1

Temat: Problem Z Joystkickiem !!!

Witam!Mam mały problem..kupiłem ostatnio QuickShotaII i DB9 na USB convector..komp mi nie wykrywa wogóle tego joya, choć konwektor wykrywa..POMOCY!!!ego Dodaje,że to macbook z windowsem xp..

Ostatnio edytowany przez egoiq (2008-03-20 23:41:08)

2

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

a co to ma wspolnego ze sprzetem 8-bit?
do emulacji go chcesz uzywac?

btw. niezla kombinacja alpejska ;)

co to jest ten "konwerter z db-9"? czy to czasem nie jest port rs-232? pod takowy joysticka nie podepniesz. skad wiesz ze ten konwerter "wykryl" joya? moze podaj model konwertera. za malo danych podales by cos konkretnie wywnioskowac.

jako co jest rozpoznawany pod winda ten konwerter? gdyby byl rozpoznany prawidlowo przez system - od razu by byl rozpoznany jako joystick usb - jesli to rzeczywiscie konwerter do cyfrowych joystickow (w co jakos ciezko mi uwierzyc).

Ostatnio edytowany przez jellonek (2008-03-21 09:00:09)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

..podaje strone konwertera: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie … otohosting

tak to wygląda..chce go do emulatora urzywać co bym mógł grać:) Mam sterowniki do tego kabelka i win go widzi w menadzeże sprzętu bez problemu jako "USB Serial Controller D"..może teraz????

4

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

Uaaa... Kupiłeś po prostu port RS-232 na USB sugerując się samym złączem DB-9 ;) Są interfejsy, które można polutować, by podłączyć cyfrowego Joy'a z czasów 8/16-bit do PC, ale to nie to, tu masz konwerter USB na RS-232 tylko.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-03-21 10:54:47)

5

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

Jeśli masz macbooka to zapomnij, najpopularniejsze tego typu rozwiązanie (LPT Joy) korzysta z portu równoległego, znanego szerzej jako Centronics, którego w makach nie ma i ZTCP nigdy nie było.

PS. Przepraszam, że nie odpisałem bezpośrednio na maila.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

dlaczego od razu zapomnij? http://tiny.pl/4cx4
skoro winde ma na tym to powinno pojsc. probowal ktos konwertera centronix do usb?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

No,ok..czyli co..mam tego joya wyrzucić,bo się go nie da podpiąć czy co mam zrobić bo jestem zielony w tej materi..szukam cały czas jakiś rozwiązań..Co w mojej sytuacji można zrobić?Co mogę kupić i z czym połączyć aby działało? Proszę o konkretne  rozwiązania,jak można:)Z góry DZIĘKI za zainteresowanie!!!

8

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

jell: ZTCP to te przelotki lpt-usb działają tylko z drukarkami, znajomy próbował podłączyć tak skaner i coś mu nie robiło.

A co do wyrzucania... chyba aż tak drastycznego rozwiązania nie trzeba stosować. Ja np. często stosuję pada pod USB do grania na różnej maści emulatorach - sprawdza się doskonale. A Yoomp! nabiera nowych barw podczas grania padem i analogową gałą ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

Interesuje mnie tylko urzywanie analoga do emulatora..padem na atari to nie to samo ;) A jeżeli dokupić pada i przytulować shota do pada tak jak tu widziałem w postach?Miało by to jakiekieś szanse??

10

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

znalazłem jeszcze coś takiego: http://www2.bitstream.net/~marksim/atar … tamac.html  CO O TYM MYŚLICIE??

11

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

ze nie czytasz tego co wyszukasz

Ostatnio edytowany przez lotharek (2008-03-22 06:19:02)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

a ja myślę, że czyta, bo teraz ma listę sygnałów z łącza macowskiego - teraz tylko pytanie, kto mu zrobi płytkę i rozpisze układzik, który będzie pakował sygnały z dżojsticka w pakiet, no i kto mu napisze driver do rozpakowania tych sygnałów i tłumaczenia na sygnały klawiatury/klawiatury usb ?

___
Press play on tape...

13

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

A ja popieram lotharka, że kolega nie czyta.

1. Opis dotyczy starych, ponad dziesięcioletnich maków, które mają serial w miniDIN
2. Macbooki nie mają takowego.
3. Potrzeba dodatkowo aby spełnić warunki Atari 850, które kolega pewnie nie ma.

A w ogóle to ten opis nie dotyczy podłączania joysticka :)

Najprościej będzie kupić takie coś i po problemie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

Mówiłem koledzy że zabardzo się na tym nie znam..dzięki za wszelkie info nie zawracam już głowo..Pozdro!

15

Odp: Problem Z Joystkickiem !!!

dely napisał/a:

Najprościej będzie kupić takie coś i po problemie.

No chyba nie najprosciej, bo jest SOLD OUT :)