Temat: Atari800 -linux

Witam wszystkich Atarowców.Skompilowałem sobi Atari800 pod Mandrivą 2006 i działa wszystko oprócz sterowania klawiaturą postaciami w grach(w opcji "joystick" domyślne są strzałki na klawiaturze numerycznej).Czy ktoś miał podobne problemy? Bo nie mogę sobie poradzić..

2

Odp: Atari800 -linux

README czytal?
skompilowales z obsluga SDL? jesli tak to za FAQ:

3. Q: How about keyboard joysticks in the SDL version?
   A: Two keyboard joysticks are defined in the config file (once it is saved
      from the UI). See SDL_JOY_xxx options. Their values are from
      http://www.libsdl.org/cgi/cvsweb.cgi/SD … L_keysym.h file.
      The joysticks can be enabled/disabled at runtime in the UI.
      Selected joysticks' state is saved to config file.
      Runtime configuration of keyboard joysticks mapping is not yet ready.

jesli kompilowales pod czyste Xy (nie polecam) to nie podpowiem...

w razie wiekszych problemow (sam sobie nie poradzisz i nikt tu nie naprowadzi cie na rozwiazanie) to "zahacz" o  ten link i najlepiej o liste mailingowa...

btw. jesli nie czujesz sie na silach w sprawie kompilacji/edytowania recznego pliku konfiguracyjnego - polecam uruchomic atari800win+ przy uzyciu wine, ktory pewnie masz zainstalowany...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Atari800 -linux

btw. jesli nie czujesz sie na silach w sprawie kompilacji/edytowania recznego pliku konfiguracyjnego - polecam uruchomic atari800win+ przy uzyciu wine, ktory pewnie masz zainstalowany...

Np. mi tylko w ten sposób udało się pozbyć "pierdzenia" dźwięku. Ogólnie A800 PLus ftw ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Atari800 -linux

Pod Wine działało bezbłędnie,ale wzięło mnie na wersję natywną...

5

Odp: Atari800 -linux

Ja od dawna używam skompilowane pod SDL i faktycznie dopiero teraz zauważyłem, że emulacja joya na klawiaturze nie działa. Ani port 1 ani 2. No ale używam prawdziwego joya więc mi to nie przeszkadza ;)

6

Odp: Atari800 -linux

pet_bb: a ustawiales w configu zgodnie z instrukcja?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Atari800 -linux

Niczego nie ustawiałem ale na ekranie konfiguracji mam  napisane jakie przyciski są podstawione:
port1: num4,6,8,2,left ctrl
port2: a,d,w,x,tab

Takie mi pasują więc po co mam zmieniać ? Zresztą widać, że te przyciski są przechwytywane przez emulator bo po właczeniu klawiatury jako joy w opcjach przestają działać jako klawiatura ale i tak nie są zamieniane na ruchy joya.

Ostatnio edytowany przez Pet_BB (2007-02-02 15:40:21)

8

Odp: Atari800 -linux

zglos na liste mailngowa ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Atari800 -linux

Ja nie muszę. Używam prawdziwego joya, a ten działa :P

10

Odp: Atari800 -linux

nie ma to jak feedback... "zauwazylem wade, ale ja nie musze jej zglaszac, bo mi nie przeszkadza..."
fakt - nikt nic nie musi, przeciez to sie opiera o dobrowolnosc...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Atari800 -linux

Przecież to nie ja ją pierwszy zauważyłem. Tylko potwiedzam, że istnieje aby autor wątku nie szukał co ma zepsute z systemem. Ja uważam, że nie ma co zgłaszać na tej grupie, że coś nie działa tylko od razu trzeba dać patcha bo rzadko tam ktoś reaguje na takie zgłoszenia. Ja nawet nie mam czasu przeczytać archiwum tej grupy bo dopiero wtedy wypada pisać jeśli mamy pewność, że wcześniej temat nie był poruszany. A ja sam nie mam czasu patchować tego emulatora. Prośba o zrobienie w końcu tej konfiguracji od lat są zgłaszane z tego co widzę:
http://sourceforge.net/tracker/index.ph … tid=428635
http://sourceforge.net/tracker/index.ph … tid=428635
Nie mam pretensji, że nikt nie reaguje bo przecież ludzie robią to w wolnym czasie i za darmo. Ja tak samo mogę napisać, że ty Jellonek też wiesz o błędzie i nic nie zgłaszassz i nie nie robisz patchy :P

MM: Pet, jest WIELKIE pole do odpowiedzi. Przeczytaj regulamin. Więcej razy poprawiać Twoich postów nie będę.

12

Odp: Atari800 -linux

feature reques, tudziez bug report nawet jesli powielony - jest potrzebny, coby wskazac/przypomniec o wartosci bledu.
nie musisz od razu pisac paczy - i tak znajac ta grupe - latwo by nie zostaly zaakceptowane (vide moja obsluga f7...)
co do robienia paczy tyczacych sie konfiguracji klawiszy do emulacji dżojów - obecnie nie maja sensu - póki nadal czekamy na nowa obsluge menu/klawiatury/czegotamkolwiek, ktore obiecal okolo wrzesnia 0xf, a ktorych do tej pory nie widac :/

ostatnio jakos w tej sprawie niewiele widac :/

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep