Temat: Sieć pod MINTem

Wiem że temat może i stary i powycierany :)
Mam takie pytanko: zainstalowałem Mint'a i teraz chciałbym się podłączyć do sieci za pomocą karty Pam's NET. Sterowniki są, więc wrzuciłem do ładowanie Lance.xif i co dalej ??? Gdzie tą całą sieć można skonfigurować (pobieranie adresu, nazwa itp). Choćby jakiś link do stronki w opisem. Domyslam się , że sprawa jest banalna :), ale help me !

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Sieć pod MINTem

ifconfig, route itp, niemal tak samo jak w innych unixach.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Sieć pod MINTem

A jak już mi się uruchomi Xaaes i Thing to są jakieś możliwości manewru (poprzez np. edycję którychś plików). Krótko mówiąc chciałbym odpalić CAB-a i coś a'la otoczenie sieciowe.

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Sieć pod MINTem

Mozesz sobie w skryptach startowych poustawiać, to chyba było /etc/network/... albo /etc/rc.network

Jeśli chodzi o CABa to o wiele lepsze jest HighWire, jeśli chodzi o otoczenie sieciowe, to niestety nie ma tak łatwo, ale jest sportowany program sharity-light z tym że wymaga załadowanego modułu od nfsa (nfs.xfs), a montować udziały można tylko w /nfs.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Sieć pod MINTem

Na razie kartę obsługuje tylko Debian (MINT, Magic i Sting - ciężka przeprawa). Mam jeszcze jedno pytanie. Jak uruchamiam MINT'a w bez ładowania nakładki graficznej to uruchamia się niejaki MiS - FreeMINT internal Shell, a w nim ilość poleceń jest ograniczona nie mówiąc już o ipconfig czy innych. Co robię nie tak ? Jeśli jeszcze masz Adamie siłę, aby odpowiedzieć :)

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Sieć pod MINTem

MIS to bardzo prosty shell który potrafi niezbyt dużo, nie pamiętam nawet czy wyszukuje programy w PATH, ale chyba nie, może autor (draco030) sie wypowie.

Jeśli chodzi o nakładkę graficzną, to w niej możesz sobie odpalić emulator terminala (Toswin2) a w nim odalić jakiś shell (bash) a tam juz wszystko inne.

Aha, nie ma takiego polecenia jak ipconfig, jest ifconfig.

Niestety mój dysk od Falcona jest w tej chwili padnięty, więc nie za bardzo jestem w stanie cie pokierować. Polecam zapytać się na MiNTLiście.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Sieć pod MINTem

Dzięki za wszystkie rady :)

Było miło :) Do widzenia.

8

Odp: Sieć pod MINTem

MiŚ służy tylko jako awaryjny shell, kiedy użytkownik nie zdefiniuje inita z mint.cnf. Umie tylko to, co napisano pod "help" i uruchomić program.

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Sieć pod MINTem

Jakie karty sieciowe jest w stanie obsłużyć MiNT ? Czy można używać sterowników spod Linuksa ?
Pytam, bo chciałbym wiedzieć czy jest szansa na odpalenie karty sieciowej PCMCIA ?
A pod Debianem ?

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Sieć pod MINTem

PCMCIA? A jak ją podłączysz?

Wszystkie sterowniki do kart sieciowych są razem ze źródłami MiNTa. Nic więcej nie wyciśniesz. Co do Linuxa, to napewno są sterowniki do kart na VME, jeśli masz PCI i linux je widzi - powinien też dać radę odsłużyc karty w nie wetknięte.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Sieć pod MINTem

Adam Klobukowski napisał/a:

PCMCIA? A jak ją podłączysz?

Mam czytnik 3w1 na SCSI (CF.PCMCIA i coś tam jeszcze)
http://www.ataritt030.yoyo.pl/fotki/scsi.jpg

Jak np. wsadzę w PCMCIA przejściówkę do CF i kartę (tak testowo), to HDDriver spokojnie to widzi.
Więc zastanawiam się czy można kartę sieciową PCMCIA uruchomić pod MiNTem.

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Sieć pod MINTem

Było co najmniej jedno rozwiązanie z kartą sieciową podłączana przez SCSI, ale bezpośrednio, a nie przez czytnik+PCMCIA, tka więc niestety słabo to widzę.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: Sieć pod MINTem

artik-wroc napisał/a:

Jak np. wsadzę w PCMCIA przejściówkę do CF i kartę (tak testowo), to HDDriver spokojnie to widzi.
Więc zastanawiam się czy można kartę sieciową PCMCIA uruchomić pod MiNTem.

Zapomnij o tym, na takiej samej zasadzie możnaby było wtedy skorzystać z karty sieciowej CF WiFi na falconie... Nie ma tego typu sterowników, przynajmniej ja takich nie znam == 'trzeba napisać' ;))) .

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl