Temat: Problem z rozbudową 256kB

Cześć!

Rozbudowałem sobie 800XL do 256k wg schematu:
http://img412.imageshack.us/img412/2985/256k4ia6.gif

Przy testach memtest'em mam 11 banków, w sumie 240kB. Dokładnie wygląda to tak:
Sterowanie bitami 6,5,3,2 Aktywne banki:
EF - EB -  -   - E3 -
AF - AB - A7 - A3 -
8F - 8B - 87 - 83 -

Nie wiem, czemu nie ma banku E7.
Inny program: xmstest się zawiesza w trakcie testu.

Próbowałem zamieniać kości w podstawkach, bez efektu - wynik taki sam (ten sam bank). Uszkodzenie bramki w rozszerzeniu jest możliwe, ale pozostałe kombinacje bitów działają prawidłowo, więc chyba to nie to........

Liczę na pomoc
Pozdrawiam
zx.atari

2

Odp: Problem z rozbudową 256kB

15 pin 157 podl do masy ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Problem z rozbudową 256kB

A niby gdzie ma być podłączony, to "kółko" na pinie coś znaczy.

Jakich pamięci użyłeś, czasem z 4-bitowymi są problemy. Ja mam podobne rozszerzenie, pierwotnie użyłem dwóch pamięci 256x4, a jak zmieniłem je na SIMM'a 256kB to się problemy skończyły. Tak w ogóle sprawdź połączenia, może tam jest błąd ???

4

Odp: Problem z rozbudową 256kB

sukkor  - widze schemat - napisalem o masie bo kiedys sam zapomnialem i sie bujalem z tym 2 godziny, bo nie dzialalo

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: Problem z rozbudową 256kB

Hej!

15 pin sprawdziłem, jest OK. Pamięci to 8szt 41256 100ns.
Jeszcze jedno. Jako bramkę U1A (negator) użyłem wolnej bramki ze scalaka U19, oryginalnie będącego na płycie (LS04 piny 5,6).
Czy gdyby pamięci źle chodziły nie byłoby tak, że zamiana ich w podstawkach zmienia miejsce, gdzie jest nieczynny bank?

Pozdrawiam
zx.atari

Ostatnio edytowany przez zx.atari (2008-04-20 20:16:28)

6

Odp: Problem z rozbudową 256kB

nie, to nie jest tak,,,, każda kostka ma swój udział w każdym banku

7

Odp: Problem z rozbudową 256kB

Czyli mogę mieć walniętą jedną pamięć? Muszę znaleźć jedną sztukę dodatkowo i podmieniać po kolei?

PZDR
zx.atari