny kac,

To sie dogadajcie. Ja bede sie z Zaxonem widzial w ta srode (16.07). Warto by bylo do tego czasu sie dogadac co komu wiezc, zeby mi owy egomosc podrzucil sprzet. Miejsca jest duzo w samochodzie, wiec bez stredu. Najwyzej jakas przyczepke sie pozyczy. ;)

21

Odp: Taki moj moralny kac,

odpisuje,
XXL golej 130 niestety nie mam, poszla pod 1 mega a pamieci extra wylutowalem i dalem do mojej 800 xl,

Sqward, pogadamy jutro, cos sie zrobi bo na miejscu jestes,

Solo/ng tylko 1mb /sterowniki na scalakach lutowane cie interesuje? zdjecia moge podeslac,troche rzeznicko ale miejsce na VBXE jest

Nosty,twoja sie  robi sie, prv poszedl,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

22

Odp: Taki moj moralny kac,

Zaxon - pasuje, bardziej mi juz na czasie zalezy, aby zaczac dzialac na VBXE: ) Jak mozesz przekaz LewiSowi, ktory z kolei przekaze Nostiemu i wrzuc mi na solo(at)icomp.pl nr konta i cene jaka mam przelac za nia [w miare rozsodną ; ]. Megadzieki! : )

23

Odp: Taki moj moralny kac,

zaxon napisał/a:

mi jakos glupio tak to teraz sprzedac bez jakis tantiem

Jeśli o mnie chodzi - to po to robiłem schematy i umieszczałem w sieci, żeby fani Atari mogli korzystać bez oporów. Kaca to lepiej mieć w Głuchołazach. Prawdziwego ;)

24

Odp: Taki moj moralny kac,

Zaxon - Pasiu już dawno wypowiadał się w tej kwestii - jego zdanie jest takie samo jak Jera.

ps. Zenon  mam nadzieję, że wybierasz się na party do Głuchołaz?!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim