1

Temat: DVB-T itp.

Mam pytanio-zagawostkę, a ponieważ na forum siedzą specjaliści maści wszelakiej takoż tutaj kieruję ową sprawę :)

Otóż w ciągu najbliższych dni moja kablówa (Vectra) wprowadza pilotażowo usługę naziemnej TV cyfrowej i zastanawiam się czy sobie jej nie łyknąć. Plusy - wiadomo, lepsza jakość, ejcz-di-ti-vi i inne. A minusy? No właśnie, jakie są minusy?

Interesuje mnie, jako lajkonika w tym temacie, jak wygląda sprawa podłączenia dodatkowych TV poza "głównym salonowym modlitewnikiem". Mam bowiem jeszcze TV w pokoju Juniora oraz kartę TV w grzybie. Jakieś splittery potrzeba? Jakie koszty i czego szukać po alledrogo?

Thanks from the mountain.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: DVB-T itp.

Poczytaj w umowie, co ci dają - jeżeli 'jeden abonament' = 'jeden odbiornik' to obawiam się, że będziesz miał obraz tylko na sprzęcie który podepniesz pod dekoder.

Splittery na pewno uda się zrobić - ale wtedy to co masz na tv, będziesz miał na komputerze ( dzielisz sygnał wychodzący z dekodera ).
Żeby mieć na TV np. tv style, na komputerze kanał z gołymi paniami, potrzebujesz dwóch dekoderów, lub jakiegoś ustrojstwa od operatora. O ile mają w ofercie.

--
Dhor/M.E.C.

3

Odp: DVB-T itp.

Dhor napisał/a:

Poczytaj w umowie, co ci dają - jeżeli 'jeden abonament' = 'jeden odbiornik'

A tak to jest z pewnością. W obecnej umowie na analogową telewizję też tak mam. Chodzi mi o to, jak zrobić żeby było dobrze - tzn. żeby jakiś spliter był, który się podłączy przed dekoder :) Jak pisałem - nie znam się i chciałbym żeby mi to ktoś wytłumaczył, albo od razu napisał NIE DA SIE.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: DVB-T itp.

Nie da sie :)

To znaczy nie da sie na Twoich obecnych odbiornikach TV (bo zakladam ze nie maja tunera DVB-T).
Do kazdego odbiornika potrzebny jest wiec zewnetrzny tuner DVB-T , a zapewne Twoja kablowka da Ci tylko jeden.
Warto tez sprawdzic czy beda nadawac w MPEG4 czy MPEG2. W tej chwili testy naziemne odbywaja sie w MPEG2, ale jakis miesiac temu zatwierdzono dla Polski jako standard MPEG4. Tak wiec moga chciec wypchnac klientom kablowym tunery DVB-T w wersji nie majacej przyszlosci w naszym kraju (oczywiscie w sumie kablowce to wystarczy, ale juz przekazow naziemnych - w przyszlosci - nie odbierzesz).

Ogolnie to tunery DVB-T w standardzie MPEG2 sa juz i tak tanie i jeszcze stanieja, wiec moze zakup dodatkowych dwoch na rynku wtornym (w przypadku gdy kablowka wybierze standard MPEG2) nie bylby takim zlym rozwiazaniem.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: DVB-T itp.

A jak będzie w sytuacji, kiedy dostanę jeden dekoder do telewizora, a w kompie będę miał tuner hybrydowy (DVB-T i analog), tzn. czy wystarczy rozgałęźnik w kablu?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: DVB-T itp.

tak rozgaleznik wystarczy , albo zmien tv "juniora" na model z wbudowanym dekoderem digital

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

7

Odp: DVB-T itp.

No nie pomyslelismy o jednym....
Rozgaleznik moze nie wystarczyc jesli nadawca (kablowka) zastosuje kodowanie calego sygnalu DVB-T (chocby po to by ulatwic sobie walke z nielegalnymymi podlaczeniami). Wtedy przed zdekodowaniem mozna sobie rozdzielac sygnal, ale i tak da sie go odbierac na odbiorniku przypisanym do klienta (w odbiornikach kablowych najczesciej nie ma czegos takiego jak karta kodowa, poprostu wszystko jest zabudowane w konkretnym odbiorniku/dekoderze i identyfikowane w sieci po jego unikalnym numerze). A po zdekodowaniu bedzie tylko sygnal jednego kanalu.

Sytuacja identyczna jak w satelitarnych platformach cyfrowych.

I jest to niestety bardzo prawdopodobne, wlasnie z powodu latwiejszej eliminacji "telepajeczarstwa".

Ostatnio edytowany przez Pecus (2007-03-27 22:08:29)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

Odp: DVB-T itp.

aha ja podeszlem do sprawy tak jak we francji , telewizja digital jest za free
wystarczy podlaczyc dekoder do zwyklego gniazda antenowego i mamy 20 programow
dodatkowe sa platne

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: DVB-T itp.

dely napisał/a:

Mam pytanio-zagawostkę, a ponieważ na forum siedzą specjaliści maści wszelakiej takoż tutaj kieruję ową sprawę :)

Otóż w ciągu najbliższych dni moja kablówa (Vectra) wprowadza pilotażowo usługę naziemnej TV cyfrowej i zastanawiam się czy sobie jej nie łyknąć. Plusy - wiadomo, lepsza jakość, ejcz-di-ti-vi i inne. A minusy? No właśnie, jakie są minusy?

Jakosc lepsza ? W HD owszem ale Samo DVD-T jest wygodne glownie dla nadawcow bo w tym samym pasmie moga 4 kanaly przepchnoc. Ja tam wole smuzenie niz gubienie ramek. No fajne sa informacje dodatkowe dolaczane do strumienia.

10

Odp: DVB-T itp.

bitman napisał/a:

aha ja podeszlem do sprawy tak jak we francji , telewizja digital jest za free
wystarczy podlaczyc dekoder do zwyklego gniazda antenowego i mamy 20 programow
dodatkowe sa platne

albo zadzwonić pod tele-morele. Przyjechać algierski emigrant or kameruński piłkarz dorabiający jako kabelmajster (*) i podłączyć? ;)

(*) kameruński można zamienić na senegalski,malijski lub togijski, zależy co frachtowiec przywiezie;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2007-03-30 00:41:57)

gep/lamers^dial

11

Odp: DVB-T itp.

Nie DVB-T tylko DVB-C :) Jak się zdecydujesz to Ci dadzą set-top-box i kartę. Vectra ma bardzo ładnie przygotowany ten system muszę przyznać.