Temat: Port Joy0 a PIA

mam maly problem - moze sie ktos z tym spotkal, ktos wie..

otoz komp sie zachowuje jakby caly czas joystick w porcie 0 byl skierowany w lewo. wymienilem pia- dalej to samo.

odlaczylem nozke nr 4 - dalej to samo. Wciaz w kazdej gierce sciaga mnie na lewo.


Jakies pomysly ? sugestie ??

dziekuje

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: Port Joy0 a PIA

Faktycznie zaskakująca sprawa - gdyby to było zwarcie z masą linii nr. 4 z PIA to rzeczywiście powinno się tak zachowywać, no ale skoro piszesz o tym, że zainstalowałeś nóżkę nr. 4 PIA "w powietrzu".

Zalecam sprawdzenie następujących elementów (zakładam, że to nie uszkodzenie PIA - najlepiej sprawdzić z drugą atarką):

1. Czy przypadkiem PORT-A PIA nie ma linii PA2 ustawionej w tryb wyjścia ? (może jakiś soft to wymusza ?)
2. Czy w przestrzeń adresową atarki nie jest wpięte inne urządzenie/układ, który może wprowadzać zakłócenia w obszarze adresowym PIA ($d30x)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-01-14 17:53:43)

3

Odp: Port Joy0 a PIA

Macgywer :

atarka z  1mb ramu iint.sdx.flash i stereo. tu nie widze zadnego problemu. Pia OK z kompa sprawnego.

koncza mi sie pomysly.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: Port Joy0 a PIA

1. Pamięć RAM
2. Procesor
3.MMU

5

Odp: Port Joy0 a PIA

problem rozwiazany - podstawowy pokey jest uwalony i smieci cos w pamieci. Po wymianie jak reka odjal

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey