Temat: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

Mam problema. Chciałem sobie pograć prez net (np. w Gunfight'a) z kumplem, ale nie za bardzo mamy pojęcie, co do konfigurowania w tym celu A800Win PLus. Próbowaliśmy trochę, ale jakoś nie mogliśmy sobie poradzić (sorry, mam ten emulator od 2 dni, a w gry z Atari nie grałem od 10 lat :/). Szukałem już, czy temat ten był poruszany, ale nic nie mogłem znaleźć. Proszę wybaczyć, jeśli jednak gdzieś to było, czasem jeden wyraz decyduje o wyszukaniu tematu. W każdym bądź razie szukałem na Googlach i forach ok. godziny i nic.
Może ktoś napisać, jak mamy skonfigurować emulatory?
Pozdro.

2

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

Rtfm

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

3

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

Ok, spróbuję, ale jednak nie pogardziłbym pomocą PO POLSKU.

4

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

Parę przydatnych linków:


http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 3665#p3665
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=567
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=1632

... i napisz jak sie grało! ;)

5

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

A tak przy okazji...to czy był tutaj jakiś wątek poświecony grom na dwie osoby? Bo ja w sumie chciałem tylko przypomnieć o Hyperborei - fajnej strategii turowej. Ten tytuł jest jakby bardziej zapomniany. Moze dlatego, ze nie oferuje rozgrywki w trybie single.

6

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

Jakoś te linki nie pomogły, nie ma tam konkretnych instrukcji ani przykładów dobrych, działających ustawień.
Poczytałem trochę tego manuala, ale jeszcze na razie nie miałem czasu, żeby to wypróbować. Jak się uda, to napiszę.

7

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

wyobraz sobie, ze w google wpisalem magiczne haslo: 'konfiguracja atari800win' i pierwszy link jaki dostalem odnosil sie do bardzo lopatologicznej instrukcji.
uwaga! mozliwe, ze nie wejdziesz na strone atari8.info z powodu bana na ip. pomecz vasca zeby go zdjal, albo pokombinuj jak to obejsc }:>
z obsluga kaillery, lagami, disconnectami to juz zupelnie inna bajka. mnie np.na atari800win udalo mi sie rozegrac kiedys partyjke w archona przez jakies 30 sekund :/

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

8

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

OMG, a ja wpisywałem w googlach przy atari jeszcze network game i przez to brak oczekiwanych wyników :/ No dobra, popatrzę trochę, może się uda.

9

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

Ojjj, mylisz się. Nie ma tam nic na temat gry w sieci. Owszem, jest konfiguracja jako taka do gry lokalnej, ale nie ma nic na temat 'multiplayera'.

10

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

nic nie ma, bo to banalnie proste.
1. uruchamiasz gre
2. z menu emulatora wybierasz input>network game i klikasz connect
3. wybierasz server o malym pingu i klikasz connect
4. kroki 1-3 wykonuja obaj gracze
5. jeden z graczy hostuje gre klikajac create new game
6. drugi z graczy wybiera gre z listy i klika join
wiecej opcji nie mam jak sprawdzic, bo nie mam drugiego playera do testow, ale nie pamietam, zeby konieczne bylo ustawianie czegos jeszcze.
oczywiscie wypada, zeby jeden gral na 1 porcie joya, a drugi na drugim, no i zeby byli na jednym serverze - logiczne.

Ostatnio edytowany przez AXE/SSG (2007-07-09 23:30:28)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

11

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

Ty, to co napisałeś, to ja doskonale wiem. Taki głupi to ja nie jestem (patrz moje wyniki szkolne). Ale jednak przydałoby się poinformować, że gracze muszą wybrać ten sam plik gry (tj. 'wersje') i mieć gdzieniegdzie te same ustawienia. Dużo należałoby wspomnieć na ten temat, a jednak żadna witryna nie może się tym pochwalić. A może coś w stylu FAQ? Na przykład napisać, co zrobić, jeśli postacie nie chcą się ruszać po połączeniu, co wtedy może być źle ustawione itp. Pomyśl o tym.

12

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

W jednym z polecanych tutaj przez Dracona watkow była dość konkretna wypowiedz banshee997:

Mnie sie udalo z powodzeniem zagrac z kumplem w necie w pare gierek (World Karate Champ., Joust, Mario Bros). Moze opisze kilka naszych spostrzezen:
- obie wersje gry byly identyczne (ten sam plik xex, atr... )
- oboje musielismy miec wlaczony Fast Disk Access
- Connection Type ustawialismy na Bad(10keyframes/s) inaczej polaczenie potrafilo sie zerwac.
- nie laczylismy sie do zadnych istniejacych juz serwerow, lecz jeden z nas stawial serwer Kaillery (download: http://www.kaillera.com/download.php ) w ten sposob mniejszy byl ping.

Rzuciło mi sie wczesniej w oczy bo pomyslalem sobie, ze tez sprobuje zagrac. No, ale okazalo sie, ze braciak nie ma ochoty na Archona :( 

A może coś w stylu FAQ?

Jak juz sobie poradzisz, to w zasadzie sam mozesz opublikowac porady. Przeciez wszytsko co sie wiaze z Atari jest prowadzone przez zapaleńców.

Ty, to co napisałeś, to ja doskonale wiem. Taki głupi to ja nie jestem (patrz moje wyniki szkolne).

Jakbys napisał do jakiego etapu doszedles, na czym sie gra wywala itp, a nie, ze z kumplem, ze 10 lat itp, to rozmowa byłaby inna. Wyniki wynikami, a pytania trzeba zadawac jak najstaranniej. Tu nie uniwesytet, tu sie mysli! ;)

13

Odp: Granie przez neta przy emulowaniu A800Win PLus

Akurat dziwnym zbiegiem okoliczności miejsce, w którym nic dalej nie mogłiśmy zrobić podałem przy pomyśle z FAQ. Czyli po połączeniu żaden z nas nie mógł się ruszać ani nic robić. Próbowaliśmy grać w Gunfighta. Co do porad, które wymieniłeś, to zdaje się, że wszystkie punkty spełnialiśmy.
Nie opublikuję porad, bo nie jestem zapaleńcem atari tylko strasznię się nudzę i brak mi pomysłów na zajęcia (co prawda równie dobrze poradziłbym sobie bez tego, no ale jednak na jakiś czas nie odczuwałbym tak tej nudy, a to wyjście jest darmowe (rzecz jasna mówię o pieniądzach, a nie wysiłku; piszę to, bo wiem, że na forach ludzie lubią się czasami czepiać szczegółów, mimo iż wiedzą o co chodzi :/)).

Ostatnio edytowany przez Nerevar (2007-07-10 16:22:45)