Temat: Hypercache Turbo+

Ma ktoś może dokumentację do tego w języku angielskim (o polski nawet nie pytam :) ).

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: Hypercache Turbo+

Teraz mam pytanie natury technicznej.
Według dokumentacji należy wylutować stary procesor, następnie w to miejsce wlutować podstawkę DIL64 i w tą podstawkę wsadzić płytkę. Obecnie mam procesor z nalutowaną podstawką (pod emulator Vortex).
Chciałbym uniknąć wylutowywania starej Motoroli.
Pytanie: czy można "wyłączyć" procesor (tak jakby go wogóle nie było) poprzez odcięcie pinu zasilającego proca? Czy to wystarczy ? Pewnie nie, ale nie zaszkodzi zapytać.

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Hypercache Turbo+

hmm, może wystarczy odciąć zegar, albo dać na stałe reset?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Hypercache Turbo+

Odcięcie zegara ani wrzucenie na stałe resetu nic nie da. Prędzej podłączenie HALT do masy (o ile mnie pamięć nie myli to halt jest aktywny w stanie niskim).  Ale raczej nie sądze, żeby to było takie proste. trzeba by odciąć tą nużkę od płyty... lepiej wylutować procka.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: Hypercache Turbo+

Mam kolejne pytanie. Wymontowałem procesor , wlutowałem podstawkę, włożyłem płytkę i kiszka. W pierwszej chwili pomyślałem że to niesprawny HyperCache, więc aby to potwierdzić włożyłem z powrotem procka (z tym że oryginalny po wymontowaniu nie nadawał się już do użytku, więc kupiłem Motorolę na Allegro).
Dalej kiszka. Teraz pytanie: czy ST ruszy na nieco innej Motoroli jak np. ta na poniższym foto:
http://i11.photobucket.com/albums/a169/ … e16783.jpg
Moja akurat ma oznaczenie MC68000P8 więc powinno wszystko grać. Oryginalna miała SC87896P8 i pod spodem MC68000. Pytam bo nie wiem już co się mogło zrypać. Wszystkie styki kontaktują w podstawce, płyty nigdzie nie porysowałem.

Było miło :) Do widzenia.

6

Odp: Hypercache Turbo+

To nie ma znaczenia, musi działać, albo jest zepsuta.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.