Temat: Mysz ste

Witam, dawno temu byłem posiadaczem "małego" atari i w przypływie nostalgii zafundowałem sobie teraz piękne atari 520 ste z (podobno) 4 mega na pokładzie. Mój problem jest taki, że nie było w komplecie myszki ani jakiegokolwiek oprogramowania i kabli. Przed zakupem dowiedziałem się m.in. z tego forum, że nie ma problemu z dostosowaniem gryzonia od amigi, a że mam takie dwie, zdecydowałem się i STciak stoi dumnie na stole. Z kablem do podłączenia TV raczej sobie poradzę(dzisiaj jadę po wtyk DIN 13)-lutować umiem. Jednak nie udało mi się zmusić mysz amigową do działania, mimo przeróbek według tego i innych for. Jedynie co mi przychodzi do głowy, to że moje myszy nie są oryginalnie commodore, lecz jakieś no name. Są jednak na pewno sprawne, bo z amigami działają idealnie. Moje pytanie : czy po przeróbce, z atari współpracują jedynie fabryczne amigowe myszy ? Na upartego mogę na allegro kupić teraz amigową "trumienkę"-ale czy to coś da ? Wolałbym kupić mysz atari, ale jakoś nie widać ofert, może ktoś z Was ma na zbyciu ? Jakieś pomysły jak z tego wybrnąć ? Sprzęt stoi bezczynnie od kilku dni i wiem jedynie że się uruchamia.

2

Odp: Mysz ste

Czółko!

Mam oryginalnego gryzonia ST i mogę sprzedać (model STM-1). Uderz do mnie na priv: bewu at atari pl.

3

Odp: Mysz ste

Póki nie masz myszki, możesz kombinować klawiaturą: Alt/kursor rusza strzałką, Alt/Insert to prawy przycisk.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2007-11-29 12:38:01)

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: Mysz ste

O faktycznie Drac030... zapomniałem juz zupełnie o tej opcji :)

5

Odp: Mysz ste

BeWu, zbawco, chcę tę mysz. Napisałem ci kilka słów na priv, doszło ? Czy coś poknociłem ?
Dzięki drac030 za ten sposobik z klawiszami, widzę, że sporo jeszcze nauki przede mną.

6

Odp: Mysz ste

Poszło. Btw - wtyczki 13 Din raczej napewno nie kupisz, ale przecież STE ma modulator, prawda? Czinczem go i jazda!

7

Odp: Mysz ste

Skreśl "napewno nie" i będzie to prawda.

http://sklep.rms.pl/index.php?p570,wej- … in13-2xrca

:)

8

Odp: Mysz ste

Faktycznie, hehe... Zwracam honor. Napisałem tak, bowiem dwa czy trzy lata temu niemal nie osiwiałem szukając wtyczki 13-pin w Poznaniu :)