26

Odp: Wgrywanie gry

Spróbuj jeszcze wczytywać z magnetofonem do góry nogami (spodem do góry) - pewnie to voodoo, ale czasem pomagało.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

27

Odp: Wgrywanie gry

jer napisał/a:

Czasem po zamknięciu klapki magnetofonu trzeba na niej postawić jakiś przedmiot, żeby ją docisnąć a potem wgrywać program.

A jeszcze lepiej klapkę wyjąć (tzn. we wszelkiej maści XC12 i ich klonach).

Na zagniecioną taśmę też jest sposób, ale tak drastyczny i absurdalny(choć dość skuteczny), że na razie go nie podam :P

wszystkie trzy strony świata

28

Odp: Wgrywanie gry

próbowałem do góry nogami to samo niestety A czy do każdej gry musi być ten wykrzyknik?? bo w każdej grze go mam a wgrywałem gry
NADRAL,PRELIMINARY MONTY,ROBBO,KOŁO FORTUNY,PAC-MAN,BOULDER DASH

29

Odp: Wgrywanie gry

Lt_Bri napisał/a:

Na zagniecioną taśmę też jest sposób, ale tak drastyczny i absurdalny(choć dość skuteczny), że na razie go nie podam :P

a dokładnie dwa :D : jeden to kilkukrotne "przewijanie na playu" - FWD+PLAY, drugi... hmmm... nie wiem, czy o tym myślisz... jak się taśma nawinie na szpulkę to na ołówek i pokręcić "na opór" - taśma aż piszczy jak się rozciąga, ale się "prostuje" - niestety, przy kasecie nagranej w turbo już to nie działa :(

//EDIT: wykrzyknik- nie zawsze musi być - niektórzy giełdziarze nagrywali go "na wyrost" - proste jak sprawdzić: jak "krzyknie" wykrzyknik (magnet na chwilkę się zatrzymuje), to zrobić reset i zacząć wgrywać od tego miejsca.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-03-12 20:32:31)

___
Press play on tape...

30

Odp: Wgrywanie gry

maw: życzę powodzenia w realizowaniu twoich dobrych rad odnośnie wykrzyknika.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

31

Odp: Wgrywanie gry

A nie powinno mi coś wyskoczyć jak jest jakiś błąd boot error lub self test bo nic sie nie pojawia tylko napis PLEASE WAIT... (w przypadku boulder dasha)i nic kończy sie nagranie i .....nic magnetofon czyta dalej a napis nawet nie znika (a co do pognieconej taśmy to nie bo sobie sam nagrałem wczoraj na nowe kasety (A gry zrobiłem sobie mago trans xex do wav na płytę i z plyty na kasetę)

32

Odp: Wgrywanie gry

Magnetofon nie może czytać dalej jak gra sie cała wczytała i próbuje się uruchomić. Jak nie ma opcji w programie zatrzymaj silnik, to magnet nadal kręci i coś tam brzęczy z głośnika ale już cicho. Po tym poznasz że coś jest nie tak.
Prawidłowo nagrana taśma powinna mieć na początku sygnał pilota około 20 sekund, potem wgrywa się loader, powodujący pojawienie się wykrzyknika, potem znów jest sygnał pilota około 20 sekund i wgrywa się gra. Jak sie prawidłowo wgra to powinna się uruchomić a magnetofon powinien sie zatrzymać (to nie jest regułą) . Cały czas z głośnika słychać głośny o tym samym poziomie sygnał beeeep, beeeep. Jak w pewnym momencie jest słabszy to znaczy że nie odczytuje od tego momentu... coś sie pokaszaniło.
Raczej nic nie powinno wyskoczyć na ekran.... jak komputer się zawiesi to nic dalej się nie robi. Wyłączyć i od początku próbować....

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-03-12 21:37:19)

33

Odp: Wgrywanie gry

Najlepiej siedzieć i cały czas słuchać - tak jak Zenon pisze, jeśli nagle usłyszymy zmianę głośności "brrr, brrr" to warto zatrzymać magnet i sprawdzić czy przypadkiem w tym miejscu nie ma zagięcia.

Warto by było jeszcze jakbyś napisał na jaką kasetę nagrywasz (nowa / stara / żelazo / chrom / metal), czy Atari jest rozszerzone itp.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

34

Odp: Wgrywanie gry

Taśma jest nowa a jej kolor jest taki brązowy (nie wiem jak rozpoznać żelazo chrom i metaL) :(

35

Odp: Wgrywanie gry

powinien być opis: ferro, chrome itp.

