Temat: Problem z protelem

Witam!

Mam pewien problem - zrobiłem sobie schemacik w protelu i zabrałem się do robienia PCB. Projekt jest średnio skomplikowany - ok 40 elementów (same DIPy), 125 połączeń. Nie da się tego zrobić na jednej warstwie, a do elementów (wszystkich bądź zdecydowanej większośći) chciałbym, żeby ścieżki podchodziły dolną warstwą (inaczej sie tego nie da przylutować) a później jakieś przelotki by sie robiły - jak to zrobić?

Używam Protela DXP 2004.

Z góry dzięki za pomoc...

2

Odp: Problem z protelem

40 dipów to duży schemat. Zrób druk wielowarstwowy i zleć w jakiejś firmie wykonującej profesjonalne obwody drukowane. Ścieżki mogą podchodzić do punktu na warstwach wewnętrznych i zewnętrznych, otwory się metalizuje. Jeżeli profesjonalny druk nie może być zlecony - zaprojektuj częściowo z jumperami i połącz w czasie montażu cynarem.

3

Odp: Problem z protelem

te przelotki to via holes :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Problem z protelem

przelotki wiem jak robić - chodzi mi o to, czy da sie na protelu wymusić , żeby do odpowienich układów podjezdzał tylko z jednej strony...

na firmę mnie nie stać :(

5

Odp: Problem z protelem

Oczywiście, rysuj ścieżki ręcznie ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.