___
Press play on tape...

36

Odp: Wgrywanie gry

jedyne co pisze t TYPE I/IEC I NORMAL POSITION

37

Odp: Wgrywanie gry

Czyli taka jak trzeba (tzn. zwykła żelazówka)

wszystkie trzy strony świata

38

Odp: Wgrywanie gry

mtek:  rozumiem ,ze wave'a robisz programem cas2wav. a mozesz napisać skąd bierzesz pliki *.cas ?  sam robisz programem xex2cas?  czy może ściągasz sobie gotowe?
Możesz powiedzieć czy na emulatorze pliki .cas które przerabiasz wave'y  działaja poprawnie ?

Ostatnio edytowany przez xray (2008-03-14 11:24:11)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

39

Odp: Wgrywanie gry

nie robie większość programem mago tranas

40

Odp: Wgrywanie gry

Robienie plików Wav, nagrywanie na taśmę i wczytywanie na 20-letnim magnetofonie - niezły hardcore ;)
Ale szczerze powiedziawszy sam bym się tak pobawił jakbym miał czas, tyle ze na to trzeba niestety mnóstwo czasu :(

41

Odp: Wgrywanie gry

No a ja mam dużo czasu i nic do roboty to się z tym będe bawić aż mi sie Boulder dash uruchomi a reszte gier mam gdzieś :D
Hmmm wgrywałem(próbowałem wgrać) boulder dasha zrobionego nie z xex tylko z casa i zaczeło się wgrywanie i zamiast wykrzyknika pojawił się napis : Loading BOULDER DASH ... a po chwili pojawiało się stopniowo logo i tak do końca wgrywania a na koniec logo znikło i atari brzdękło (tak jak przy wykrzykniku) i dalej niestety nic :(

Ostatnio edytowany przez mtek (2008-03-14 18:21:19)

42

Odp: Wgrywanie gry

Niech ktoś poda casa  którego jemu się wgrać udało oraz jakich parametrów w cas2wav używał

43

Odp: Wgrywanie gry

Coś się uparł na magnet? Przecież to już nie ma prawa działać ze starości. SIO2PC i jazda!
Wygląda na to, że masz uszkodzonego POKEYa lub CPU, bo nie ma sprawdzenia sumy kontrolnej po rekordzie. Czy jakikolwiek program udało Ci się załadować? Chociaż ten z Basica?

44

Odp: Wgrywanie gry

nie uparłem się tylko chce sobie zgrać w moje ulubione gry ale mam tylko magnetofon a nie chce nic kupować dla kilku gier. A co to jest ten POKEY i CPU i czy idzie to jakoś naprawić??

Ostatnio edytowany przez mtek (2008-03-14 21:05:09)

45

Odp: Wgrywanie gry

Tak szczerze powiedziawszy większość magnetofonów w chwili obecnej jest już bezużyteczna. Sam mam chyba 4 magnetofony i zaledwie z jednego coś jeszcze da się w ogóle wczytać. Choć ten też ledwo działa. Skuteczność wczytywania to jakieś 50-60%. Wizualnie wygląda zaś na nówkę. Inne niby działają, ale nic się nie da z nich wczytać bo chyba nie trzymają odpowiedniej prędkości obrotu. Po prostu to był od samego początku sprzęt dosyć zawodny. Może jakby tam coś podregulować, nasmarować to i owo, wymienić pasek napędowy itp. to by zaczęło działać. Kto wie?

46

Odp: Wgrywanie gry

JUUHU Udało mi się wgrać TAPPERA :D:D:D:D ale magnet dalej się nie zatrzymał tylko się program wgrał
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ALE ZABAWA a ta grafika hymmmm i to za pierwszym razem sie wgrało :D

Ostatnio edytowany przez mtek (2008-03-14 21:26:22)

47

Odp: Wgrywanie gry

Ano......... pierwsze co, to głowicę wymienić, bo ta co jest ma już dosyć.
Tym niezatrzymywaniem się magnetofonu nie przejmuj sie, nawet lepiej że tak jest, przynajmniej wgniotów na taśmie nie będzie Ci robić

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-03-14 21:25:41)

48

Odp: Wgrywanie gry

Ale dlaczego udało mi się wgrać tylko 1 grę a próbowałem już:
Preliminary monty,boulderdash,heartligt,koło fortuny,robbo,nadral i jeszcze pare innych

49

Odp: Wgrywanie gry

Bo jeżeli w czasie wgrywania system wykryje błąd to już dalej nie czyta pomimo że magnetofon kręci. Lub sam program na taśmie może być skopany i po wgraniu nie potrafi się uruchomić. Wykonuje sie skok w jakieś bliżej nieokreślone miejsce w pamięci i komputer "wisi"
No i nie wszystkie gry wgrywa loader z wykrzyknikiem

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-03-14 22:08:08)

50

Odp: Wgrywanie gry

acha to będę próbował z wykrzyknikiem bez wykrzyknika przez start i option albo przez sam start mam nadzieje że wgra się jak najwięcej :D